Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Запитване на МЛ w164


  • Please log in to reply
8 мнения по тази тема

#1 vonko1988

vonko1988

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1717 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    който носи кеф :)

Публикувано 03 май 2020 - 19:40

Здравейте на всички не сме се виждали скоро. Така и не си взех А6-ца. Реших, че не ми се дава една торба пари за кола и мисля, че постъпих правилно :)

Сега обаче се замислям есента ако сее пооспокоят нещата и не ме ударят финансите да сменя ЦЛС-а с МЛ. Трябва ми нещо по-практично и по-високо, което дда не ми бърка много повече в джоба :) Да става и за планини една идея повече и т.н. Предвид, че с ЦЛС-а съм се качвал зимата на хижа Гоце Делчев, тоя МЛ ще върши работа май :)

 

Всичко започна, понеже брат ми гледа такива коли и мисли да си взема, та се запознахме и разгледахме няколко екземпляра. Той мисли да си вземе преди фейса 350 или 500, може би 350 защото е млад шофьор и така или иначе не може да кара бързо.

 

На мен обаче и двете ми се струват леко муднички особено 350 бензин въобще не ми е вариант. 500 преди фейса върви прилично, но 500 след фейса е това, което ме грабна. А и интериора на фейса някак се усеща друг, въпреки, че не открих конкретни разлики. Не знам дали просто не е била по-скъпо изпълнение. И двете бяха черни с кожа и алкантара. Не мисля да пробвам АМГ-то, защото сигурно ще искам само такова, a 1500 лв за спирачки не ми се дадват :D 

 

Та първия ми въпрос е като на всеки истински българин: На след фейсовата може ли безпроблемно да се сложи газ? Аз карам много и си ми е оферта, а и тая кола няма да я взема за да я карам леко както знаете :) На 306 коньовия газта знам, че заспива, но за следващия се чуват противоречиви мнения. До колкото проучих, ако газовата се прави по компоненти при кадърен майстор ще станат нещата. Но не искам постоянно да свети чека и да ходя по сервизи.

 

Също освен мотора фейсовата с какво е по-различна?

 

Другия ми въпрос е, понеже в БГ избор на пазара няма, а имам сигурнни хора да вкарат от Щатите нещо с лек удар или дори здраво изгодно, какви са проблемите със щатските? Километражите знам се сменят лесно, но круиз контрола не можел да се прехвърли от мили(аз честно казано не знам този МЛ има ли такъв). 

 

И последния ми  въпрос е за какви пари би могъл да се намери един читав МЛ 500 фейсов, ако се търси от Европа някъде?

 

 


  • 0

#2 vonko1988

vonko1988

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1717 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    който носи кеф :)

Публикувано 05 май 2020 - 08:14

До колкото разбрах фейсовия мотор 388 коня е базиран на 350 бензин(М272)?


  • 0

#3 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 05 май 2020 - 09:15

Да, М273 е 500 след фейса.

Погледнах в скаута, евтините са около 15 Евра, появяват се интересни на 20 Евра.

Хубавото е, че са на малко километри, явно ги боли джоба и по Европа :)

 

https://www.autoscou...ldtsrc=listPage

 

https://www.autoscou...ldtsrc=listPage


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#4 vonko1988

vonko1988

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1717 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    който носи кеф :)

Публикувано 06 май 2020 - 07:59

Да, М273 е 500 след фейса.

Погледнах в скаута, евтините са около 15 Евра, появяват се интересни на 20 Евра.

Хубавото е, че са на малко километри, явно ги боли джоба и по Европа :)

 

https://www.autoscou...ldtsrc=listPage

 

https://www.autoscou...ldtsrc=listPage

Много слабо да дам 20 евра за модел на толкова години. За такива пари че и по-малко имам човек да ми вкара леко ударена 166 от Канада със всички съпътстващи разходи, транспорт и ремонта


  • 0

#5 ЦецоКолев

ЦецоКолев

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 558 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Stuttgart
  • Автомобил:
    E200 1993 г. 136 кс.
    Е280 1998 г. 204 кс. Avantgarde
    S500 2000 г. 306 кс.

Публикувано 06 май 2020 - 10:05

Леко ударена викаш...
  • 0

#6 vonko1988

vonko1988

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1717 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    който носи кеф :)

Публикувано 06 май 2020 - 12:29

Леко ударена викаш...

Да, познавам доста хора, които си взеха ударени коли и до колкото разбирам, вече има чаълъми да сее направят читаво. В крайна сметка ако излиза много по-изгодно защо не, а те повечето пак са на малко километри


  • 0

#7 az_be

az_be

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 390 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    Honda Legend 3.7 VTEC

Публикувано 06 май 2020 - 13:35

Не знам какво удоволствие ще получиш от фейсова, пък била тя и 500, при положение че за два пъти по малко пари (спрямо онези 20к) ще купиш перфектен префейс.
Особено пък като идваш от ЦЛС...
Купи си една S класа 4 матик, технологично се телепортираш в друга планета.
  • 0

#8 drjivago

drjivago

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1881 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Вече бивш s212, e200 cdi
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 06 май 2020 - 13:52

Сега като ги удари кризата, догодина ще дават две на цената на една. Изчакай и си направете обща поръчка с брат ти :)

Този пост е редактиран от drjivago: 06 май 2020 - 13:52

  • 1

#9 vonko1988

vonko1988

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1717 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    който носи кеф :)

Публикувано 07 май 2020 - 08:35

Не знам какво удоволствие ще получиш от фейсова, пък била тя и 500, при положение че за два пъти по малко пари (спрямо онези 20к) ще купиш перфектен префейс.
Особено пък като идваш от ЦЛС...
Купи си една S класа 4 матик, технологично се телепортираш в друга планета.

Фейсовата отвътре ми харесва много повече. И 306 коня ми е муден. Директно си го казвам. Лека кола за сега не мисля да купувам повече. Ако ще сменям за нещо си струва да е само за СУВ


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни