Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Mercedes sprinter


  • Please log in to reply
5 мнения по тази тема

#1 haribadir779

haribadir779

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 1 Мнения:
  • Град:varna

Публикувано 01 март 2020 - 16:46

Здравейте имам нужда от вашия съвет. Имам mercedes sprinter 216 cdi diesel 2005 гд.  Според вас сполучливи ли са?



Изпратено от моят Nokia 2.2 с помощта на Tapatalk


  • 0

#2 ХаPu

ХаPu

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 2695 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ATV
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 03 март 2020 - 08:13

Като окачване ,скорости и съединител са супер. Като каросерия са зле - гният - трябва хубаво да го огледаш. ЦДИ моторите на спринтерите не са най-здравите и си имат дертове ,но ако попаднеш на поддържан екземпляр ,на който всичко да си му е на мястото може да изкараш късмет. Не съм сигурен 16-ката с кой мотор е ,моите наблюдения са основно върху 15ка (2.2CDI biTurbo)


  • 0
NO PAIN - NO GAIN!

#3 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 03 март 2020 - 08:43

Здравейте имам нужда от вашия съвет. Имам mercedes sprinter 216 cdi diesel 2005 гд.  Според вас сполучливи ли са?
Изпратено от моят Nokia 2.2 с помощта на Tapatalk

Щом го имаш,защо не споделиш ти дали ти харесва?
  • 0

#4 Seva

Seva

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 2 Мнения:
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    Mercedes Benz 315 CDI Sprinter

Публикувано 03 октомври 2020 - 13:28

Здравейте,

както винаги когато се появи проблем се регистрираме във форуми и питаме. Накратко моят 2009 Benz 315 cdi 150 кончета мотор верига нямаше проблем до преди няколко дни когато трябваше да пренощува в Шаолин - Люлин :) съответно на следващият ден след като го подкарах ми светна лампичката на мотора ( тя никога не е светвала! ) след обстойна проверка се установи че на некой му е трябвал КАТАЛИЗАТОР-а и си го е изрязал въпросната вечер. Моля някой да посъветва как да постъпя да търся нов ДПФ или да мина на замяна със софтуерно решение ( той и без това ДПФ-а е премахнат вече ) буса се подържа постоянно и е във топ състояние харчи ми 8.4 л/100 км на дълго подържайки 100 км/час скорост проблема е че ми е с Норвежка регистрация и не знам дали ще мине преглед в края на ноември когато ще ходя по-работа и ще мина преглед там ( прегледите важат по 2 години и ако нещо не е наред те връщат с термин за след 2 месеца! ) Буса е Евро-5

Ще бъда благодарен ако някой с повече опит ме насочи помагайки ми да реша моментния проблем а и трябва да сложа нещо на мястото на Откраднатия катализатор мненията Ви ще са от помощ. Благодаря предварително !


  • 0

#5 IIVVOO

IIVVOO

    Член на МБКБ

  • Модератори
  • 2370 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 03 октомври 2020 - 21:45

Няма да можеш да минеш преглед там без dpf.
Ако решиш да го караш без dpf, то ще трябва софтуерно да се премахне. В повечето случаи при софтуерно премахване човек се вкарва в много голям филм ( проблеми които трудно се оправят )
Ако искаш бусът да ти е в топ състояние то сложи DPF и не го дръж на улицата,а на платен паркинг.
Има турски DPF за 315 ( със сигурност и за други модификации има) който е 1:1 с оригиналния и много по евтин.

Този пост е редактиран от IIVVOO: 03 октомври 2020 - 21:46

  • 1

#6 Seva

Seva

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 2 Мнения:
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    Mercedes Benz 315 CDI Sprinter

Публикувано 04 октомври 2020 - 23:15

Няма да можеш да минеш преглед там без dpf.
Ако решиш да го караш без dpf, то ще трябва софтуерно да се премахне. В повечето случаи при софтуерно премахване човек се вкарва в много голям филм ( проблеми които трудно се оправят )
Ако искаш бусът да ти е в топ състояние то сложи DPF и не го дръж на улицата,а на платен паркинг.
Има турски DPF за 315 ( със сигурност и за други модификации има) който е 1:1 с оригиналния и много по евтин.

Благодаря за отговора IIVVOO,  вече разговарях с един мой човек българин който работи в пункт за прегледи в Осло и той също категорично ми каза че нямам минаване без ДПФ-а така че съм в търсене на възможно най изпилена цена за нов. в София съм но нямам идея от къде да търся а също така и в кой сервиз да ми го поставят, предполагам ще трябва да се чисти и компа след поставянето така че мили хора давайте Жокери, линкове и каквото там е било пробвано и работи, в момента бчджета е стегнат понеже правя ремонт и имам майстори така че колкото по-евтинко , толкова по-добре, предварително благодаря на отзовалите се ! 

П.С 

Вече си платих 180.00 лв. абонамент за паркинг на месец за през деня и през ноща Буса се паркира между две камери на 20 метра от  колибката на живата охрана ама... след дъжд качулка както се казва! :right


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни