Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Верига м271


  • Please log in to reply
32 мнения по тази тема

#1 knev

knev

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 44 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Газора
  • Автомобил:
    Имал: w203 /w164
    Има: w201/ w203/ w211 / w212

Публикувано 11 юни 2020 - 20:21

Днес свалих пластмасовия капак да видя веригата какво става с нея. Резултата веригата изглежа доста добре изпъната. няма Хлабина. КОгато сложа шайбата на коляновия вал на 0, колелото на изпускателние една идея вляво.
 
Прикачен файл  first (4).jpg   77,95K   12 Брой сваляния
Прикачен файл  first (3).jpg   128,48K   12 Брой сваляния
Прикачен файл  first (2).jpg   140,91K   12 Брой сваляния
 
Позиция "0" на изпускателния
Прикачен файл  last (2).jpg   71,47K   12 Брой сваляния
Прикачен файл  last (1).jpg   126,06K   12 Брой сваляния
Прикачен файл  last (3).jpg   135,32K   12 Брой сваляния
 
Тук виждам отклонение посока обратна на часовника между ) и първа чертичка преди 10- предполагам е 5 ( маркера се вижда преди него. На снимките ако не си виждат точно се извинявам, но може би ъгъла не е точен.
 
 
 
А зъбните колела изглеждаха с остри върхове достатъчно високи за да се подават през веригат но не и да надстърчат.
Прикачен файл  vanos (3).jpg   127,37K   12 Брой сваляния
Прикачен файл  vanos (2).jpg   116,7K   12 Брой сваляния
Прикачен файл  vanos (1).jpg   118,24K   12 Брой сваляния
 
Моля за компетентно мнение. Последната седмица чувам почти на всяко палене едно Дж-дж-дж след запалване. Днес го направи и при свален ремък.Веригата не ми изглежда разтегната. Моля вещите лица да си кажат мнението. 
 
Относно що не съм бил в сервиз- бях ама ми омръзна всеки с претенциите си и мързела си .... Не съм от тия дето се молят на мяйстори, камо ли на Силвър Стар след като ми казаха да не ходя до София щото по-ефтино щяло да ми е излезе викането на фирма за гризачи. И с цялата си наглост оня ден чак смс получих
"Заповядайте в сервизите на Силвър Стар за техническо обслужване на вашия Mercedes-Benz E-Класа с отстъпка до 42%. Повече инфо тук:
 
значи наглост и безочие, после какво очакват да ида при тях

Този пост е редактиран от knev: 11 юни 2020 - 20:34

  • 0

ABV


#2 prokopi69

prokopi69

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 787 Мнения:
  • Град:с. Бъта
  • Автомобил:
    С220 CDI

Публикувано 12 юни 2020 - 00:03

На СС не трябва да им се сърдиш, трябва да ги разбереш!
Ти какво работиш - сервиз бяла техника, я си представи да ти донесът 20 годишен миксер за ремонт. Ти какво ще кажеш, не става, нов...
Що си мислиш, че някой ще се занимава с твоя курник, за без пари, качествено, всеотдайно...

Сега за проблема ти - смени си веригата и обтегача и си карай "новата" кола, без да се впрягаш много много.

Този пост е редактиран от prokopi69: 12 юни 2020 - 00:04

  • 0

#3 Praetorian

Praetorian

    Salat Küchenchef

  • Потребители на форума
  • 1682 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Europe
  • Интереси:Немски премиуми задължително с резервна гума.
  • Автомобил:
    W212, R56

Публикувано 12 юни 2020 - 00:05

колега, най-добре да ти прочетат колата със Стар. за минимално разтегната верига ще има записано събитие. на око няма да стане.

провери ли си и обтегача? не трябва да можеш да го свиеш на ръка.

 

разтегнатата верига притраква здраво около 5 секунди


  • 0

#4 knev

knev

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 44 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Газора
  • Автомобил:
    Имал: w203 /w164
    Има: w201/ w203/ w211 / w212

Публикувано 12 юни 2020 - 09:02

На СС не трябва да им се сърдиш, трябва да ги разбереш!
Ти какво работиш - сервиз бяла техника, я си представи да ти донесът 20 годишен миксер за ремонт. Ти какво ще кажеш, не става, нов...
Що си мислиш, че някой ще се занимава с твоя курник, за без пари, качествено, всеотдайно...

Сега за проблема ти - смени си веригата и обтегача и си карай "новата" кола, без да се впрягаш много много.

Ще ма прощавате ама като ходих колата беше на 5 години и няколко месеца. КОлата е с регистрация септември 2012 а ходих края 2017. КОлата е купувана от БС и е Е200 NGT, за стар кош да не говорим. Нея година на фона на ес класите 2010 не беше много стара.

Темата е тук защото тоя двигател е от 211 а в 212 го има само във версията с метана. Колата е истинска със всичките й сервизи преди това в БС, та затова реших да е там а те "Боговете" сами не виждат потеклото си.

Ходих по проблем само за който гадаеха даже и не разбраха за ккаво става реч. Нали за човека с бялата техника не можаха да му разгадаят проблема с Метановата установка и решиха да го наредят щото е от Стара Газора за по-ефтиното.... 


Този пост е редактиран от knev: 12 юни 2020 - 09:07

  • 0

ABV


#5 knev

knev

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 44 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Газора
  • Автомобил:
    Имал: w203 /w164
    Има: w201/ w203/ w211 / w212

Публикувано 12 юни 2020 - 09:24

Иначе на стар-а не дава никакви грешки. А тракането не е точно тракане- чува се по-скоро като изтъргване. Познато ми е тракането на верига от 320 цди в6, Тук реших че 253 хил ще й е дошло времето, а интересното е че взе да се появява след смяна на ролки п.ремък и водна помпа ( 250хил- реших че  е време да ги сменя).... но вчера Си смених обтегача ( масления- преди месец си отказа алтернатора итъй-тъй свалям  ми беше достъпен. малко по-мек от новия (феби). ИНаче и двата не са със заключване и на ръка се прибират ( новия по-трудно) 


  • 0

ABV


#6 prokopi69

prokopi69

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 787 Мнения:
  • Град:с. Бъта
  • Автомобил:
    С220 CDI

Публикувано 13 юни 2020 - 23:29

Преди месец се скапало динамото, пък вчера си го сменял, ха ха, един месец на жиците на тролея ли я кара?

И оправили се любимото возило след смяна на обтегача, верига смени ли?

Ти като си заралия, за къв чеп ходиш до голямото село, Пловдив и Бургас са ти на един ... разстояние?

Между другото, не знам кой клас си завършил, но си оправи правописа!

За СС изказванията няма да коментирам, смешни са...

Този пост е редактиран от prokopi69: 13 юни 2020 - 23:40

  • 0

#7 knev

knev

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 44 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Газора
  • Автомобил:
    Имал: w203 /w164
    Има: w201/ w203/ w211 / w212

Публикувано 14 юни 2020 - 07:04

Прокопи явно си педагог повече отколкото майстор. Иначе навсякъде си каче капаче из форума. От теб очаквах да кажеш до колко градуса е допустимото отклонение. 

Иначе какво да ти се впускам в подробности че бях с оборотен алтернатор ( имам и мога да си го позволя), та си връщах нейния си рециклиран да  не ми се налага да се прибирам от "столицата" посред нощите само на акумулатор втори път.

Чепа в София го търсих щото колата я взех от "столичанин ", а той ми каза да си ходя в София в БС или сегашния СС щото там са я водили и правили ( какво са 100 км повече). Ама нали и географията те гледам ти е сила -  Бургас  ми е на същото разстояние.

Мерси в частност на Прокопи за забелжката за синтаксиса иначе имам и Магистър завършен... но тук явно си търсите материял да си избивате комплексите за малоценност, вместо някой да изкаже градивно мнение.

За СС какво има да ги коментираме, но като чета поста ти - изглежда си акционер вътре. Иначе, смешен съм, че се опитах да получа тук информация а ми се сипа от казана на БГ ганьо.

ПП не случайно ганьо е с малка буква.

И моля админите да трият постове , тема (каквото решат) не ми се четат на недъгави постове. Създадох темата да получа информация, не да правя нацинален чат.


Този пост е редактиран от knev: 14 юни 2020 - 07:12

  • 1

ABV


#8 knev

knev

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 44 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Газора
  • Автомобил:
    Имал: w203 /w164
    Има: w201/ w203/ w211 / w212

Публикувано 14 юни 2020 - 07:27

Преди месец се скапало динамото, пък вчера си го сменял, ха ха, един месец на жиците на тролея ли я кара?   Ако можех щя да се закача за EVN с договор направо!

И оправили се любимото возило след смяна на обтегача, верига смени ли? Не. досвидяха ми се пари и не я смених веригата

Ти като си заралия, за къв чеп ходиш до голямото село, Пловдив и Бургас са ти на един ... разстояние? Чепа накъде сочи натам ходим. Нали знаеш

Между другото, не знам кой клас си завършил, но си оправи правописа! Аз Магистър, а ти?

За СС изказванията няма да коментирам, смешни са...За теб смешни, но мен ме обидиха лично и взеха ми пари без да ми решат проблема.


Този пост е редактиран от knev: 14 юни 2020 - 07:28

  • 1

ABV


#9 prokopi69

prokopi69

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 787 Мнения:
  • Град:с. Бъта
  • Автомобил:
    С220 CDI

Публикувано 14 юни 2020 - 08:55

Не се панирай толкова, нищо лично!
Когато искаш да ти помогнат, поне си направи труда да отговориш на важните въпроси, не на закачките. Питах те след смяната на обтегача има ли разлика. И веригата вярно ли не я смени? Още в началото на темата ти писах какво да правиш, ти питаш за градуси някакви...

Иначе съм писал в друга тема как се проверява верига, намери я, не бъди мързелив, уважавай клавиатурата ми!

За СС - няма значение къде е правена колата досега, те са с единна система. Ама щом ти харесва да се вреш при шопите, избора си е твой.

А, че са ти взели пари и не са свършили работа, виновен си единствоно ти. Като приемчика те ебава, има началници, шевове, комисия за защита на потребителите...
Това ми звучи да дойдеш в моята бакалия, да си платиш сиренето, аз да не ти го дам и ти да си тръгнеш просто така. Бъдете малко мъже, не се излагайте...
  • 2

#10 knev

knev

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 44 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Газора
  • Автомобил:
    Имал: w203 /w164
    Има: w201/ w203/ w211 / w212

Публикувано 14 юни 2020 - 10:37

Аз за теб се замислих ама контакти никакви не намирам, затова реших да пусна темата, ама и като ми тръгна тук да ме пързаляш все едно съм жител на "факултета".... 

Иначе търсих я пустата тема. От в204 имам спомен че беше, но не успях да я намеря. Станал съм за цайси вече.

Иначе смених само обтегача. Веригата не е нещо което съм сменявал досега, поне не съм гледал че да го направя, но не исках да ида при някой който не познавам да вземе парите ,а дали е имало  нужда. Затова исках да питам компетентните, сменявали вериги. Тука в нашия край трудно се намират майстори, които биха извадили веригата( отворена ) отгоре, повечето ми дрънкат за сваляне на мотор долу...... трева паса ама не чак толкова.

Обтегача след като го смених се чу на първото палене само. За сега 3ти ден няма този звук. Стария видимо искаше по-малко усилие за прибирането му, но факта че се е чула веднъж веригата ( т.е. е тръгнал да се разпъва), въпроса е докога мога да я откарам. Аз за градусите си спомням как се мереше, но колко трябва да са - не знам. Иначе нямам ядове с вървенето или паленето(освен дразнещия звук на първо палене за деня преди да го сменя) . Стига да знам кога трябва да бъде сменена пустата ангренажна верига. Едно време на пежо 407 ми даваха от СФА 180 000 км или 5 години и си знаеш, но тези вериги (по спомен от 204ката) на 120 хил ми се видя неточен километраж или типа каране е основно градски, аи  малко недомислена веригата (не и финансово за производителя). Моята я взех 150 хил. Освен за NGT и проблем с едната врата за други ремонти не е ходила в БС и СС (това по тяхната електронна книжка).

Иначе предпочитам ако веригата е за смяна,  паля след 2 часа съм в София и Примерно ти да ми смениш верига ( само да е Феби).

Не че обчам да се вра при Шопите... ама половината Шопи сте ми градски.


  • 1

ABV


#11 prokopi69

prokopi69

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 787 Мнения:
  • Град:с. Бъта
  • Автомобил:
    С220 CDI

Публикувано 14 юни 2020 - 10:51

Хубаво е, че след смяна на обтегача звукът е изчезнал. Но си смени и веригата. Задължително. И не на Феби. На IWIS. Стотина лева е. И мотора не се сваля, претъркулва се със старата.

Иначе веригата я дават от Мерцедес, че не се сменя. Но е факт, че е кекава и не издържа много. Веригата не се мери дали е разтеглена с градуси, а с инструмент, който се навива на мястото на обтегача.
  • 1

#12 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 14 юни 2020 - 10:56

Защо толкова много драма... шопи, енергота, факултети бла бла.

Такива са колите, покарат ги 5 години навън, вземат им ресурса, идват при нас, оправяме ги, караме ги.

Виж какви са ти всички сменяеми елементи по веригата за мотора и сменяйте. За 271 съм чел, че се сменя със закачане за старата и въртене.

Аз бих взел оригинална верига, поне при VAG групата не рискувам с веригите и обтегача. 


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#13 knev

knev

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 44 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Газора
  • Автомобил:
    Имал: w203 /w164
    Има: w201/ w203/ w211 / w212

Публикувано 14 юни 2020 - 14:18

Само дето мойта не е отвън и ако за 250 000 е взет ресурс да ти е.а и мерцедеса.

Към Прокопи- ще ми я смениш ли къдсе намираш? с.Бута актуално местоположение ли Ви е ?


  • 0

ABV


#14 prokopi69

prokopi69

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 787 Мнения:
  • Град:с. Бъта
  • Автомобил:
    С220 CDI

Публикувано 14 юни 2020 - 14:37

Не.
  • 0

#15 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 14 юни 2020 - 22:05

Само дето мойта не е отвън и ако за 250 000 е взет ресурс да ти е.а и мерцедеса.

Щом е само за верига, има още ресурс :) На едно от БМВ-тата ми диф-а беше "Bella Ciao" на под 200х.км. с астматичен мотор и автомат.
Да ти е.а и авто-индустрията :) Ама са шаренки новите, тихички, лекичко се карат, как да не му е кеф на човек.
  • 0

Audi_A4_avatar.gif





0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни