Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Нацепване на кожата на седалката


  • Please log in to reply
4 мнения по тази тема

#1 Klimfilt

Klimfilt

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 650 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes Benz W213 - E220D 4matic
    Mercedes Benz W164 - ML 350 4matic - SOLD :(
    Mercedes Benz W201- 190D
    BMW F39 - X2 sDrive18d
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 14 март 2020 - 20:59

Привет, вчера (петък 13-и...) забелязах, че кожата на шофьорската седалка е тръгнала да се нацепва (прилагам две снимки). Нацепването е в ранен стадий, но искам отсега да отстраня проблема или поне последващото му увеличаване. Моля, дайте идеи и съвети какво да предприема. Колата е на 155к км и ми се струва рано за такива дертове.

Прикачени файлове


  • 0

#2 Madness75

Madness75

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 65 Мнения:
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    Mercedes GL 500 2007

Публикувано 15 март 2020 - 07:06

Здравей колата американка ли е, защото кожата се различава от моята която е европейска, но вие еб на 240к и няма такива дертове. А иначе поправка с филър и лак отгоре което не е много добре за в бъдеще (далечно 1-2г, лака пада о почва да цапа черно. По добрия вариант е смяна на парчето н кожа което е цепнато, правят се такива услуги при това с оригинална или близка до оригиналната кожа!
  • 0

#3 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 15 март 2020 - 09:22

Привет, вчера (петък 13-и...) забелязах, че кожата на шофьорската седалка е тръгнала да се нацепва (прилагам две снимки). Нацепването е в ранен стадий, но искам отсега да отстраня проблема или поне последващото му увеличаване. Моля, дайте идеи и съвети какво да предприема. Колата е на 155к км и ми се струва рано за такива дертове.

Почти съм сигурен че това е изкуствена кожа.
Смисъл има само ново парче.Тапицерите имат тая кожа,поне във Варна.
Ако е естествена Автореновация или Автоинтериор беше предлагат цяла гама от комплекти и отделно китове за кожа и бои.Има пълно обяснение в Ютуб как става,но предвид че седалищата са в София аз бих им закарал колата те да я правят.Когато е с тия пъпчици десена на кожата се прави една силиконова отливка за да няма разлика поправеното място.Там са малко специфични нещата.
Но както казах,според мен това е изкуствена кожа и успешно сменят парчето,виждал съм на 212 как става.Провери си ВИН-а за кожата.
  • 0

#4 IIVVOO

IIVVOO

    Член на МБКБ

  • Модератори
  • 2370 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 15 март 2020 - 10:08

То се вижда, че е изкуствена кожа.

На горубляне ще ти сменят парчето с ново. Със сигурност ще имат същата кожа.Те ще демонтират и монтират седалката, ако нямаш желание ти да го направиш.

  ул. „Борис Рангелов“ 6, 1138 кв. Горубляне, София


  • 0

#5 Klimfilt

Klimfilt

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 650 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes Benz W213 - E220D 4matic
    Mercedes Benz W164 - ML 350 4matic - SOLD :(
    Mercedes Benz W201- 190D
    BMW F39 - X2 sDrive18d
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 16 март 2020 - 10:25

Здравейте, благодаря за отговорите. Да пропуснал съм да отбележа, че е изкуствена. Щом има решение на нещата вече съм спокоен, че като го видях и ми стана много тъпо. Като поотихнат малко нещата ще се разходя до Горубляне или другаде където можете да ми препоръчате и да я сменят. Сам сигурно няма да имам време да чета и откачам седалка и да сменям парче. Предпочитам някой който го е правил вече, а не аз да откривам топлата вода. А случайно ориентировъчни цени за подобни услуги (смяна на парчето със същото здраво ?)


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни