Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

скърцане отпред в амортисьорколата скърца по неравности

скърцане амортисьот тампон

  • Please log in to reply
3 мнения по тази тема

#1 vladohhh

vladohhh

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 8 Мнения:
  • Град:софия
  • Автомобил:
    C 270 CDI Avantgarde, 2004

Публикувано 22 април 2020 - 10:21

Здравейте, споделям как се справих с ужасното скърцане отпред. 

Без причина колата започна да скърца при преминаване дори и през много малки неравности. Амортисьорите, тампоните и носачите са нови. Попитах за съвет майстор и той ми каза, че това е от тампоните на стабилизиращата щанга, смених ги но резултат нямаше. Карах я така около 4 месеца. Един ден на автомивка обилно напръсках вътре в калника, където е тампона на амортисьора и скърцането изчезна за около 1 ден, но после пак започна. Така ми дойде на ума, че явно някъде има триене на гума и когато хубаво се намокри спира. Свалих амортисьора заедно с пружината и тампона без да ги разглобявам и забелязах, че тампона има два профил с две издадени ребра, които трябва да легнат в каналите на бомбето. Ребрата са почти еднакви, но след като се загледате внимателно се вижда, че едното е малко по-широко. Каналите на бомбето също са такива. Тампона трябва да си легне правилно без да се разменят местата на каналите и ребрата. При мен бяха обърнати и затова тампона не приляга правилно, а само частично и скърца. Без да се свива пружината може просто да се завърти тампона на 180 градуса за да легне където трябва и скърцането изчезва. Много нерви скъсах, много мнения чух и все грешни и за това споделям. 

Прикачени файлове


  • 6

#2 Brozestian

Brozestian

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 233 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    W203T 270 CDI Avangarde
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 22 април 2020 - 20:51

Браво за темата човек! Доказателство как се върши работа по сервизите, бум слага се за норматив без никаква мисъл, и после "що скърца чичо", отговори по богати от приказките на Братя Грим. Както и да е. Още веднъж мерси!:)
  • 0

#3 d3zk0u

d3zk0u

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 24 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стралджа
  • Автомобил:
    w212

Публикувано 23 април 2020 - 14:59

Здравейте, споделям как се справих с ужасното скърцане отпред. 

Без причина колата започна да скърца при преминаване дори и през много малки неравности. Амортисьорите, тампоните и носачите са нови. Попитах за съвет майстор и той ми каза, че това е от тампоните на стабилизиращата щанга, смених ги но резултат нямаше. Карах я така около 4 месеца. Един ден на автомивка обилно напръсках вътре в калника, където е тампона на амортисьора и скърцането изчезна за около 1 ден, но после пак започна. Така ми дойде на ума, че явно някъде има триене на гума и когато хубаво се намокри спира. Свалих амортисьора заедно с пружината и тампона без да ги разглобявам и забелязах, че тампона има два профил с две издадени ребра, които трябва да легнат в каналите на бомбето. Ребрата са почти еднакви, но след като се загледате внимателно се вижда, че едното е малко по-широко. Каналите на бомбето също са такива. Тампона трябва да си легне правилно без да се разменят местата на каналите и ребрата. При мен бяха обърнати и затова тампона не приляга правилно, а само частично и скърца. Без да се свива пружината може просто да се завърти тампона на 180 градуса за да легне където трябва и скърцането изчезва. Много нерви скъсах, много мнения чух и все грешни и за това споделям. 

Полезно за незнаещите! Радвам се, че си решил проблема!

 

Браво за темата човек! Доказателство как се върши работа по сервизите, бум слага се за норматив без никаква мисъл, и после "що скърца чичо", отговори по богати от приказките на Братя Грим. Както и да е. Още веднъж мерси! :)

Много моля, "сервизите" не са сервиза, в който са му ги сменяли, не е удачно всички да са под общ знаменател. Има много читави хора, които си разбират от работата. НЕ заслужават да бъдат обидени. Благодаря!


  • 0

#4 Brozestian

Brozestian

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 233 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    W203T 270 CDI Avangarde
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 23 април 2020 - 16:44


Много моля, "сервизите" не са сервиза, в който са му ги сменяли, не е удачно всички да са под общ знаменател. Има много читави хора, които си разбират от работата. НЕ заслужават да бъдат обидени. Благодаря!


Под общо знаменател слагам мнозинство, защото са такива за съжаление. И го казвам след като за последните 3 години смених сигурно 10-на сервиза, знайни и незнайни. Имам техническо образование, работил съм в сервиз и определено знам какво говоря!
В София има много малко професионалисти. Факт.
  • 2




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни