Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Споделяне мнения и препоръки относно закупуване на W221 350CDI Bluetec 2012W221 S350cdi


  • Please log in to reply
5 мнения по тази тема

#1 dnzsbkr

dnzsbkr

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 2 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:K
  • Автомобил:
    E320 CDI (W211) 2004

Публикувано 18 март 2020 - 18:30

Здравейте колеги! Относно темата търся от часове, но препоръки и мнения за фейса не съм намерил! Та къде да се внимава при покупка? Надежден ли е двигателя.. какви проблеми създават. Както вика бат "Бри4ка" да се страхувам ли от 7чуптроника? :) Моля всеки, кой каквото знае да ми сподели, всяко мнение ще ми е от полза.

Вариантите засега са два:

https://suchen.mobil...65-b1e3ecac0f6a

https://suchen.mobil...2a-656f1c4e455d

Благодаря предварително! 
 


  • 0

#2 Praetorian

Praetorian

    Salat Küchenchef

  • Потребители на форума
  • 1682 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Europe
  • Интереси:Немски премиуми задължително с резервна гума.
  • Автомобил:
    W212, R56

Публикувано 19 март 2020 - 21:16

През 2012 кутията ще е 7GTronic Plus. Тя няма много общо с първите бройки на 7GTronic от ранните години на 21 век.
Основната разлика е наличието на старт-стоп система и различно масло в кутията. Доусъвършенстванията са бонус.

"7чупитроник" може да я наричат в барчето на автогарата или хора, които си създават мнение само от един клип (т.е. говорят наизуст).
Колко теми с проблеми с тази кутия намери в този форум?

На 350 цди гледай кутията да е със сменяно масло на 60 хил км. и не я мисли повече.

4Matic или AMG може и да идват със 7GTronic, но пак няма да има драми.

Този пост е редактиран от Praetorian: 19 март 2020 - 21:21

  • 0

#3 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 20 март 2020 - 18:09

В 221 има други неща, от които да се страхуваш.

Например реалните цифри на километража и разни други дреболии като... окачване например.

Бат Бричка не е особен капацитет по темата, но дрънка забавни и редовно грешни неща.

Виж, за Е36/5 предполагам можем да намерим повече общи теми с него, отколкото за Мерцедес модели.

 

Та... всичко зависи какъв екземпляр ще намериш.

 

Гледаш сериозни автомобили, на малко километри, за прилични суми.

Не им се притеснявай толкова. Друга тема е дали е оправдан този разход, но кеф цена няма и мерак с пари се гаси.


  • 1

Audi_A4_avatar.gif


#4 ЦецоКолев

ЦецоКолев

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 558 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Stuttgart
  • Автомобил:
    E200 1993 г. 136 кс.
    Е280 1998 г. 204 кс. Avantgarde
    S500 2000 г. 306 кс.

Публикувано 20 март 2020 - 19:35

Колата е чук, с условие все пак, че е изключително комплексен автомобил. Не знам само защо държиш да е дизел. И 4матика бих избягвал, не защото е лош, но ако не ти е нужен само става още по-комплексна колата и някой части и ремонти са по х3 от нормалното задно.
  • 0

#5 the_ancient

the_ancient

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 36 Мнения:
  • Град:Благоевград

Публикувано 21 март 2020 - 00:56

Имам S550 щатски S500 2008-ма. Ремонтирах платката на 7Г-троника. Тук в Калифорния това е чест проблем, но може и да е защото не сменят редовно маслото на кутията. Ако решиш да вземеш бензинов друг чест проблем е всмукателния колектор. Той се обажда на около 200 хиляди км често при повреден клапан на картерната вентилация. Сменя се целия колектор, защото се чупят едни пластмасови клапи вътре. Ако я взимаш с големи джанти гледай добре за заварки. Предните АМГ 20-ки са скъпи и се намират трудно. При еърматика не трябва да има никакви шумове. Пробвай го докато е студена през легнали полицаи. Преди да запалиш колата е ясно, че трябва да стои в хоризонтално положение.

 

В колата има много електронни модули. Препоръчвам ти да си купиш един Мерцедесов скенер, по $100-$150 има такива, които четат всички модули. Ще си го избиеш още при покупката и след това ще ти върши работа ако светне нещо по таблото. Аз така пропуснах подгрева на шофьорската седалка и грешките в трансмисията.

 

Успех!


  • 0
Публикувано изображение

#6 rabbitshoot

rabbitshoot

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 40 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Видин

Публикувано 07 април 2020 - 20:56

Окачването е добро (чат-пат някоя възглавница да гръмне - нормално за годините). Мотора има нужда от малко чип (ама много внимавай при кой), иначе върво прилично. Двигателя изглежда надежден (ако не е на много км.).
По интериора нямам забележки (всичко си е на мястото и се свиква лесно с него - не знам защо са тия 600 страници user manual  :dry ). Скоростта не се усеща. Комфорта е на ниво.

Датчици и модули колко щеш. Ама има ли стар диагностика наблизо няма неразрешим проблем.

Ако си падаш по такива неща и имаш парите - скачай.


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни