Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Мерцедес МЛ 320 224 к.с. - хубав автомобил - скъпа поддръжка - за мен ли е?


  • Please log in to reply
55 мнения по тази тема

#16 Praetorian

Praetorian

    Salat Küchenchef

  • Потребители на форума
  • 1682 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Europe
  • Интереси:Немски премиуми задължително с резервна гума.
  • Автомобил:
    W212, R56

Публикувано 26 февруари 2020 - 21:37

Колеги, съдалата се драма в темата не идва ли основно от въпроса "Как така авторът може да си купи нов МЛ от дилъра + да си го поддържа там 10 години, а аз аджеба не мога?"

 

А? Ама, честно!

 

За мен информацията в първия пост е супер интересна. Най-малкото защото съм виждал много рядко съвсем пълна история на поддръжка на автомобил с разходите. А на вторичния пазар такава кола си е находка.

Само километрите до момента ми липсват за цялостна представа.


  • 1

#17 ЦецоКолев

ЦецоКолев

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 558 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Stuttgart
  • Автомобил:
    E200 1993 г. 136 кс.
    Е280 1998 г. 204 кс. Avantgarde
    S500 2000 г. 306 кс.

Публикувано 26 февруари 2020 - 23:02

Не, Иво, не става въпрос за това. Просто от подобни теми тръгват митовете като "Ти знаиш ли, че на тия тъпите ЕмЕл-и една крушка им струва триста леа?" "Ооо то мерцедеса всичко му е скъпо, на един познат негов познат даде 3 хиляди за тръби и радиатор." Съгласен съм, че за някой неща си трябва представителството, но ако си напише човек домашното, направи си проучването, карането на мерцедес не е толкова скъпо удоволствие.
  • 0

#18 Наско

Наско

    Джантата

  • Потребители на форума
  • 4931 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes Benz w202 C180
    Mercedes Benz w245 B150
    Mercedes Benz w164 AMG
    All Sold
    Now W163 M113

Публикувано 27 февруари 2020 - 10:33

Не, Иво, не става въпрос за това. Просто от подобни теми тръгват митовете като "Ти знаиш ли, че на тия тъпите ЕмЕл-и една крушка им струва триста леа?" "Ооо то мерцедеса всичко му е скъпо, на един познат негов познат даде 3 хиляди за тръби и радиатор." Съгласен съм, че за някой неща си трябва представителството, но ако си напише човек домашното, направи си проучването, карането на мерцедес не е толкова скъпо удоволствие.

 

Моя 5.5 за 5 години каране изминати 200к километри на газ разходите са ми на половина / общите

Сервизира се само с оригинаални части и масла , смених 4те вануса и веригата с оригинални и пак спокойно мога да каже , че не е скъпо удоволствие 

Давам пример веднага : оригинални ксенон крушки Осрам от официалият вносител на марката с  5 години гаранция общо 204 лева с ДДС и монтаж

Да ,  тряя пазиш двете опаковки от крушките за да ти уважът гаранцията , ако има проблем , но пазя си ги и си свиркам   

 

Иначе и на мен ми стана интересно колко съм спестил и не съм ги дал в Силвърстар и стигнах до извода , че са много ама много пари :D 


Този пост е редактиран от Наско: 27 февруари 2020 - 10:34

  • 0
Градушка бие - слънце пече , аз съм си братче курназ момче

#19 Praetorian

Praetorian

    Salat Küchenchef

  • Потребители на форума
  • 1682 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Europe
  • Интереси:Немски премиуми задължително с резервна гума.
  • Автомобил:
    W212, R56

Публикувано 27 февруари 2020 - 20:46

 но ако си напише човек домашното, направи си проучването, карането на мерцедес не е толкова скъпо удоволствие.

 

Сега си представи, Цецо, че имаш бизнес в който за времето за което си "пишеш домашното" за да си поддържаш Мерца по-евтино, ще изкараш 2-3-4-х пъти повече пари.

Все още ли ще си "пишеш домашното" или ще платиш на друг да ти го "напише", а ти ще се фокусираш върху бизнеса си?
 


  • 3

#20 Klimfilt

Klimfilt

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 650 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes Benz W213 - E220D 4matic
    Mercedes Benz W164 - ML 350 4matic - SOLD :(
    Mercedes Benz W201- 190D
    BMW F39 - X2 sDrive18d
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 28 февруари 2020 - 10:45

Затова има и качествени "афтър" маркет сервизи, които могат да ти усреднят разликата между това ти да си напишеш домашното и да се изтъпанчиш в СС. Всеки сам си преценява. Моите разходи лично са дори 1/3та от тези описани от колегата, но и не съм минавал през сериозни ремонти (за сега). Единственото по-сериозно което правих беше платката на АСК и в Балканстар (тогава) ми обадиха по спомен над 2500 лв. за да ми решат проблема. Моят майстор свали платката, изпратихме я във Варна, след 3 дни буквално я монтира обратно и я подкарах за общата сума от около 1000 лв. (само 700 лв. ми беше ремонта във Варна + транспортните разходи), останалото е към майстора и ново масло на АСК с гарнитурата.

Да, някои части съм ги взимал от СС, където не мога да ги намеря от други търговци или от дилъра в Нюкасъл (там поне цените са доста примамливи), но ако не е супер наложително, дилъра го заобикалям от далеч. И не защото не мога да си го позволя, а просто предпочитам тези пари ако мога да ги спестя (без това да навреди на качеството естествено), да ги дам за друго. Или защо да плащаш за едно и също нещо по-скъпо, като можеш да го платиш по-евтино?

Но генерално, всеки си знае колко му е тънък/ дебел портфейла.


  • 2

#21 Bat Andi

Bat Andi

    Председател на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 1006 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Ловеч
  • Автомобил:
    W201 2.0E
    W201 2.6E (Automatik)
    W140 500SE
    C215 CL55AMG (Kompressor)
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 04 март 2020 - 01:08

 

За 10 години общо по автомобила са дадени около 23980 лева за поддръжка и технически обслужвания.

 

Това са около 200 лева на месец за поддръжка (без гумите), което не е никак скъпо за кола обслужвана в официален сервиз

Реално с гараж и разходите по поддържане на регистрацията (ГО, Каско, Данък, Преглед) идва на 500 лева на месец. Не е скъпо за Мерцедес, предвид че не се занимаваш, а просто оставяш колата и я взимаш готова.

 

Въпроса е колко ти е пробега на година, за да се добие представа за аморизацията и издръжливостта на колата.


  • 0

#22 Bat Andi

Bat Andi

    Председател на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 1006 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Ловеч
  • Автомобил:
    W201 2.0E
    W201 2.6E (Automatik)
    W140 500SE
    C215 CL55AMG (Kompressor)
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 04 март 2020 - 01:17

Сега си представи, Цецо, че имаш бизнес в който за времето за което си "пишеш домашното" за да си поддържаш Мерца по-евтино, ще изкараш 2-3-4-х пъти повече пари.

Все още ли ще си "пишеш домашното" или ще платиш на друг да ти го "напише", а ти ще се фокусираш върху бизнеса си?
 

Тук е тънкия момент, дали за да спестиш 150 лева на месец от поддъжката, искаш да рискуваш да загувиш време заради кофти работа или дефектна част.

Дори и без собсвен бизнес, 8 часа време са доста серизна сума, а те отлитат много бързо ако не си вещ при ремонтните дейности.

 

Иначе и аз си поддържам сам автомобилите, едно време си мислех, че е по-евтино, но реално не е, просто така си почивам, и разтоварвам от служебните теми...


  • 0

#23 dodger

dodger

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 22 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Ruse
  • Автомобил:
    Mercedes ML 320 ,224 hp, 4 Matic, Facelift, 2010 y.

Публикувано 04 март 2020 - 08:51

Здравейте,

 

Тук не ставаше въпрос за пробега, но виждам в някои от постовете, че ме питат за това.

За 10 години каране МЛ - а  от тази тема са навъртяни 219 000 километра като по-голямата част са градско каране.

Някои от ремонтите са правени по препоръка от Мерцедес. Т.е. не са били толкова наложителни.

Например капене на масло от семерина на преден диференциал. Ремонта, който направиха беше

смяна на двете семерини, тампоните и лагер. Това по принцип се правело около 240 000 - 250 000 км.

Аз го направих на 218 000 км. Интересно ми беше да видя собственици като мен от по-дълго какво са ремонтирали

като цяло през периода в който имат автомобила.

 

По наблюдения от Мерцедес на всеки модел е препоръчително на определени киломерти да се направи някакво обслужване.

Т.е. части които се знае кога дефектират да се сменят превантивно. Да не се чака в последния момент.

Някой път такова закъсняване довежда до по сериозен ремонт.

За съжаление в България чакаме да се счупи колата за да отидем в сервиза включително и аз.


  • 1

#24 az_be

az_be

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 390 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    Honda Legend 3.7 VTEC

Публикувано 04 март 2020 - 12:17

С това градско в Русе, пищял ли ти е ДПФ-а?
  • 0

#25 dodger

dodger

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 22 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Ruse
  • Автомобил:
    Mercedes ML 320 ,224 hp, 4 Matic, Facelift, 2010 y.

Публикувано 04 март 2020 - 13:13

Здравей,

 

С ДПФ не съм имал проблем. Аспусите ми си стоят чисти винаги. Карам малко по спортно по принцип.

Но с наводняване на багажника от разлепени стопове вече няколко пъти. Даже заради водата в началото имах драма с задния САМ модул.

Добре, че не беше по-сериозно.  Сега винаги имам един найлон за всеки случай върху кутията на модула.

 


  • 0

#26 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 04 март 2020 - 15:47

Здравей,
 
С ДПФ не съм имал проблем. Аспусите ми си стоят чисти винаги. Карам малко по спортно по принцип.
Но с наводняване на багажника от разлепени стопове вече няколко пъти. Даже заради водата в началото имах драма с задния САМ модул.
Добре, че не беше по-сериозно.  Сега винаги имам един найлон за всеки случай върху кутията на модула.

Изолацията на стоповете не е ли достатъчна?
Не му ли липсва охлаждане?
  • 0

#27 dodger

dodger

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 22 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Ruse
  • Автомобил:
    Mercedes ML 320 ,224 hp, 4 Matic, Facelift, 2010 y.

Публикувано 04 март 2020 - 16:30

При фейслифта на лед стоповете е така. Червеното стъкло се разлепя от сивата пластмасова основа върху която са монтирани платката с светодиодите и фасунгите. Смяната на гумените уплътнения не помага. От Мерцедес казват, че трябва нов стоп. Пък той е 1000 лв. Стопа се сваля и се обикаля целия обилно със силикон във фугата между червеното стъкло и сивата пластмасова основа от задната страна.

Така, че който е с Лед стопове това им е болката. При обикновенните стопове не знам дали е така.


  • 0

#28 dodger

dodger

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 22 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Ruse
  • Автомобил:
    Mercedes ML 320 ,224 hp, 4 Matic, Facelift, 2010 y.

Публикувано 11 март 2020 - 08:19

Здравейте,

 

- Смяна на счупено огледало - пластмасата с лед мигача и боядисване - 530 лв. (втора ръка за фейслифт не намерихме никъде)

- Ремонт на задна броня с боядисването и 1 брой сензор за парктроника - 470 лв.

- Комплект предни чистачки - 60 лв.

 

Някой сменял ли е декоративната решетка на въздуховода? При мен е счупено лостчето на пасажерския въздуховод и не мога да движа клапичките наляво и на дясно. Колко може да струва тази част ?


  • 0

#29 BenzW164

BenzW164

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 27 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Е250 CGI Coupe 2010 W207

Публикувано 11 март 2020 - 09:24

Здравейте,

 

- Смяна на счупено огледало - пластмасата с лед мигача и боядисване - 530 лв. (втора ръка за фейслифт не намерихме никъде)

- Ремонт на задна броня с боядисването и 1 брой сензор за парктроника - 470 лв.

- Комплект предни чистачки - 60 лв.

 

Някой сменял ли е декоративната решетка на въздуховода? При мен е счупено лостчето на пасажерския въздуховод и не мога да движа клапичките наляво и на дясно. Колко може да струва тази част ?

 

Здравей,

 

Аз не съм я сменял, но я бях мернал в OLX. Заповядай линк: https://www.olx.bg/a...html#8b46d94448

 

https://www.olx.bg/a...html#8b46d94448


  • 0

#30 venci ionov

venci ionov

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 6 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Мерцедес ML164

Публикувано 12 март 2020 - 09:19

огледалото което е лед го има на части орг. в елит кар.за 164 става дума.Частите идват с цвета на джипа.


Този пост е редактиран от venci ionov: 12 март 2020 - 09:21

  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни