Към съдържанието

  •  

Снимка

Изключване на кантар седалка на спътника с DASW203 C320 CDI 2004


  • Please log in to reply
8 мнения по тази тема

#1 mortyto

mortyto

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 4 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    Mercedes c320 V6 CDI - w203

Публикувано 16 април 2020 - 15:56

Здравейте колеги, 
 
Днес съм се захванал да изключа кантара на седалката на спътника, понеже е развален и постоянно ми свети SRS-a. 
Имам емулатор, и знам че с него е по-лесно, но реших да се почовъркам със "Стареца"  и да я изключа с него. 
 
След няколко часа игра стигнах до известен напредък но ударих на греда с вкарването на кода за достъп (security access level 1 и 2). 
 
На кратко ще напиша какво съм направил и къде е проблема, и се надявам някой да помогне със съвет, ако е имал същия проблем.  
 
Така, като за начало влизам в менюто: Надстойка->AB-въздушна възглавница->Данни за развитие->Задействане->Общ списък на всички активации. 
 
От тук идеята ми е да отключа модула (FN_SG_Entriegeln),  да си направя кодирането и да го заключа (FN_SG_Verriegeln). 
 
До тук добре, но за да го отключа ми иска да имам достъп Securitiy Access Level 1и2. И това го намерих от къде се прави, но тук идва всъщност проблема. 
 
За да изкарам кода трябва да отида на  (FN_SecurityAccess_GetSeedLevel 1 после и 2) там ми генерира 4 цифрен код пр. 5FB4 , който трябва да въведа в (FN_SecurityAccess_SendKeyLevel 1 и 2) където ми излизат две полета: KeyByte1 и KeyByte2... е както и да го въвеждам все ми дава или invalid key или condition not correct or request sequence error. 
 
Някой ако може да даде съвет, къде греша ще съм много благодарен. 
Ако успея да реша проблема, пак ще споделя тук. 
 
Поздрави.

  • 0

#2 Krasi.Martinov

Krasi.Martinov

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 889 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofiq
  • Автомобил:
    W212 350cdi 4matic

Публикувано 16 април 2020 - 17:22

През телефона не виждам каква е колата, но ако предположим че е 211 в девелопер беше лесно. Нещо прекалено си задълбал


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 0

#3 mortyto

mortyto

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 4 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    Mercedes c320 V6 CDI - w203

Публикувано 16 април 2020 - 18:17

Колата е w203-ка 2004 година (фейслифта).
Пробвах по “лесния” начин. Отключва се модула, може да се изключи кантара на седалката както и индикацията за колана на пасажерската седалка, но за да се заключи модула, трябва да се въведе в експлоатация и там всички настройки се връщат на включено, и пак си намира кантара и индикацията за колана. Ако не въведа модула в експлоатация, светва SRS-a.
  • 0

#4 Krasi.Martinov

Krasi.Martinov

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 889 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofiq
  • Автомобил:
    W212 350cdi 4matic

Публикувано 18 април 2020 - 11:34

Ако не се справиш... има платен съпорт от чуждите форуми, кодират те набързо онлайн и си “готов”


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 0

#5 niknd

niknd

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1699 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Интернет Мерцедес и всичко останало
  • Автомобил:
    S400 CDI / 2001г.

Публикувано 18 април 2020 - 12:35

не ти трябва да отключваш модула

на 203 се изключва лесно

поиграй си още с инженерното меню


  • 0

#6 mortyto

mortyto

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 4 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    Mercedes c320 V6 CDI - w203

Публикувано 22 април 2020 - 12:51

Здравейте колеги,

След няколко дни борба със "стареца" и учене на немски с google преводач, успях да изключа кантара на спътниковата седалка. Следователно и SRS предупреждението на таблото ми изчезна. Процедурата е сравнително проста, но трябваха много проби-грешки за да откиря правилния начин.

Общо взето AB-модула трябва да се отключи (като преди това трябва да се извика оторизация за достъп ниво 1 и 2), след това се прави вариянт кодирането, рестартира се модула за да приеме промените, и накрая се заключва.  

Ето и стъпка по стъпка как става това:

1. Изключва се буксата на кантара, която е под седалката.

Прикачен файл  1.png   195,74K   18 Брой сваляния Прикачен файл  2.png   216,95K   17 Брой сваляния

 

2. Закачаме диагнозата и отиваме на "Надстойка"->AB-въздушна възглавница->данни за развитие->задействане->общ списък на всички активации->Zugriffsberechtigung 1 (DJ_zugriffsberechtigung_1) f3->f3 и се връщаме с f1. Така взимаме оторизация за достъп ниво 1.

3. После избираме: Zugriffsberechtigung 2 (DJ_zugriffsberechtigung_2) за оторизация достъп ниво 2.

Прикачен файл  3.png   1,07MB   18 Брой сваляния

Сега вече може да отключим модула от същото меню...

4. "Надстойка"->AB-въздушна възглавница->данни за развитие->задействане->общ списък на всички активации->steuergerät entriegeln (fn_sg_entriegeln).

Прикачен файл  4.png   1,15MB   15 Брой сваляния

След като модула вече е отключен може да продължим с вариянт кодирането...

5. "Надстойка"->AB-въздушна възглавница->данни за развитие->електронни блокове за управление_настройка->(вариянтно кодиране)->fahrzeugausstattung kodieren->  и в това меню трябва да намерим и да зададем:

- akse/oc beifahrer = nein
- oc/akse, sbe, wss mit gurtwarnfunction = nein
- sitzmatten-komponente beifahrer = keine matte

и даваме f3 да се изпълни кодирането.

Прикачен файл  5.png   1002,85K   15 Брой сваляния Прикачен файл  6.png   971,01K   13 Брой свалянияПрикачен файл  7.png   995,72K   17 Брой сваляния

6. Отиваме на меню: "Надстойка"->AB-въздушна възглавница->данни за развитие->задействане->общ списък на всички активации->  И избираме функцията за рестартиране на модула за да може да си приеме кодировката:
STEUERGERAET RESETTEN (POWERON-MODUS)(FN_RESET_SG_POWER_ON).

Прикачен файл  9.png   1,19MB   13 Брой сваляния

След като рестартираме модула трябва отново да вземем оторизация за достъп (стъпка 2 и 3).

7. Ако има записани грешки се трият от "Надстойка"->AB-въздушна възглавница->данни за развитие->памет за грешки.

8. И накрая модула се заключва: "Надстойка"->AB-въздушна възглавница->данни за развитие->задействане->общ списък на всички активации->steuergerät verriegeln (fn_sg_verriegeln)

Прикачен файл  10.png   1,16MB   14 Брой сваляния


 

Прикачени файлове

  • Прикачен файл  8.png   946,36K   13 Брой сваляния

  • 5

#7 gareto_

gareto_

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 4 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 06 март 2021 - 22:30

Garoba111df27ac02474472e443a44c61456.jpg

Изпратено от моят SM-A750FN с помощта на Tapatalk
  • 0

#8 aladin

aladin

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 179 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes CLK200 Kompressor 192ps Avantgarde
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 21 септември 2021 - 10:29

Имам въпрос.

При изключване на кантарчето на пасажерската седалка еърбега на пасажерската седалка ще продължи ли да работи ? Или ще работят всички въздушни възгавници, но без пасажерската ?


  • 0

855712_2.png


#9 BBRemapping

BBRemapping

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 129 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Враца
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz S-Class W221 500 388hp

Публикувано 21 септември 2021 - 10:53

Да ще работи, но без значение дали е заета седалката или не. За това е кантара, тоест ако няма никой на седалката и кантара работи, няма да се отвори по удар. Сега ще се отвори независимо дали има човек, куче или бира!


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни