Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Айрматик w211 малко помощ


  • Please log in to reply
43 мнения по тази тема

#31 prokopi69

prokopi69

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 787 Мнения:
  • Град:с. Бъта
  • Автомобил:
    С220 CDI

Публикувано 16 май 2020 - 18:22

Krasi - за да ти ги сменят гаранционно, трябва преди това да си ги закупил от тях и те да са ти ги монтирали. След това, в гаранционния им срок те да се повредят и тогава да ти ги сменят по гаранция. Следиш ли ми мисълта? Такааа, ти твърдиш, че са ти сменили здрави амортисьори, и са ти сложили амортисьори от Вабонти. И аз се обърках...
  • 1

#32 Goga

Goga

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 13 Мнения:
  • Град:Севлиево
  • Автомобил:
    CLS500 2005

Публикувано 16 май 2020 - 18:26

Здравейте! Аз също карам кола с еърматик, и все някога знам, че ще се стигне до рециклаж на възглавница/амортисьор. Някой с мнение за фирма Air Tec ? Възглавници как да е, научиха се да ги правят фирмите, но тази фирма твърди, че рециклират успешно амортисьорите и се запазват режимите на втвърдяване и вдигане.


  • 0

#33 Krasi.Martinov

Krasi.Martinov

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 889 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofiq
  • Автомобил:
    W212 350cdi 4matic

Публикувано 16 май 2020 - 18:46

Krasi - за да ти ги сменят гаранционно, трябва преди това да си ги закупил от тях и те да са ти ги монтирали. След това, в гаранционния им срок те да се повредят и тогава да ти ги сменят по гаранция. Следиш ли ми мисълта? Такааа, ти твърдиш, че са ти сменили здрави амортисьори, и са ти сложили амортисьори от Вабонти. И аз се обърках...

казвам че колата е закупена от тях и в периода на лизинга са сменени защото тропаха, следиш ли ми мисълта ти ? Също смениха и преден десен ( там наистина беше нов ) както и изписаха скоростна кутия, а са сменили само раздатката ( в последствие разбрах )


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 0

#34 prokopi69

prokopi69

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 787 Мнения:
  • Град:с. Бъта
  • Автомобил:
    С220 CDI

Публикувано 16 май 2020 - 21:48

Krasi - темата е за 211, твоето съоражение какво е, че ти загубих мисълта? За преди 15 години ли говориш? И щом твърдиш, че са ти сложили рециклирани амортисьори (!?!?!?!), защо не вдигна скандал? Никой не може да е толкова смотан.

И за тази раздатка, четох го няколко пъти, че се разплаквах от смях. Я разкажи по подробно. Щото това пък е още по голяма смехория....
  • 0

#35 Krasi.Martinov

Krasi.Martinov

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 889 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofiq
  • Автомобил:
    W212 350cdi 4matic

Публикувано 16 май 2020 - 22:03

Krasi - темата е за 211, твоето съоражение какво е, че ти загубих мисълта? За преди 15 години ли говориш? И щом твърдиш, че са ти сложили рециклирани амортисьори (!?!?!?!), защо не вдигна скандал? Никой не може да е толкова смотан.

И за тази раздатка, четох го няколко пъти, че се разплаквах от смях. Я разкажи по подробно. Щото това пък е още по голяма смехория....

няма смисъл да спорим . Мисълта ми е че рециклирането не струва като качество
Ето това са изписали за ремонт по скоростите ми а е сменена само част от скоростите ( раздатката само )5f11209a92f215c3ef4dc05ae52f83e1.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 0

#36 az_be

az_be

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 390 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    Honda Legend 3.7 VTEC

Публикувано 16 май 2020 - 22:09

Здравейте! Аз също карам кола с еърматик, и все някога знам, че ще се стигне до рециклаж на възглавница/амортисьор. Някой с мнение за фирма Air Tec ? Възглавници как да е, научиха се да ги правят фирмите, но тази фирма твърди, че рециклират успешно амортисьорите и се запазват режимите на втвърдяване и вдигане.


Твърдят, че работи и нягледно го показват.
https://www.facebook...H5y&d=null&vh=e
  • 0

#37 prokopi69

prokopi69

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 787 Мнения:
  • Град:с. Бъта
  • Автомобил:
    С220 CDI

Публикувано 16 май 2020 - 22:28

212 ли е твоята? Не виждам да писано, че е сменена скоростна кутия. Пише, че нещо си е счупено.
Също не виждам да е писано, че са сменени задни амортисьори. Да не би да си се объркал и да си ги сменил при Вабонти за по еФтино и да си забравил?

Иначе да, сменил си преден десен амортисьор, пък в друга тема разпряваше на колега, че въпроса му е тъп, чорапи разни, здрави, скъсани...
  • 0

#38 Madness75

Madness75

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 65 Мнения:
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    Mercedes GL 500 2007

Публикувано 21 февруари 2021 - 18:07

Здравейте! Аз също карам кола с еърматик, и все някога знам, че ще се стигне до рециклаж на възглавница/амортисьор. Някой с мнение за фирма Air Tec ? Възглавници как да е, научиха се да ги правят фирмите, но тази фирма твърди, че рециклират успешно амортисьорите и се запазват режимите на втвърдяване и вдигане.


Аз ги рециклирах и четирите при тях преди седмица, да запазва се режим спорт комфорт, но се появи едно глухо тупкане чувал го само на предните амортисьори и смятам утре понеделник да им звъня! Така че имай едно на ум, явно само клипчетата са им добри!

Този пост е редактиран от Madness75: 21 февруари 2021 - 18:11

  • 0

#39 dersu

dersu

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 5 Мнения:
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    E55 AMG

Публикувано 29 юли 2023 - 00:29

Ще съм благодарен ако някой сподели ново мнение за Air-Tec.

Надявам се да съм и малко полезен с този пост.

 

 

Трябва ми ремонт на предните два.

Bilstein в момента са 2800лв на брой (44-143657 и 44-143644 сайта на Bilstein).

Следващия добър вариант са Arnott AS-2787 и AS-2788, 1500лв на брой, но трябва да чакам 4-6 седмици. Тези амортисьори са нови, произведени от Arnott. Обаче по американските форуми самите Arnott пишат, че ADS системата работи доколкото можеш да избираш различните режими, но не работят динамичните корекции. Тази система ADS (Adaptive Damping System) може да работи динамично спрямо стила на каране и състоянието на пътя, а не както първоначално си мислех само спрямо режимите на бутона.

Следващ вариант са пак Arnott, AS-2300 и AS-2301, 1500лв на брой, те са рециклирани и всичко по ADS работи. Но пак се чака.

Следващ вариант - RMT (Rebuild Master Tech), $570 за два рециклирани амортисьора, чакане от САЩ.

 

Повечето български магазини ми обявяват безумни цени. За Arnott има дистрибутор официален, за да не правя реклама лесно се намира през arnotteurope сайта. Иначе ми искаха и 2500лв за един, а в дистрибутора - 1500лв.

 

Има и други марки като Ridex, Maxgear, Metalcaucho, AIC, но или са много скъпи или тотално неизвестни и няма да задълбавам там.

 

А тези Air-Tec твърдят, че запазват напълно ADS функционалността.

Но не ми вдъхват много доверие, защото осъзнах че са еднo и също с Adler Auto. Имаше разни оплаквания по форумите и мистериозно в google maps нямат локация. Отделно бомбастичните им приказки, че само те рециклират както трябва и всичко е супер перфектно.


  • 0

#40 Bogi

Bogi

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 466 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дупница- 60169
  • Интереси:стари двуврати
  • Автомобил:
    US 1972 280SE 4.5
    US 1972 250C
    US 1972 280C
    EU 1984 500SEC
    US 1989 560SEC
    US 1998 CL500
    EU 1999 CLK320
    US 2008 S550

Публикувано 29 юли 2023 - 18:15

Защо не дадеш парт-номер, да видим какво има по-нет-а.

 

ADS функционалноста не зависи от гуменяка който имаш вероятно спукан

подменяй го и не се затормозявай

това е една проста гума


  • 0

сесшисе ?


#41 dersu

dersu

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 5 Мнения:
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    E55 AMG

Публикувано 29 юли 2023 - 21:58

Няма нужда, намерил съм всичко, което може да сложи на W211 E55. Най-смисления вариант е Arnott, Bilstein и AIC са много скъпи, другите са куча марка. С един американец говорих и каза, че е доволен от RMT.

Все пак на някой ако му трябват номерата в бъдеще -  "A 21 132 053 38" и "A 21 132 054 38" от тук: https://nemigaparts....076/64u/32/054/

Проблема е, че в сервиза където я закарах ми казват - "Амортисьорите са изтекли. Не можем да ги ремонтираме. Най-добре си купи нови.". Иначе колата я закарах там и очаквах да е само възглавницата, което струва 300лв на брой. Съответно ми предложиха доста високи цени за нови и започнах аз да се ровя. Даже на пича с Arnott ги бях поръчал през сайта за 3180лв двата, но той ми се обади че има само единия наличен и ми предложи 180лв отстъпка за да изчакам.

В крайна сметка днес говорих с Air-Tec, имат в youtube клип точно за ремонт на амортисьори на W211 E55. Ще я закарам там и после ще пиша как е станало.


Този пост е редактиран от dersu: 29 юли 2023 - 21:59

  • 0

#42 Bogi

Bogi

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 466 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дупница- 60169
  • Интереси:стари двуврати
  • Автомобил:
    US 1972 280SE 4.5
    US 1972 250C
    US 1972 280C
    EU 1984 500SEC
    US 1989 560SEC
    US 1998 CL500
    EU 1999 CLK320
    US 2008 S550

Публикувано 30 юли 2023 - 15:40

Е, да. От горния ти пост не ставаше ясно че са изтекли амортисьорите, затова си помислих че ти трябва само възглавницата.

Както и да е, дано се получат нещата, успех !!


  • 0

сесшисе ?


#43 Tonkata

Tonkata

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 24 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Плевен
  • Автомобил:
    C219 550

Публикувано 14 август 2023 - 15:24

Здравейвей, имах тази грешна на 219 500 (предполагам същото важи и за 211-ката). Ходих на диагностика и ми казаха че компресора не прави достатъчно налягане и след около половин/една година ще се налага пециклиране/нов.

Да ама не, издържа точно 1 месец след диагностиката и замина, тъй че, ако е само компресор и си е проверил на диагностика/майсор, сменяй колкото се може по-скоро, че като падне ... или с паяк ще е вдигаш или ще сваляш компресора на място. 


Този пост е редактиран от Tonkata: 14 август 2023 - 15:25

  • 0

#44 dersu

dersu

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 5 Мнения:
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    E55 AMG

Публикувано 15 август 2023 - 22:02

Днес си взех колата от Air-Tec. Ами доволен съм, ADS системата определено работи и си променя степента на втвърдяване спрямо копчето.

ремонт 2 предни + възглавниците, 1 заден без възглавница

1 заден 2-ра ръка

1 шенкел отпред


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни