Към съдържанието

  •  

Снимка

Нова звезда в гаража :)


  • Please log in to reply
49 мнения по тази тема

#1 Klimfilt

Klimfilt

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 650 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes Benz W213 - E220D 4matic
    Mercedes Benz W164 - ML 350 4matic - SOLD :(
    Mercedes Benz W201- 190D
    BMW F39 - X2 sDrive18d
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 06 април 2020 - 10:18

Здравейте,

 

В тези мрачни времена (изключвам априлското слънце през прозореца) имам повод за малка радост и похвала.Някои от вас знаят, че от доста време (над 5 месеца) търсих подходяща лека кола, която да допълни гаража. След доста търсене, предимно онлайн и тотално изключване на БГ пазара (ненормално високи цени при дилъра на коли с 1/2ра от екстрите които държах да има, а вторичния пазар беше със съмнително качество и собственици) намерих новата каляска, която най-много се доближаваше до това което търся, а именно W213 седан 220d 4 matic. Като километри е на приблизително 30 000 км., а предишният собственик е местната власт в града.  Всъщност колата я платих още на 13.03 (петък 13-ти :unsure), но предвид ситуацията и някои допълнителни изисквания на местния дилър се получи доста забавяне относно документи и намиране на превозвач. Колата е закупена от представителство с остатъчна гаранция от 3 месеца, като все още обмислям дали да я удължавам при нашият представител, но от това което събрах като информация по-скоро ще пропусна. От СС ми съобщиха цена от 1700 лв. за 2 години удължена гаранция, която се сключва със застраховател (естествено доста голяма част от последващи ремонти и дефекти не се покрива и реално ще имам 2ро каско). Покрай покупката на колата осъзнах, че някои представители на арийската нация са доста ограничени в комбинативното мислене и комуникацията с тях е доста трудна, въпреки технологичните възможности на 21-ви век. За щастие всичко е в историята и колата вече е натоварена и пътува (отказах се от собственото докарване, просто нямах възможност да отида сам, иначе щях). Вече предвид ситуацията, кога ще дойде...никой не ми казва с абсолютна точност, но поне до 10 дни се надявам да се редя сутрешно пред КАТ.

По самата кола като недостатък за сега виждам най-вече белият кожен салон (нямаше други цветове с търсените екстри, като памет, подгрев (обдухването беше бонус) и мултиконтурни седалки, които за мен са си must). Но ще наблегна на по-скъпи препарати и активна поддръжка. Отделно липсата на някои опции, които бях принуден да съкратя, като например панорамен покрив или поне шибедах, пълният пакет на Keyless-go и затъмнените задни стъкла (но там пък компенсира с пакет за щори) и още някоя друга глезотия, но просто имах крещяща нужда от втори лек автомобил, а на пазара не се появяваше от месец нищо интересно и се принудих да действам. И другото което е дежурното, че колата е AIRMATIC. Надявам се с новата система и амортисьори на Билщайн проблемите да не са толкова често като при други модели, но пък вече имам и информация къде ги ремонтират успешно с оригинални части и 2 години гаранция и то не при дилъра.

Интересното (за мен поне) е че маслото за ДВГ е доста старо и по BeVo е 229.51 (такива масла са още от 2005-6та година). Другото което ми прави впечатление (поне по оскъдната информация която мога да намеря и ако е вярна!) е изключително дългият интервал на обслужване на АСК - 125 000 км/ 5 години... Там маслото е по спец. 236.17 - жълто, но отново не намирам информация за пълният капацитет с торк-а за масло. Срещнах 10 литра (12 л. с промивката) и 8 литра (10 с промивка), но ще чакам да си получа книжката и в нея ще си пише най-точно.

Прикачвам пълният списък с оборудване и 4-5 снимки, които са от обявата. За повече и по-детайлни снимки като дойде, а надявам се в най-скоро време и на Невски, че не се издържа вече тази обстановка.

Прикачени файлове

  • Прикачен файл  WDD2130051A517284.pdf   1,31MB   32 Брой сваляния
  • Прикачен файл  $_571.jpg   60,38K   27 Брой сваляния
  • Прикачен файл  $_572.jpg   72,81K   22 Брой сваляния
  • Прикачен файл  $_573.jpg   65,16K   22 Брой сваляния
  • Прикачен файл  $_575.jpg   56,38K   23 Брой сваляния
  • Прикачен файл  $_578.jpg   45,64K   22 Брой сваляния
  • Прикачен файл  $_579.jpg   63,97K   22 Брой сваляния

  • 2

#2 Klimfilt

Klimfilt

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 650 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes Benz W213 - E220D 4matic
    Mercedes Benz W164 - ML 350 4matic - SOLD :(
    Mercedes Benz W201- 190D
    BMW F39 - X2 sDrive18d
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 06 април 2020 - 10:42

Едит: понеже видях, че съм объркал раздела, ще помоля администратор да премести темата в подраздел "общи теми за моделите".


  • 0

#3 ЦецоКолев

ЦецоКолев

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 558 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Stuttgart
  • Автомобил:
    E200 1993 г. 136 кс.
    Е280 1998 г. 204 кс. Avantgarde
    S500 2000 г. 306 кс.

Публикувано 06 април 2020 - 11:07

Честито, колега. Радвам се, че най-накрая намери каляската.

Белият салон за мен е плюс. Да, изисква малко повече грижи, но уюта е друг.

Чакаме да кажеш и как движи хубавицата.
  • 0

#4 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 06 април 2020 - 12:19

Честито!
Със здраве да си я караш!
Аз съм също фен на светлите салони.Дават по-голямо пространствено осещане и чистота,а за мен това е важно.
Според мен поддръжката му не е чак толкова тежка,аз се справях лесно дори с мокри кърпички често.
Помисли за джанти които да те радват:)
Още веднъж честито!
  • 0

#5 Klimfilt

Klimfilt

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 650 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes Benz W213 - E220D 4matic
    Mercedes Benz W164 - ML 350 4matic - SOLD :(
    Mercedes Benz W201- 190D
    BMW F39 - X2 sDrive18d
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 06 април 2020 - 13:17

Благодаря, и аз определено чакам да ме повози. Дано докато дойде и я регистрирам да отпадне поне забраните за пътуване в други градове без причина, че да и се порадвам повечко на дълго. Никога до сега не съм имал кола със светъл салон и не знам какво да очаквам. Имам запечатан болезнен спомен на едно автоизложение в София, мисля 2017 или 2016-та когато представяха новата 7ма серия на БМВ и салонът беше точно такъв. Ами от качване/ слизане в колата имаше боя от "оригиналните" ни дънки по салона и беше ужасно да го видя на чисто нов автомобил, но да не забравяме, че все пак беше БМВ... :D :D

Относно джантите, не съм се замислял по-задълбочено, но тези по-скоро ми харесват. Отделно колата има втори комплект зимни гуми с джанти (които за съжаление не съм ги видял още, дори и на снимка), така че имам някаква вариация, макар и минимална.


  • 0

#6 barty

barty

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 953 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W203 C180 Kompressor the Black bird

Публикувано 06 април 2020 - 13:25

Браво колега, със здраве да я караш, само масло и гуми да сменяш.
  • 0

#7 IIVVOO

IIVVOO

    Член на МБКБ

  • Модератори
  • 2370 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 06 април 2020 - 13:36

Колицата е готина.

Със здраве и с кеф да си я караш !


  • 0

#8 Momchil

Momchil

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 488 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Specialized Allez - my favorite ride :)
    RAM Podium - off-road adventure :)
    Royal Enfield - Bike that has a soul!
    CLK 280, V6
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 06 април 2020 - 15:03

Светлия салон е чук! Аз повече бих се притеснявал от мазни отпечатъци от пръсти по лака на централната конзола.

 

Със здраве да я използвате :)


  • 0

#9 az_be

az_be

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 390 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    Honda Legend 3.7 VTEC

Публикувано 06 април 2020 - 16:17

Честито за страхотната придобивка!
Приготви се за повече грижи по салона ако ползваш предимно памучни панталони от сорта на дънки и пр.
Препоръчвам ти тази марка, почиства прекрасно "мазните" и лъскави кожени салони.

Прикачени файлове


  • 0

#10 Antoni_

Antoni_

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 212 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Plovdiv
  • Автомобил:
    C180 S204 Kompressor BlueEFFICIENCY Avantgarde 2010 - ex
    C250 S204 Facelift BlueEFFICIENCY Avantgarde 2012

Публикувано 06 април 2020 - 18:03

Поздравления и много безаварийни километри. Много добре излежда всичко, особено пък салонът. Последната кола, която набавих дойде също със светъл салон - да, друго усещане придава в купето. Не е най-важното, разбира се. Въпрос на вкус.

 

Седалките изцяло кожа ли са или е добре познатият вариант - по краищата изкуствена, по средата плат?

Иначе и в двата варианта си иска поддръжка. Преди време се беше изляла малко вода на пасажерската седалка и като изсъхна остана очертано петънце по плата...


  • 0

"Ръката Му отдава всекиму - дължимото"


#11 ХаPu

ХаPu

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 2695 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ATV
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 07 април 2020 - 07:03

Честито със здраве да си я кара' и да и се наслаждаваш с всяко пътуване.


  • 0
NO PAIN - NO GAIN!

#12 Klimfilt

Klimfilt

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 650 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes Benz W213 - E220D 4matic
    Mercedes Benz W164 - ML 350 4matic - SOLD :(
    Mercedes Benz W201- 190D
    BMW F39 - X2 sDrive18d
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 07 април 2020 - 08:49

Много благодаря за пожеланията колеги. Не че салонът не ми харесва, дори напротив. Просто повече ми харесва така на снимка, чист и спретнат :D Защото като се замисля, че с малко дете, което тепърва ще открива цветове, вкусове и текстури ще ми се наложи почти на 2-3 месеца да я почиствам. Но просто психически от сега се нагласям за малко повече поддръжка от обичайното и така.

Относно салонът, мисля че изцяло кожа, заради подгрева и обдухването, поне конфигуратора преди не ми позволяваше да избера опции за подгрев и обдухване на предни седалки и подгрев отзад.


  • 0

#13 Antoni_

Antoni_

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 212 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Plovdiv
  • Автомобил:
    C180 S204 Kompressor BlueEFFICIENCY Avantgarde 2010 - ex
    C250 S204 Facelift BlueEFFICIENCY Avantgarde 2012

Публикувано 07 април 2020 - 09:14

Като покара човек година така и после ще се чуди какво става като влезе в аналогична кола, но с черен салон. Поне при мен така беше.

Това да са проблемите с колата. На 10-тия път се претръпва и следва само чинното почистване :)


  • 0

"Ръката Му отдава всекиму - дължимото"


#14 Klimfilt

Klimfilt

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 650 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes Benz W213 - E220D 4matic
    Mercedes Benz W164 - ML 350 4matic - SOLD :(
    Mercedes Benz W201- 190D
    BMW F39 - X2 sDrive18d
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 07 април 2020 - 11:59

Да, вероятно си прав. Поживьом-увидим, както се казва. Със сигурност в началото ще се гледаме подозрително с колата. :D


  • 0

#15 Ivan W210

Ivan W210

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 2835 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    E320 4MATIC
    E 250 TD
    150hp,1999
    ОГИН БЕШЕ!!!

Публикувано 07 април 2020 - 16:48

Честита да е, Марто! Изглежда перфектно! Здраве и радости с нея! :)
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни