Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Интериорен ъпгрейдNTG 2.5, Табло, Седалки


  • Please log in to reply
14 мнения по тази тема

#1 Wessel

Wessel

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 15 Мнения:
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    W203

Публикувано 18 октомври 2019 - 15:21

Привет колеги, 

 

Сдобих се с едно устройство NTG 2.5 и ми се иска да го монтирам. Пробвах набързо, но не работят доста от нещатата и си върнах старото. 

 

Някой знае ли какво е необходимо за да го подкарам със всички функционалности?

Както и какво е небоходимо за монтаж на седалки с масаж (или са plug and play) ?

Кефи ме също алуминиевото табло от E Klasata? 

 

Ако някой знае дали има човек който може да ми помогне в настройките на тези неща, много ще се радвам да попроменя малко моето 203 

Моята е 08.08.2007 Произведена, ако има значение .. 


  • 0

#2 sami

sami

    Администратор

  • Администратори
  • 2839 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дармщат
  • Автомобил:
    W215 CL500
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 18 октомври 2019 - 15:33

Първо започни с това коя година ти е колата и какво оборъдване има.

Ако е преди фейслифта трябва да смениш и таблото с фейслифтово за да ти работят бутоните от волана и да ти се покзва информацията на дисплея. Ако имаш БОСЕ, CD changer и телефон те вече няма да работят защото са свързани към старата оптика на D2B стандарта.

Ако колата ти е фейслифтова тогава всичко би трябвало да работи без телефона и евентуално ако имаш Харман Кардон той няма да работи. Ще трябва да си намериш усилвател Harman Kardon който е от кола с NTG2.5.

Ако искаш табло като на Е класа си намери такова от фейслифтово CLK. За предпочитане 2005 година.


  • 0

#3 Wessel

Wessel

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 15 Мнения:
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    W203

Публикувано 18 октомври 2019 - 16:14

Привет,

Колата е фейслифтова 2007 година, Беше със Аудио 20 със блутут модул за телефон, смених го още като я взех със NTG 2.0 но без нави, без H/K без ченджър .. сложих само AUX Но качеството е зле а аз обичам да слушам в колата - занимавам се с музика .. погледнах в нета и имаше на супер оферта NTG 2.5 което взех и си мислих, че ще пасне, но от изходите отзад пасна само синьото, което мисля е блутут телефона и големият конектор пасна. Аудиото тръгна но нямаше антена, също CD-то не заработи (не го чух да чете). На таболото излизаха данни от устройството, но нямаше контрол от волана.


  • 0

#4 Wessel

Wessel

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 15 Мнения:
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    W203

Публикувано 18 октомври 2019 - 16:17

Таблото от CLK и седалки с масаж Plug and Play ли са или и там ще влзена в приключение ? :)


  • 0

#5 Wessel

Wessel

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 15 Мнения:
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    W203

Публикувано 26 ноември 2019 - 11:16

Привет,

Имам проблем с монтажа на NTG2.5 в 203-ката

 

Радио станциите се губят, микрофона не работи ... нямам идея къде стои заводският микрофон в колата?

Някой дали има представа къде могат да ми помогнат с монтажа? 


  • 0

#6 sami

sami

    Администратор

  • Администратори
  • 2839 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дармщат
  • Автомобил:
    W215 CL500
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 26 ноември 2019 - 12:48

Привет,

Имам проблем с монтажа на NTG2.5 в 203-ката

 

Радио станциите се губят, микрофона не работи ... нямам идея къде стои заводският микрофон в колата?

Някой дали има представа къде могат да ми помогнат с монтажа? 

Не мисля че някъде могат да ти помогнат.

 

Заводски има 4 микрофона и те са в огледалото от долната страна. Ти ако не си имал телефон в колата преди това значи нямаш такова огледало с микрофони.

 

Радиостанциите как се губят. Изобщо не хващаш нищо или сигнала е слаб.


  • 0

#7 sami

sami

    Администратор

  • Администратори
  • 2839 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дармщат
  • Автомобил:
    W215 CL500
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 26 ноември 2019 - 12:51

Таблото от CLK и седалки с масаж Plug and Play ли са или и там ще влзена в приключение ? :)

 

Таблото от CLK визираш километража или цялото табло + централна конзола.

 

CLK има с надуване на седалките но това не е масаж. Там ти трябва и специална помпа в багажника и тръби за въздуха за да работи.


  • 0

#8 Wessel

Wessel

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 15 Мнения:
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    W203

Публикувано 03 декември 2019 - 12:17

Благодаря ти Сами за отговорите.

Значи надуващите се седалки, ги абравям .. 

 

Имах телефон преди в колата (Блутуут - заводски и си работеше), не откривам микрофона нито в плафона на лампите, нито в огледалото .. 

Кефи ме NTG2.5 цата, но ако не я подкарам на 100 процента, ще я махна .. 

 

Радиото, хваща си когато си иска. По някога хваща всички станции, но по-често само 1. Реално си търси 2-те антени, и с преходника от 1, към 2 не работи като хората.

Нещо не мога да му подкарам Card-Read-era .. Нито дава грешка, нито показва какво има в картата. Добре че аукса ми бачка :))) :D

 

Ох, толкова много 203ки, но толкова малко инфо за тях в бг форумите. 

Надявам се да намеря някой да ми помогне с монтажа на тия неща..

 

Поздрави! 


  • 0

#9 IIVVOO

IIVVOO

    Член на МБКБ

  • Модератори
  • 2370 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 03 декември 2019 - 15:19

микрофон Позиция 4

Прикачени файлове

  • Прикачен файл  Untitled.png   492,95K   11 Брой сваляния

  • 0

#10 Wessel

Wessel

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 15 Мнения:
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    W203

Публикувано 12 февруари 2020 - 10:22

Момчета, така е ъпгрейднах колата, че си взех направо една W205 2016 година :) 

 

Сега ако някой ме ориентира, къде да отида да ми инсталират камера и нови говорители, че заводското аудио на 205-цата е по зле от на 203-ката :D --- и друго което много искам да си сложа е Wireless Apple CarPlay.

Всичко останало си има :))) 

 

Поздрави! 


  • 0

#11 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 12 февруари 2020 - 13:36

Толкова ли е зле наистина?

203ката ти беше със стоковото или Босе/Харман?

Аз правих проучване за 205 и ГЛА преди време... и стигнах до извода, че трябва да изкормя тази глупост и да сложа Андроид екран на тяхно място. Просто interface-a е античен като усещане, дори и при толкова нови модели.

Вчера си играх с GLE 2018-та и... беше ужасно бавно и кофти за работа. Анимациите насичаха, неинтуитивен интерфейс, много тъга...

Но... свиреше страхотно, а нямаше никакви фешън надписи, които да издават че е с високо ниво на аудио-то.


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#12 Wessel

Wessel

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 15 Мнения:
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    W203

Публикувано 12 февруари 2020 - 15:47

203-ката беше със заводското аудио без надписи - но някак си имаше много стабилен саунд .. имам приятел с Хармън - който свиреше по лошо .. 

Но разположението на 205 на говорителите е мн странно .. нямаш голям говорител във вратата и бас каса в краката на пасажера която звучи като картон не знам как го измислиха  - не съм я пробвал на CD, но през флашката не ми допада звука.

 

Попаднах на няколко AfterMarket Plug and Play говорители - Които не са много скъпи но май си иска нещо по голямо (аз като цяло съм малко по претенциозен на саунд) , днес поръчах и фешън капаците на Burmester, но се чудя дали да тествам Toyaga в София за някаква оферта... някой работил ли е с тях ? Добре ли са ? 


  • 0

#13 Wessel

Wessel

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 15 Мнения:
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    W203

Публикувано 12 февруари 2020 - 15:50

Иначе това с Андроида ме притеснява малко, пък и аз съм Apple насочен и не ми допадат картинките в Андроид.

- Не съм забелязал да лагва. Като цяло ме кефи как работи.


  • 0

#14 Praetorian

Praetorian

    Salat Küchenchef

  • Потребители на форума
  • 1682 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Europe
  • Интереси:Немски премиуми задължително с резервна гума.
  • Автомобил:
    W212, R56

Публикувано 12 февруари 2020 - 21:25

203-ката беше със заводското аудио без надписи - но някак си имаше много стабилен саунд .. имам приятел с Хармън - който свиреше по лошо .. 

Но разположението на 205 на говорителите е мн странно .. нямаш голям говорител във вратата и бас каса в краката на пасажера която звучи като картон не знам как го измислиха  - не съм я пробвал на CD, но през флашката не ми допада звука.

 

Попаднах на няколко AfterMarket Plug and Play говорители - Които не са много скъпи но май си иска нещо по голямо (аз като цяло съм малко по претенциозен на саунд) , днес поръчах и фешън капаците на Burmester, но се чудя дали да тествам Toyaga в София за някаква оферта... някой работил ли е с тях ? Добре ли са ? 

Колега, по спомен стандарното аудио на 205цата се състои от 4 широколентови говорителя и 1 централен. Ако е така подобрението на аудиото ще е голяма сватба.

Само пиши какво се е получило при теб, че това вече ще е "стандарта" и скоро ще опрем до него.


  • 0

#15 Praetorian

Praetorian

    Salat Küchenchef

  • Потребители на форума
  • 1682 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Europe
  • Интереси:Немски премиуми задължително с резервна гума.
  • Автомобил:
    W212, R56

Публикувано 12 февруари 2020 - 21:50

Ето една тема от братята нямци за ъпгрейд на стандартното аудио на 205цата - https://www.motor-ta...=4#post43406477

 

Мнението на Teddie-Baerchen е интересното. С две думи - "голяма греда'. Вискочестотни говорители липсват и трябва да се слагат отделно, включително и с разпробиване на корите.

За басът решението не е по-лесно - или още една колона от страната на шофьора или събууфер в багажника.


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни