Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Без удължение на срока за смяна на номерата


  • Please log in to reply
3 мнения по тази тема

#1 ENOXELA

ENOXELA

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 4188 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 08 март 2006 - 10:37

Скоро глобите, налагани от КАТ, ще могат да се плащат и по интернет, съобщиха от Националната агенция по приходите
09.02.2006

Няма да бъде удължен срокът за пререгистрация на автомобилите, който изтича на 31 март, съобщи председателят на транспортната комисия в парламента Йордан Мирчев, цитиран от "Дарик" радио. Според Мирчев, всички регистрационни табели ще могат да бъдат сменени в срок.

Той обясни, че собствениците на голяма част от автомобилите, които трябва да се пререгистрират, ги спират от движение и това намалява броя на номерата за смяна.

Междувременно опозицията обяви, че внася искане в Конституционния съд за отмяна на текстове в закона за автомобилните превози, които забраняват да се регистрират за таксита коли на повече от 5 години, тъй като това обслужвало интересите на големите фирми в бранша и убивало средния и дребен бизнес.

До края на следващата седмица глобите, налагани от КАТ, ще могат да се плащат и по електронен път чрез сайта на Националната агенция за приходите (NAP.bg), съобщи Боряна Георгиева, ръководител на Дирекция "Обслужване" в агенцията.

За целта е разкрита и сметката, по която ще се плащат глобите от актове и фишове на КАТ. Друга нова електронна услуга, която вече предлага НАП, е възможността за плащане на осигуровките чрез интернет.

Експертите от агенцията обясниха, че всички плащания могат да се извършват с дебитна банкова карта чрез регистрация в системата еРау (ePay.bg). До края на годината ще стане възможно и плащането с кредитна карта.
  • 0

#2 Dezki

Dezki

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1517 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 08 март 2006 - 10:55

гадост,мамка му - ще има да разказвам историята на колата на всяко кръстовище, трее да зема да си я запиша на касетка и да им я давам на полицаите да си я слушат в патрулката :angry:
  • 0
Lancia Kappa TDS / Land-Rover 88 Series 3 FFR

#3 ENOXELA

ENOXELA

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 4188 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 08 март 2006 - 11:03

гадост,мамка му - ще има да разказвам историята на колата на всяко кръстовище, трее да зема да си я запиша на касетка и да им я давам на полицаите да си я слушат в патрулката :angry:

А ти до къде я докара с пререгистрацията ?
  • 0

#4 Dezki

Dezki

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1517 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 08 март 2006 - 11:40

ми консултирах се насам натам и ми казаха за 2 възможности:
1. карам така с наличните номера и документи и като ме спрът вадя папката и почвам да разказвам историята и показвам постановленията и не би трябвало нито да ми искат пари, нито да ме глобяват, но това отнемало по 30 мин средно.
2. намирам връзка с ... (мн трудно) като евентуално да ми препоръча адвокат, които да поеме разправиите и да мога да я карам.
  • 0
Lancia Kappa TDS / Land-Rover 88 Series 3 FFR




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни