Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Съвети за закупуване на Мерцедес w203 бензинтърся актуална информация към днешна дата


  • Please log in to reply
23 мнения по тази тема

#1 pazzini31

pazzini31

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 11 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 01 юни 2020 - 03:15

Здравейте,

нов потребител съм  и първо бих искал да поздравя администраторите за подредения форум и да продължават все така ! ! ! 
Предстои ми покупка на автомобил и вече съм си казал че трябва да е мерцедес (дълго отлагах ) и съм се насочил към ц класа W203 като държа задължително да е бензинова на която да се сложи газов инжекцион, но за жалост не съм имал BENZ до сега и имам нужда от вашата помощ и мнения.
В началото гледах да търся главно 200 компресор  заради по-малките текущи разходи по него като данък,ГО и среден разход.
В последствие направих справка и се оказа че разликите, с близките до него по-големи мотори, не са фрапиращи, затова се огледах в някои други и тъй като искам да има възможно повече екстри (автомат подгрев голямата навигация ел седалки по възможност печка)  ми направи впечатление, че те са налични главно в 2.5 и 2.8 моторите (а по големите мотори вече има разлика в гореспоменатите текущи разходи) . 
Изчетох доста от материалите в търсачката на форума но ми се ще да ми дадете малко по актуална информация от личния ви опит (или линк към подобна тема ако съм я изпуснал ) за някой основни въпроси като: 

Кой мотор да подбера и кой са им слабостите? (макар че BENZ се славят с хубави и надеждни бензинови мотори но все пак..)
Реално колко скъпа е поддръжката на тези коли ? 
Да сменям ли верига (защото казват че били на практика вечни ама мен ме съмнява)  и какво обслужване е необходимо след като я закупя (най вече за скоростната кутия) ? 
Наистина ли 4matic е толкова скъп за обслужване към днешна дата? 
И евентуално да ми кажете ориентировъчни цени за конфигурация с изброените по горе неща. 

Надявам се възможно най скоро да използвам към вас обръщението "колега" 
С нетърпение очаквам вашите отговори
Поздрави  :wind14  :wind14


  • 0

#2 Mitakat

Mitakat

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 234 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Програмиране, криптовалути, онлайн инвестиране, Mercedes
  • Автомобил:
    W203, C220CDI, 2006, 110kW
    VW Golf 4, 1.6AKL, 1999, 74kW
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 01 юни 2020 - 13:51

Здравей! 

 

Въпреки, че съм собственик на дизел, то ще се позволя да коментирам. "Колко е скъпо"... това е условно... зависи какво изпълнение ще бъде и т.н. и все пак сме в BG....Когато взех моята и аз разпитвах като теб, разпитвах и за рециклиране на носачи напр. - 30лв за рециклиране, 130лв за нов хубав носач (не 4-matic)..  Ta ремонти ще имаш, все пак 203-ките са вече на години. Има части по 20лв,има части по 500лв, но  има и едно село хора, дето продават части 2ра ръка в нета.

 

Кутията... 5G-троник - Тооооп!!! Прекрасна кутия!! 400-500лв обслуване на кутията с хубаво масло, тампон и т.н. (цялото масло). Разни шанаджии ще ти сменят 2-3л масло на 200-250лв, но все пак ще си бъде твоя колата.

 

За двигателите не се наемам да говоря, понеже моята е дизел,а бензион BENZ и аз не съм имал. Мога да кажа, че не познавам човек, който да има такъв и да реве, че е боклук.

 

Та колко е скъпо сам си реши и в крайна сметка това е Мерцедес, т.е. кола в клас луксозни,а не Голф или Пежо. Не може и да ти е хубаво и комфортно и евтино и да не се чупи и да има ремонти само по 5лв. 

 

Успех в търсенето и покупката.


  • 0

Мнението е като задника - всеки го има, но не бива да го показваш навсякъде. :lolsign
mercedes-benz-c-klasse-c220cdi_medium.pn


#3 ЦецоКолев

ЦецоКолев

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 558 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Stuttgart
  • Автомобил:
    E200 1993 г. 136 кс.
    Е280 1998 г. 204 кс. Avantgarde
    S500 2000 г. 306 кс.

Публикувано 01 юни 2020 - 21:06

Основното на w203 е ръждата. Гният си стабилно през първите години, след 2004 са добре вече. Окачването е типично здраво, няма драми и не е скъпо ако нещо се обади. Кутията, както каза колегата, е много здрава. Само не се връзвай на приказките, че със смяна на масло се оправят проблеми като блъскане, приплъзване, аварийни режими и т.н.
Относно моторите, дълга тема:

1. Ако държиш да е 4 цилиндъра, имаш два варианта
-М111 129,163 или 192 коня (различни кубатури), който се вгражда до Април 2002. Много здрав, доказан още от времето на w124. Проблемът е, че е само в ранните моделни години и колите с този мотор са засегнати от ръждата и да се намери добър екземпляр е като да намериш бяла лястовица.
-М271 120, 143, 163 или 192 коня (различни кубатури) от Май 2002 до 2007. Проблемен мотор с едноредова верига и преждевременно износване на забните колела на валовете. В България ремонтът със сигурност не е скъп като тук, но все пак са доста пари. Иначе малко по-икономичен и модерен двигател. Ако ще е този мотор, то поне да е фейслифта след 2004. Доста по-модерна визия на самата кола и много по-добра защита от ръжда.
2. Ако има и 6 цилиндрови в картинката, за да стане пълна кашата.
- М112 170 или 218 коня до 2005 година, съответно 2.6 или 3.2 литра. Моят фаворит е 3.2 218 коня. Здрав, надежден, носи купето с лекота. Малко по-високи разходи за обслужване, но пък V6 няма общо като поведение и работа с 4 цилиндровите. Ако намериш такъв 2004-2005 година, супер. Страдат от течове на масло от капаците на клапаните, не е драма и е лесен ремонт.
-М272 204, 231 или 272 коня в различни кубатури. Проблемни вериги и валове. Всмукателен колектор също прави проблеми. Вървят много, особено 272 коньовия. Бих го избягвал в w203, мое мнение.
  • 0

#4 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 01 юни 2020 - 21:12

Виж сега, ако ще си поредният опит за "безупречен" монтаж на ГИ, взимай някой дизел на малко километри и карай щастливо :)

Колегите са ти написали ужасно изчерпателно нещата.

Отделно има и дизелово AMG ;)


  • 1

Audi_A4_avatar.gif


#5 Brozestian

Brozestian

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 233 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    W203T 270 CDI Avangarde
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 03 юни 2020 - 15:54

Относно поддръжката, има евтини части, но има и скъпи. Щом е Бенц винаги трябва да си в състояние да извадиш 1000 лв за ремонт.
  • 1

#6 pazzini31

pazzini31

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 11 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 07 юни 2020 - 23:40

Благодаря на всички за мненията и се извинявам за бавния отговор, 

бихте ли споделили малко по-подробно за 4matic-a защото там съм гол и бос, а както вече казах чувам сериозни легенди че обслужването му е много скъпо. Иначе съм далеч от мисълта че Бенц е ценови клас автомобил, затова ми е нужна помощта ви за да вляза в "златната среда" ако мога така да го нарека   :unsure  :D. А и съм хвърлил око на на няколко обяви: 
особено на тази германската която е с монтирана газова 

https://www.mobile.b...10&slink=fpmk8q   ///

https://www.mobile.b...76&slink=fpmk8q   ///

https://www.mobile.b...25&slink=fpmk8q   ///

https://www.mobile.b...57&slink=fpmk8q   ///

 

​особено на тази втората германската която  ми спестява едни 1000 -1800 лв (в зависимост дали е шестак)  за ГИ
ако имате време да ги погледнете и да споделите мнение ще е супер  


Този пост е редактиран от pazzini31: 07 юни 2020 - 23:41

  • 0

#7 pazzini31

pazzini31

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 11 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 08 юни 2020 - 00:27

Благодаря на всички за мненията и се извинявам за бавния отговор, 

бихте ли споделили малко по-подробно за 4matic-a защото там съм гол и бос, а както вече казах чувам сериозни легенди че обслужването му е много скъпо. Иначе съм далеч от мисълта че Бенц е ценови клас автомобил, затова ми е нужна помощта ви за да вляза в "златната среда" ако мога така да го нарека   :unsure  :D. А и съм хвърлил око на на няколко обяви: 
особено на тази германската която е с монтирана газова 

https://www.mobile.b...10&slink=fpmk8q   ///

https://www.mobile.b...76&slink=fpmk8q   ///

https://www.mobile.b...25&slink=fpmk8q   ///

https://www.mobile.b...57&slink=fpmk8q   ///

 

​особено на тази втората германската която  ми спестява едни 1000 -1800 лв (в зависимост дали е шестак)  за ГИ
ако имате време да ги погледнете и да споделите мнение ще е супер  

 

швейцарската е най-хубава на вид ама там влизам в по-голям разход
а иначе и тази с 2.5 мотора ми се струва много добра но не можах да намеря достатъчно информация за тази конфигурация най малкото защото доста рядко се среща и това не ми говори много добре като цяло.. 


  • 0

#8 pazzini31

pazzini31

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 11 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 08 юни 2020 - 01:35

и реално сега си направих пълна справка и се оказва че и 4те обяви фактически са с този проблемен мотор М272 както каза колегата по горе  или се бъркам ... 


Този пост е редактиран от pazzini31: 08 юни 2020 - 01:38

  • 0

#9 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 08 юни 2020 - 09:21

Те са няколко швейцарски като гледам.

 

https://www.mobile.b...57&slink=fpmk8q

Тази ми хареса най-много. Най-късна година е (трябва да го провериш) и изглежда най-чиста, нищо че е без люк.

Като цяло гледаш на вид хубави екземпляри, което е много добре.

Винаги са ме радвали салоните на този модел, станат на по 15 години и още изглеждат прекрасно :)

 

Колко да е проблемен този мотор? Минала е поне 200х.км. за 15 години и продължава да върви...

Това че един мотор е рядък, не е означава нищо, но гледаш 3 сиви комбита и един черен седан, който изглежда добре заради джантите.

 

Странното при всички, които гледаш е, че имат навигацията, но нито една не е с климатроник и особено натоварена с екстри.

Аз бих си спестил газта, но от друга страна, не е екзотичен автомобил, така че няма да съсипеш автомобилното наследство като я разпробиете касапската :)


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#10 ЦецоКолев

ЦецоКолев

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 558 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Stuttgart
  • Автомобил:
    E200 1993 г. 136 кс.
    Е280 1998 г. 204 кс. Avantgarde
    S500 2000 г. 306 кс.

Публикувано 08 юни 2020 - 12:40

Да, м272 са всичките, колега. Просто при w203 си трябва компромис - или здрав, безпроблемен мотор и кофти ламарина, или красива външност с по-капризен/проблемен мотор.
Ако ще е м272 просто трябва да си знаеш, че в един момент ще трябва да се отвори. Може да е след 3 години, може и след 3 седмици, ако вече трака веригата. Вземи някой с теб, който разбира от тия мерцове. С твоят бюджет ще изпадне хубава бройка, 100%.
  • 0

#11 Brozestian

Brozestian

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 233 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    W203T 270 CDI Avangarde
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 08 юни 2020 - 13:09

Мен най ми допадат последните 2 обяви, като тази с шибедаха ми е на първо място, страхотна екстра е. Първата нещо не ми се нрави, не знам дали спорта са с такива брони, предната броня прилича на амг.
Втората е с претапициран волан според мен, и километрите са и' повече... На запад никой не слага газ ако няма да кара много. За това съветът ми е да търсиш кола без газ. Не забравяй че газовата уредба също има поддръжка, така че по-добре ти да я монтираш и да знаеш от до.
  • 0

#12 pazzini31

pazzini31

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 11 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 10 юни 2020 - 17:11

Те са няколко швейцарски като гледам.

 

https://www.mobile.b...57&slink=fpmk8q

Тази ми хареса най-много. Най-късна година е (трябва да го провериш) и изглежда най-чиста, нищо че е без люк.

Като цяло гледаш на вид хубави екземпляри, което е много добре.

Винаги са ме радвали салоните на този модел, станат на по 15 години и още изглеждат прекрасно :)

 

Колко да е проблемен този мотор? Минала е поне 200х.км. за 15 години и продължава да върви...

Това че един мотор е рядък, не е означава нищо, но гледаш 3 сиви комбита и един черен седан, който изглежда добре заради джантите.

 

Странното при всички, които гледаш е, че имат навигацията, но нито една не е с климатроник и особено натоварена с екстри.

Аз бих си спестил газта, но от друга страна, не е екзотичен автомобил, така че няма да съсипеш автомобилното наследство като я разпробиете касапската :)

и на мен тази ми е страшен фаворит само че, с риск да се повторя, всички ме плашат че 4matic се поддържа скъпо  а и чувам противоречиви мнения за здравината му макар че аз лично с времето съм чувал че е доста надеждна система иначе си прав за екстрите.. и мен ме учудва наличието на добър набор екстри и липсата на климатроник с дисплей.. може предпродажбено някой да си е играл на млад техник :D :D 


  • 0

#13 pazzini31

pazzini31

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 11 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 10 юни 2020 - 17:16

Да, м272 са всичките, колега. Просто при w203 си трябва компромис - или здрав, безпроблемен мотор и кофти ламарина, или красива външност с по-капризен/проблемен мотор.
Ако ще е м272 просто трябва да си знаеш, че в един момент ще трябва да се отвори. Може да е след 3 години, може и след 3 седмици, ако вече трака веригата. Вземи някой с теб, който разбира от тия мерцове. С твоят бюджет ще изпадне хубава бройка, 100%

 ами това не ми звучи много приятно като цяло... ще ми се да си взема кола с  която поне 5 години да нямам сериозни ремонти ( само обслужване и окачване предвид нашите пътища) това с отварянето на мотор хич не ми се нрави.. 
До сега карах Голф 4 и за близо 10 години съм му правил само окачване и 2 датчика (и обслужване съответно)  и това може би ме е разглезило 
в крайна сметка жена и кола са си на късмет. Пък ако успея да намаля късмета като фактор ще е много добре. 


  • 0

#14 pazzini31

pazzini31

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 11 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 10 юни 2020 - 17:21

Мен най ми допадат последните 2 обяви, като тази с шибедаха ми е на първо място, страхотна екстра е. Първата нещо не ми се нрави, не знам дали спорта са с такива брони, предната броня прилича на амг.
Втората е с претапициран волан според мен, и километрите са и' повече... На запад никой не слага газ ако няма да кара много. За това съветът ми е да търсиш кола без газ. Не забравяй че газовата уредба също има поддръжка, така че по-добре ти да я монтираш и да знаеш от до.

И аз също много ги харесвам и двете са кукли. Дори съм готов да преглътна 4матик-а   ама май при закупуването им ще трябва да се сменя верига освен останалото обслужване + и желанието ми да сложа газ и си става вече сериозна инвестиция а пък ме разколеба колегата: ЦецоКолев. Че едно отваряне на шестак си е още едни 1500 лв ако не и повече .. ;( 


  • 0

#15 pazzini31

pazzini31

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 11 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 10 юни 2020 - 17:27

A започнах да се оглеждам и в тази

 

https://www.mobile.b...05&slink=fqvq1w

въпреки малко особения салон също е доста добра ама панорамния покрив малко ме притеснява че нямам гараж 

а за тази

https://www.mobile.b...34&slink=fqvq1w

съм готов да се обзаложа че е дизелова иначе е почти всичко което търся

 


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни