Към съдържанието

  •  

Снимка
* * * * * 1 гласа

Нова кола - екстри и проблемите пред нея?


  • Please log in to reply
58 мнения по тази тема

#16 AlexanderKel

AlexanderKel

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 21 Мнения:
  • Град:Silistra/Kazanlak
  • Автомобил:
    Mercedes E270 cdi (W211) 2003г.

Публикувано 01 ноември 2019 - 11:36

https://www.eldibg.c...dora-light-plus

Някакъв по-евтин вариант като това устройство примерно няма ли да сработи?
  • 0

#17 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 01 ноември 2019 - 11:40

https://www.newegg.c...=9SIAGP57FM5017
Ето това дистанционно палене работи!


Хехехехее!
Май е по-добре по изпитания социалистически начин:
-слизаш,палиш колата,влизаш във входа,пушиш една цигара и тогава тръгваш :)
Въпроса с цигарата вече трябва да се обмисли :)
  • 0

#18 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 01 ноември 2019 - 11:50

https://www.eldibg.c...dora-light-plus

Някакъв по-евтин вариант като това устройство примерно няма ли да сработи?

Дори съм изненадан, че има прост plug&play начин да се добави това.

Аз не мисля, че има прост начин, не мисля че и тази "функционалност" е кой знае колко добра идея.

Ако си намериш пълен комплект на печка за вграждане, може би е доста по-добра идея. Тъкмо ще изчетеш толкова много информация, докато се ориентираш какво ти трябва, че косвено ще станеш експерт по твоя модел :) Това ако четеш правилно разбира се.

 

Според мен, ако не целиш просто кратковременно притежание на колата си, купето ѝ не е изгнило и си ентусиаст, почни да я обслужваш с ясен план. Остави моторът последен (само му сменяш редовно маслото), и ако не "роди", държи се добре и се движи надеждно, тогава наливай пари в глупости.

 

Въпреки че австрийският произход, не звучи добре за целостта на купето, дано твоята е изключение.


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#19 AlexanderKel

AlexanderKel

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 21 Мнения:
  • Град:Silistra/Kazanlak
  • Автомобил:
    Mercedes E270 cdi (W211) 2003г.

Публикувано 01 ноември 2019 - 12:13

То да ставаше и на никито, майната му на цената... но пише че е аз Е клас от 2004 до 2009 :(

Разбира се, че няма от първия ден да слагам тия екстри, първо правя най-елементарно обслужване да видя как ще ме издържи на дълъг път, и след месец ако нищо не се е обадило още ще почна да инвестирам за "глупости".
Колкото до това, че е от Австрия, от договора на джамбазина пишеше че е от един град в Централна Австрия в равнинната част, в подножието на планината (което е предпоставка да не са навлизали много облачета да вали), на 200 м надморска височина..града почваше с Л... нещо си трябва да видя договора че не се сещам сега.
  • 0

#20 n_niki

n_niki

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 157 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Русе
  • Автомобил:
    Mercedes E270 W211 2004г.

Публикувано 01 ноември 2019 - 12:18

https://www.eldibg.c...dora-light-plus

Някакъв по-евтин вариант като това устройство примерно няма ли да сработи?

Това съм го виждал и работи! Колата е заключена и от разстояние я стартираш-точно си е за загряване на мотора. Тези други аларми не съм сигурен че ще станат на Мерцедес! Този модул се монтира на гълтача на ключа !
Това че ние сме бедни хората не ги интересува !!!

Този пост е редактиран от n_niki: 01 ноември 2019 - 12:19

  • 0

#21 n_niki

n_niki

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 157 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Русе
  • Автомобил:
    Mercedes E270 W211 2004г.

Публикувано 01 ноември 2019 - 12:27

То да ставаше и на никито, майната му на цената... но пише че е аз Е клас от 2004 до 2009 :(

Разбира се, че няма от първия ден да слагам тия екстри, първо правя най-елементарно обслужване да видя как ще ме издържи на дълъг път, и след месец ако нищо не се е обадило още ще почна да инвестирам за "глупости".
Колкото до това, че е от Австрия, от договора на джамбазина пишеше че е от един град в Централна Австрия в равнинната част, в подножието на планината (което е предпоставка да не са навлизали много облачета да вали), на 200 м надморска височина..града почваше с Л... нещо си трябва да видя договора че не се сещам сега.

Моята е 2004 и обурудването доста различно от тези 2003- говоря се електронните модули като esp, distronic и подобни - някакъв полу фейслифт :)
  • 0

#22 hammer^BaTe

hammer^BaTe

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 5564 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дружба Сити :D
  • Автомобил:
    2004 W211 E55
    1995 W140 S500L - ex
    2014 W124 E500 - ex
    1996 W140 S350TD - ex
    1994 W124 E250D - ex
    1982 W201 190D - ex
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 01 ноември 2019 - 13:07

Моята е 2004 и обурудването доста различно от тези 2003- говоря се електронните модули като esp, distronic и подобни - някакъв полу фейслифт :)

 

Няма такова нещо като полу-фейслифт, особено при 211.

Моята е 2003 и има и Дистроник и ESP, а мога да изброя и екстри дет коли 2019 ги нямат :D

 

Още малко разяснение за колегата.

 

1. Нямаш парктоник, а това жлебче за което говориш е капачето за теглича.

2. Цената за каско, която дадох е за моята кола. В твоя случай - мотор, година, екстри и тн - няма да надвиши 600 лв на година, според мен.

3. Монтирането на каквато и да е екстра в оригиналния й вид ще те съсипе физически, психически, а и финансово - за печката ти казах, че ти трябват бая неща, за парктроника не са много по-малко.

4. Оптимално би ти било да сложиш Андроид навигация с камера.

5. Това с дистанционното палене е готино, преди исках да слагам, но нямаше как тъй като колата ми беше с ръчна кутия, а на такива не се монтира.

6. Личен съвет, НЕ, не купувай метални джанти, а карай тези за зимата, тъй като не са оригинални, а за лятото може да си купиш оригинални, красиви джанти.


  • 0
Scientists have finally discovered what's wrong with the female brain : On the left side, there is nothing right, and on the right side, there is nothing left... :)

#23 n_niki

n_niki

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 157 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Русе
  • Автомобил:
    Mercedes E270 W211 2004г.

Публикувано 01 ноември 2019 - 13:21


Да имаш ги- но след средата на 2004 кода на ел оборудването се променя и се влагат ново поколение електроника които се слагат после и в фейслифта- дори и мотора 2.7 има конструктивни разлики! ESP имат всички коли въпроса е че са различни поколения.

Този пост е редактиран от n_niki: 01 ноември 2019 - 13:26

  • 0

#24 n_niki

n_niki

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 157 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Русе
  • Автомобил:
    Mercedes E270 W211 2004г.

Публикувано 01 ноември 2019 - 13:22

[quote name="n_niki" post="424494" timestamp="1572607266"][quote name="hammer^BaTe" post="424493" timestamp="1572606470"]Няма такова нещо като полу-фейслифт, особено при 211.
Моята е 2003 и има и Дистроник и ESP, а мога да изброя и екстри дет коли 2019 ги нямат :
Да имаш ги- но след средата на 2004 кода на ел оборудването се променя и се влагат ново поколение електроника които се слагат после и в фейслифта- дири мотора 2.7 има конструктивни разлики![/quote]
Доста немски форуми съм чел и на тази база пиша!
  • 0

#25 Momchil

Momchil

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 488 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Specialized Allez - my favorite ride :)
    RAM Podium - off-road adventure :)
    Royal Enfield - Bike that has a soul!
    CLK 280, V6
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 01 ноември 2019 - 13:32

Няма такова нещо като полу-фейслифт, особено при 211.

 

Има Хамъре - около 6 месеца се правят със старата коруба и новите карантии - имахме такава: новия мотор V6 (280CDI) със старите ламарини ;)

Говорим, разбира се, за по-късен етап от на коментирания в темата екземпляр - купихме я м. март 2006, а беше произведена втората половина на 2005-та по спомен.


Този пост е редактиран от Momchil: 01 ноември 2019 - 13:35

  • 0

#26 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 01 ноември 2019 - 13:39

Малко и от мен 

1. ДИСТАНЦИОННО ПАЛЕНЕ - ...но гледах че и при заключен такъв колата може да се запали дистанционно...

Да, но ти е деактивиран имобилайзер и всичко останало, т.е. е активирано заключването, с което можеш да отвориш вратите отвътре. Ако не греша за модела, когато заключиш колата загасена и си тръгнеш от нея, не може да се отвори отвътре. Да доразвия тезата: тряс стъклото, и довиждане! :)
 

2. ПАРКТРОНИК - липсата на USB и видео вход, а и не само

Ако искаш USB и видео, купи си Андроид-ска навигация. Ще имаш Андроид ауто, ще можеш да я кичиш с камери и каквото още искаш. Занимавка е, но ако можеш сам, най-добре. Хубавите модели са по-скъпи, но си струват малката разлика в цената. Гониш висока резолюция на дисплея, дизайн като на оригиналната и максимум RAM. Колкото до парктроника: можеш да сложиш най-обикновен китайски, само с пищялка, от евтините: брутално добра работа вършат, на фона на проблемните оригинални датчици.

http://forums.mbclub...инален-дисплей/
Виж горната тема, освен че си припомних колко много коса имах, се изненадах от ентусиазма на много "луди" хора, които помогнаха да се случи това. Количкта също беше прекрасна... една от малкото мои, които не съм виждал вече доста години, но беше много смислен автомобил. Такива плафони се намират много лесно вече и без пари.
 

3. ЗАТЪМНЯВАНЕ НА СТЪКЛА - тук за момента се отказах да го правя.

Разумно заключение: в повечето случаи се получава крещяща цигания. Това е премиум автомобил, нищо че вече струват къса 4 цифрена сума, всяка лепенка, ваденка и циганийка по него е малко излишна. Единствено приемам прозрачно фолио на фаровете, с цел да ги предпазва от леки наранявания, но след като са почистени и направени. Ако ти се дават пари, продават се афтърмаркет щори за задните стъкла, които седят постоянно монтирани, дори и при свалени задни прозорци. Вършат отлична работа, изглеждат заводски и не приличат на сергия. Можеш да потърсиш и начин да си монтираш задна оригинална щора. Едва ли е трудно да се намери.
 

4. КАСКО

...въпрос на тънки сметки. Аз съм за!
 

5. ГУМИТЕ са добре за момента

Няма причина според мен да ги мислиш. Аз също смятам, че най-удачно е да си дебнеш OLX за оригинални джанти за 211, някои модел който ти допада, напролет да си сложиш летните на тях, а тези да продадеш. Сегашните ти джанти ми приличат на модел от 203-ка, но не мога да преценя дали са менте по тази снимка. Емблемата ми изглежда необичайнa, така че ми клонят на афтърмаркети.
 

6. ФАРОВЕТЕ

ако приятелят ти е в състояние да направи пълно възстановяване, с цялостно разглобяване, обновяване на кабелите им, подмяна/рециклиране на рефлекторите зад лупите, полиране и защитаване с фолио, да! Тази услуга е около 250лв. в София и резултатът е уау. Ако ще правиш половинчати работи, по-добре недей. Няма смисъл да изтънявате "стъклата" с излишно търкане.
 

7. ...маслото на диференциала

Имаш масло в дифа, разбира се. Не мисля, че трябва да го пипаш на този етап. Наливаш вътре само оригинално. Ако имаш други "идеи", моля те превърти интернета преди това. Определено спецификациите на диференциалните масла при различните автомобили със задно не са нещо, което кварталният майстор знае на прима виста. Изключение би било, ако човекът има огромен опит с Мерцедес моделите, но тогава би ти казал пак: "Оригинално"!
 

8. ...пълния набор от екстри

не знам какво е dynamic control. Няма защо да си кривим душите, колата ти е бедна от към екстри, но поне е с хубави фарове. Погледни дали са оригинални или някакви "Depo" например. Няма им нищо на тайванските, просто не са оригинални ;)
Можеш да ми пратиш VIN-a си на съобщение. Ще гледам до края на деня да ти намеря списъка с екстри.
 

9. Функция прибиране на огледала като загася колата и функция вдигане на прозорците за моята елеганс...

Няма опция прозорците да се вдигат сами при заключване. Ако задържиш бутона на заключване от ключа близо до дръжката, ще ги вдигне (ако работят датчиците). Колкото до огледалата, може да се направи от менютата и копчетата на волана. Аз лично не съм привърженик, понеже се амортизират доста. Отделно кабелите в Мерц огледалата не са много "солидни" и след 20г. са на ръба да се скъсат. После е много досадно да подмениш цялата инсталация на огледалото. Ял съм го това дърво.
 

10. Колата я купих от...

Това си е бизнес, какво очакваш? Има случаи, когато занижават, има случаи когато завишават. Счетоводството, отговорността и последствията са си техни. В Труд също има хубави коли, но няма значение, купил си я, честито и безаварийно. Стига я гали, карай я, както ти е кеф. Имай предвид, че адаптациите на кутията не са към твоя стил на каране и е възможно да се държи странно. До колкото са успявали да измислят алгоритми на самообучение в онези години, справили са се. Не я мисли толкова много и просто я карай, в един момент ще свикне на твоя начин на каране.

Колкото до фейслифтовете, колегите са прави. Това е модел, който си го правят доста години, малко или много е преминал през ревизии на модулите: хардуерни и софтуерни. За теб това нямa значение де, понеже твоята е от първите.
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#27 AlexanderKel

AlexanderKel

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 21 Мнения:
  • Град:Silistra/Kazanlak
  • Автомобил:
    Mercedes E270 cdi (W211) 2003г.

Публикувано 01 ноември 2019 - 14:18

Това адаптиране на автоматичната скоростна кутия, за което говориш, гледах един руснак да я връща към default режим със заводските настройки на автомата (даваш на контакт и задържаш педала на газта за 15-на секунди), след което автомата на колата се адаптира спрямо твоя стил на каране. Все още не съм го пробвал, тъй като искам преди всяка извратена прищявка за "скрита" функция на колата да я проверя по-обстойно, преди да се гъбаркам с колата и да и стане нещо. Вие чували ли сте за тази опция и върши ли работа изобщо?
  • 0

#28 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 01 ноември 2019 - 16:02

Това адаптиране на автоматичната скоростна кутия, за което говориш, гледах един руснак да я връща към default режим със заводските настройки на автомата (даваш на контакт и задържаш педала на газта за 15-на секунди), след което автомата на колата се адаптира спрямо твоя стил на каране. Все още не съм го пробвал, тъй като искам преди всяка извратена прищявка за "скрита" функция на колата да я проверя по-обстойно, преди да се гъбаркам с колата и да и стане нещо. Вие чували ли сте за тази опция и върши ли работа изобщо?


Нищо няма да стане,но не пречи да пробваш.
  • 0

#29 prokopi69

prokopi69

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 786 Мнения:
  • Град:с. Бъта
  • Автомобил:
    С220 CDI

Публикувано 01 ноември 2019 - 21:10

Пишете по кратки постове, бе хора...
Нали не си мислите, че някой чете от третия ред нататък...
  • 2

#30 bat_Vite

bat_Vite

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 197 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 01 ноември 2019 - 22:05

Верно!?  :wacko  

Поне авторът на темата...  :)


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни