Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

w211 прибиране на странични огледала/ folding side mirrorsприбиране на странични огледала

екстри

  • Please log in to reply
9 мнения по тази тема

#1 bgs1nep

bgs1nep

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 6 Мнения:
  • Град:Lovech
  • Автомобил:
    W211,2004,2.7

Публикувано 17 януари 2020 - 14:52

Здравейте колеги, 

имам следния въпрос: 
Колата ми (w211, 2.7,седан, elegance, 2004та) няма опцията за автоматично прибиране на страничните огледала. "Convenience" опцията в менюто липсва.
Възможно ли е все пак да се настрои огледалата да се прибират при заключване? 

Четох, че може да се смени някакъв модул на вратата и огледалото и да се получи, някой запознат ли е? 

Възможно ли е просто така да се настрои през стар диагностика без да имам тази опция в менюто? 
Как бих могъл да го направя?
Благодаря предварително! :beer


  • 0

#2 sami

sami

    Администратор

  • Администратори
  • 2839 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дармщат
  • Автомобил:
    W215 CL500
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 17 януари 2020 - 15:01

Първо ти трябва да имаш оглеадала с ел. прибиране. Ако ги имаш е само въпрос на кодиране. Ако нямаш обаче тогава сменяш огледалата и модулите на вратите и чак тогава се кодира.


  • 0

#3 bgs1nep

bgs1nep

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 6 Мнения:
  • Град:Lovech
  • Автомобил:
    W211,2004,2.7

Публикувано 17 януари 2020 - 15:07

Първо ти трябва да имаш оглеадала с ел. прибиране. Ако ги имаш е само въпрос на кодиране. Ако нямаш обаче тогава сменяш огледалата и модулите на вратите и чак тогава се кодира.

Как мога да разпозная, дали огледалата са ми с прибиране? 


Този пост е редактиран от bgs1nep: 17 януари 2020 - 15:09

  • 0

#4 sami

sami

    Администратор

  • Администратори
  • 2839 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дармщат
  • Автомобил:
    W215 CL500
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 17 януари 2020 - 15:13

Ориентираш се по това дали имаш трети бутон за прибиране на огледалата или само 2 бутона за избор на ляво дясно огледало. Ако си с 3 бутона като на снимката минаваш само с кодиране. Ако не си трябва да изкараш 1 торба с пари за модули, огледала и бях забравил копчетата за нагласяне на огледалата. 

 

 

Прикачени файлове


  • 0

#5 bgs1nep

bgs1nep

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 6 Мнения:
  • Град:Lovech
  • Автомобил:
    W211,2004,2.7

Публикувано 17 януари 2020 - 15:16

Ориентираш се по това дали имаш трети бутон за прибиране на огледалата или само 2 бутона за избор на ляво дясно огледало. Ако си с 3 бутона като на снимката минаваш само с кодиране. Ако не си трябва да изкараш 1 торба с пари за модули, огледала и бях забравил копчетата за нагласяне на огледалата. 

Благодаря за подробната информация! :) Чудех се какво да си ръчкам по колата събота и неделя, но ако наистина са една доста пари само за едното прибиране, едва ли ще се захвана с проекта.  :unsure


  • 0

#6 sami

sami

    Администратор

  • Администратори
  • 2839 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дармщат
  • Автомобил:
    W215 CL500
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 17 януари 2020 - 15:25

Ами огледалата вървят около 150лв бройката с ел.прибиране. Модулите около 50лв бройката. Бутоните не знам. Но дотук огледала и модули са си едни 300-400лв. После вече и да намериш някой който да ти направи кодирането сигурно едни 20-30лв.


  • 0

#7 nikolai4o_94sl

nikolai4o_94sl

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 7 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Сливен
  • Автомобил:
    Mercedes W211 E320 CDI EVO Facelift

Публикувано 28 юни 2023 - 08:55

Здравейте,колеги!Знам че темата е малко старичка,но искам да попитам настройката за автоматично прибиране на огледалата през диагностиката ли се прави или може и от борд компютъра?Извинявам се ако въпроса ми е малко глупав но от скоро съм собственик на колата!


  • 0

#8 LISUNGERA

LISUNGERA

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 34 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    W211 E500

Публикувано 28 юни 2023 - 23:23

Аз също да се включа с въпрос по темата с прибирането на огледалата. Колата ми има прибиране, което обаче работи само от бутона на вратата. Активирано е от Convenience менюто да се прибират при всяко заключване, но въпреки това се прибират само от бутона. Някой да има идеи ? 


  • 0

#9 Subsonic

Subsonic

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 4513 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ex W124 230E, 91
    ex W124 260E, 89
    ex S211 E320, 03
    C219 CLS500, 06

Публикувано 30 юни 2023 - 10:13

Може да са деактивирани от кодировката на Door модулите, или предния SAM модул.

Опцията с огелдалата я има на няколко места. Поне докато съм ровил по разните модули, съм го срещал на много места.

Convenience Menu-то е само в Instrument Cluster-a. Кодировката на клъстъра е дали да ти показва менюто от което да включваш или изключваш сгъването. Ако е изключено от модулите на предните врати, няма да работи.

 

Трябва да погледне някой със Star/Xentry.

 

Аз лично съм деактивирал автоматичното прибиране на огледалата при заключване на моето комби, защото смятам, че е излишно всеки път да се сгъват и разгъват, особено ако ти се наложи набързо да отключиш и заключиш когато си забравил да вземеш нещо. Но нямам спомен откъде го деактивирах :).


  • 1

#10 Silver BENZ

Silver BENZ

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 134 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Интереси:Mercedes AMG Petronas F1 Team
  • Автомобил:
    W201 190E 2.0
    W210 E290TD Elegance
    W211 E270CDI Elegance

Публикувано 01 юли 2023 - 23:15


 

Аз лично съм деактивирал автоматичното прибиране на огледалата при заключване на моето комби, защото смятам, че е излишно всеки път да се сгъват и разгъват, особено ако ти се наложи набързо да отключиш и заключиш когато си забравил да вземеш нещо. Но нямам спомен откъде го деактивирах smile.png.

 

Именно ;)

+1


  • 0





Also tagged with one or more of these keywords: екстри

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни