Към съдържанието

  •  

Снимка

Нова звезда в гаража :)


  • Please log in to reply
49 мнения по тази тема

#46 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 13 април 2020 - 13:03

Фолио на цяла кола е някак си оправдано за някаква ужасна екзотика, за адски много пари.

Иначе и аз съм на мнение, че е безумно.

 

Колкото до боядисването, застрахователите и неподписване на протокол... това бояджиите са гадно племе.

Пресен ми е още един пример с много симпатична Тойота Ярис, в заводски цвят, на която ѝ избяга нюанса заради по-евтин материал.

Цялата кола е един особен син, перлен цвят. В момента е като книжка за оцветяване.

Първо направиха предницата и заден панел, цветовете очевидно се различават, после почнаха да преливат по съседни детайли, накрая напръскаха цялата, само и само да се изравни цвета.

Детайлите, които не са били подготвени за боядисване, си личат при внимателно вглеждане. Отделно дори и след полиране, пак си личи че е боядисвана.

Какъвто и да е последващ ремонт, няма да уцели цвета на колата и за мен е съсипана.

Но... това не е нещо ново, гадно племе са си и е много трудно да се намери наистина добър бояджия, без значение ценоразписа му.


  • 1

Audi_A4_avatar.gif


#47 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 13 април 2020 - 16:29

Добър бояджия няма и да се намери вече.
Като се замисля,всички добри с които съм работил или са сменили професията или са се преместили да работят в Европа заради четири пъти по-голямата печалба.
Първите бяха от ония дето ги пращаха на обучение в сервизите на марката.
Единия си направи оптики.
Втория рентакар.
Третия замина със семейството си за Германия и си взе под наем такъв готин сервиз,за толкова малко пари спрямо тук,че мога да отворя голяма приказка...
Четвъртия замина за Белгия да боядисва,"факира"му казваха.
Остана ми един,той обаче има сериозни проблеми със здравето вече заради "чашката" и там контактите са много трудни.Въпреки това се моля да е жив и здрав.
Болна тема е бояджилъка,виждал съм и коли боядисвани в Балкан Стар,директно да идват при старите ми бояджии за преправяне.
  • 1

#48 Klimfilt

Klimfilt

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 650 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes Benz W213 - E220D 4matic
    Mercedes Benz W164 - ML 350 4matic - SOLD :(
    Mercedes Benz W201- 190D
    BMW F39 - X2 sDrive18d
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 15 април 2020 - 08:28

Именно заради това обмислях фолиото, просто никой няма да успее да докара същия цвят и лак, колкото и да ми е обикновен и разпространен цвета.

Отделно колата ще почака дори и с регистрацията, понеже както казах другарите германци се оказаха изключително бавноразвиващи се албански реотани... Чудя се вече как си връзват обувките сутрин без да объркат връзките. Важното е че всички необходими документи са налични и едните при мен, другите пътуват насам. И живот и здраве другата седмица ще имаме номера..


  • 0

#49 Krasi.Martinov

Krasi.Martinov

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 889 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofiq
  • Автомобил:
    W212 350cdi 4matic

Публикувано 15 април 2020 - 08:33

Горещо препоръчвам фолиото, преди година сложих така наречения бикини кът... след лятото ме хван яд че не сложих на целия преден капак. Цената на бикините с топ фолио е под 1000лв. Брутална якост -160 микрона .... с керамика ще сложиш 2-4мимрона макс...
адски съм доволен, най добрата цена която намерих с хубаво фолио е това, на ЛС мога да дам контакти. Не е мръднало :) снимал съм под ъгъл за да видите до къде е. После естествено го застраховах :)))2b0ad8416e93dc0d42f080068f082e89.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 1

#50 Dinchev

Dinchev

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 6 Мнения:
  • Град:Sofia

Публикувано 17 юни 2020 - 13:31

Здравейте и поздравления за покупката. Със здраве да се кара автомобила. 

Следя темата с интерес, тъй като аз съм се спрял избора си на e450 4matic 2019. 

За съжаление на пазара в България има обявена само една такава от Силвър стар, която по мое скромно мнение е със силно завишена цена (тя за това и стои на пазара от 7 месеца)

Ще се радвам, ако дадете повече информация за самата покупка. 


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни