Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Подгрев огледала + задно стъклоНе ми работи подгрева на стъклата/огледалата

S203 подгрев огледала задно стъкло подгрев на задно стъкло подгрев на огледала

  • Please log in to reply
15 мнения по тази тема

#1 Mitakat

Mitakat

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 234 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Програмиране, криптовалути, онлайн инвестиране, Mercedes
  • Автомобил:
    W203, C220CDI, 2006, 110kW
    VW Golf 4, 1.6AKL, 1999, 74kW
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 17 октомври 2019 - 09:57

Здравейте!

 

Почти съм убеден, че не ми работят подгревите на страничните огледала, както и на задното стъкло + малките стъкла на комбито. Прегледах бушоните

  • 10 --> 40А - здрав (предполагам, че е за реотаните на задните стъкла)
  • 41 --> 15А - здрав (предполагам, че е за управлението, т.е. за копчето)
  • 21, 21 --> 30А - здрави (предполагам, подгрев ляво и дясно огледало)

Като цяло знам, че е сложна темата кога работи подгрева и кога не. Четох в чужди форуми, че е вързано с датчика за температура на ок. среда и по CAN идва инфо дали да пуска подгрева или не. Следващата ми идея за неработещите подгреви е релето.. но не знам кое точно е, само знам, че в бушониерата в багажника. Има ли друга възможна причина, която да е предпоставка за неработещите реотани? Казаха ми за някакъв сноп кабели в багажника дето се прекъсвал и се сменял... Ама все си мисля, че ако беше прекъснат кабел или реле, щеше да има някаква грешка при STAR диагностика, а такава грешка за сега няма.

 

Поздрави,

Митака :beer


  • 0

Мнението е като задника - всеки го има, но не бива да го показваш навсякъде. :lolsign
mercedes-benz-c-klasse-c220cdi_medium.pn


#2 Ivan W210

Ivan W210

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 2835 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    E320 4MATIC
    E 250 TD
    150hp,1999
    ОГИН БЕШЕ!!!

Публикувано 17 октомври 2019 - 12:27

Привет, как така си почти убеден? По спомен подгрева на огледалата работи при темп. по-ниска от +5 градуса.


  • 0

#3 Mitakat

Mitakat

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 234 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Програмиране, криптовалути, онлайн инвестиране, Mercedes
  • Автомобил:
    W203, C220CDI, 2006, 110kW
    VW Golf 4, 1.6AKL, 1999, 74kW
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 17 октомври 2019 - 12:39

Привет, как така си почти убеден? По спомен подгрева на огледалата работи при темп. по-ниска от +5 градуса.

Не съм го виждал да работи до сега... за подгрева на огледата под +5 градуса - ок, но и задното стъкло ли е така? Преди 10ина дни беше дъждовно и си пуснах подгрева, за да ми изсуши огледалата и задното стъкло, но нищо... Работи 10ина минути и само си за загасна копчето, без резултат. Мисля, че беше около 7-8 градуса в онзи ден.

 

Това ще ми е 1вата зима с тази кола, т.е. имам опит от пролетта и не затова - "почти убеден", понеже не съм пробвал в зимни условия.


  • 0

Мнението е като задника - всеки го има, но не бива да го показваш навсякъде. :lolsign
mercedes-benz-c-klasse-c220cdi_medium.pn


#4 IIVVOO

IIVVOO

    Член на МБКБ

  • Модератори
  • 2370 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 17 октомври 2019 - 12:56

Не съм го виждал да работи до сега... за подгрева на огледата под +5 градуса - ок, но и задното стъкло ли е така? Преди 10ина дни беше дъждовно и си пуснах подгрева, за да ми изсуши огледалата и задното стъкло, но нищо... Работи 10ина минути и само си за загасна копчето, без резултат. Мисля, че беше около 7-8 градуса в онзи ден.

 

Това ще ми е 1вата зима с тази кола, т.е. имам опит от пролетта и не затова - "почти убеден", понеже не съм пробвал в зимни условия.

Подгрева на Огледалата не се командва с копче.Той се пуска сам когато температурата е ниска.

Задното стъкло не работи постоянно ( като предпазна мярка е това ).


  • 0

#5 Mitakat

Mitakat

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 234 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Програмиране, криптовалути, онлайн инвестиране, Mercedes
  • Автомобил:
    W203, C220CDI, 2006, 110kW
    VW Golf 4, 1.6AKL, 1999, 74kW
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 17 октомври 2019 - 13:02

Подгрева на Огледалата не се командва с копче.Той се пуска сам когато температурата е ниска.

Задното стъкло не работи постоянно ( като предпазна мярка е това ).

При пускане на подгрева на задното стъкло, не се ли подгряват и огледалата? Ако е лято и вали как да си изсуша огледалата? На голфа ми след като натисна копчето за подгрев на задното стъкло, то моментало загрява задното стъкло + огледалата, предполагам че на Мерца е така също, но нещо не сработва. За 10ина минути мокро задно стъкло с включен подгрев, нямаше грам изсушаване нито на задното стъкло, нито на страничните на комбито, нито и огледалата се подгряха. Не вярвам от Мерцедес да са го измислили само зимата да се подгряват огледалата и стъклата.. все пак и през времето, в което над +5 градуса се случва да вали.


  • 0

Мнението е като задника - всеки го има, но не бива да го показваш навсякъде. :lolsign
mercedes-benz-c-klasse-c220cdi_medium.pn


#6 vencislav

vencislav

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1547 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    インフィニティ

Публикувано 17 октомври 2019 - 13:03

А стъклата на огледалата оригиналните за вграждане ли са или са оригиналдъ изпълнение.


  • 0

#7 IIVVOO

IIVVOO

    Член на МБКБ

  • Модератори
  • 2370 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 17 октомври 2019 - 13:06

Подгрева на задното стъкло автоматично се изключва в зависимост от температурата на въздуха както и от скороста  на движение на автомобила  6-20минути


  • 0

#8 Mitakat

Mitakat

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 234 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Програмиране, криптовалути, онлайн инвестиране, Mercedes
  • Автомобил:
    W203, C220CDI, 2006, 110kW
    VW Golf 4, 1.6AKL, 1999, 74kW
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 17 октомври 2019 - 13:08

А стъклата на огледалата оригиналните за вграждане ли са или са оригиналдъ изпълнение.

Ако има направена цигания, то не  е от мен, но реално не мога да отрека "оригандлъ".. за съжаление. Като цяло страничните огледала са доста сложна тема с техния подгрев поради "оригандлъ", кабеляци до тях и т.н... Това което доста ме озадачава е задното стъкло и тия на комбито.. В градски условия, дъжд, 7-8 градуса и нито 1 реотан не работи на пръв прочит. 


Този пост е редактиран от Mitakat: 17 октомври 2019 - 13:10

  • 0

Мнението е като задника - всеки го има, но не бива да го показваш навсякъде. :lolsign
mercedes-benz-c-klasse-c220cdi_medium.pn


#9 Mitakat

Mitakat

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 234 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Програмиране, криптовалути, онлайн инвестиране, Mercedes
  • Автомобил:
    W203, C220CDI, 2006, 110kW
    VW Golf 4, 1.6AKL, 1999, 74kW
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 17 октомври 2019 - 13:10

Подгрева на задното стъкло автоматично се изключва в зависимост от температурата на въздуха както и от скороста  на движение на автомобила  6-20минути

Това е чудесно. Евала на Мерцедес! .. но преди да се изключи. трябва да си личи, че е работил, а при мен не личи.... т.е. покрай никой реотан не се получава изсушена зона.


  • 0

Мнението е като задника - всеки го има, но не бива да го показваш навсякъде. :lolsign
mercedes-benz-c-klasse-c220cdi_medium.pn


#10 IIVVOO

IIVVOO

    Член на МБКБ

  • Модератори
  • 2370 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 17 октомври 2019 - 13:12

Бушон , прецакан подгрев, сменяна 5 врата и т.н.


  • 0

#11 Mitakat

Mitakat

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 234 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Програмиране, криптовалути, онлайн инвестиране, Mercedes
  • Автомобил:
    W203, C220CDI, 2006, 110kW
    VW Golf 4, 1.6AKL, 1999, 74kW
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 17 октомври 2019 - 13:24

Бушон , прецакан подгрев, сменяна 5 врата и т.н.

Бушоните са здрави.. ако беше прецакан подгрев и прекъснат кабел не би ли следвало да имам грешка при диагностика за окъсен модул? Идеята на темата ми е:

  1. Има ли начин да се диагностицира конкретния проблем?
  2. Освен реле, може ли да е нещо друго лесно решимо? Казаха ми за някъв сноп кабели, който се сменя... 
  3. Добър жичкаджия в София, който да лекува проблема :)

Поздрави :)


  • 0

Мнението е като задника - всеки го има, но не бива да го показваш навсякъде. :lolsign
mercedes-benz-c-klasse-c220cdi_medium.pn


#12 vencislav

vencislav

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1547 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    インフィニティ

Публикувано 17 октомври 2019 - 13:31

А като ги пипнеш с обратното на ръката как ти се струва, подгряват ли.


  • 0

#13 Mitakat

Mitakat

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 234 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Програмиране, криптовалути, онлайн инвестиране, Mercedes
  • Автомобил:
    W203, C220CDI, 2006, 110kW
    VW Golf 4, 1.6AKL, 1999, 74kW
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 17 октомври 2019 - 13:39

А като ги пипнеш с обратното на ръката как ти се струва, подгряват ли.

Не се сетих да пробвам.. Като паднат пак температурите ще го пробвам.


  • 0

Мнението е като задника - всеки го има, но не бива да го показваш навсякъде. :lolsign
mercedes-benz-c-klasse-c220cdi_medium.pn


#14 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 17 октомври 2019 - 17:57

За огледалата е истина, понякога са много глупави. Аз лични никога не съм обръщал внимание дали и как работят, но ми е правило впечатление, че когато са ми трябвали сухи, са били сухи.
Мисля има връзка не само с температурата, но и с влажността, особено ако имаш и автоматични чистачки.
За жалост едва ли има някой, който да потвърди или отрече аргументирано тази теза :)

Проверява се като се свалят огледалата и премериш с мултицет за верига (на Ом-ове и гледаш дали ще затвори на 2та пина на стъклото).

Колкото до 5тата врата, там би трябвало да е лесно: търсиш около кората къде са пиновете за подгрева и проверяваш за верига. Ако няма, е прекъснат реотана.
Ако не е прекъснат, пускаш да мериш волтаж на прав ток и разумна скала (примерно 20V, в зависимост от мултицета) и гледаш дали ще се появи волтаж по веригата при натискане на копчето.
Ако няма, търсиш пак бушони. Все си мисля, че твоята трябва да запише грешка с подгрева, но не съм имал такава ситуация с Мерцедес. При мен задните стъкла си бяха част от купето, с изкл. на роудстъра, но там нямах грижи. ;)
  • 1

Audi_A4_avatar.gif


#15 sami

sami

    Администратор

  • Администратори
  • 2839 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дармщат
  • Автомобил:
    W215 CL500
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 17 октомври 2019 - 23:12

По принцип на огледалата трябва да имаш постоянно 12 волта за подгрева. На самото стъкло има термошалтер, който затваря или прекъсва веригата при определена температура. При мен в момента в Холандия на 12 градуса външна температура ми работи подгрева на огледалата без да пускам нищо.


  • 0





Also tagged with one or more of these keywords: S203, подгрев, огледала, задно стъкло, подгрев на задно стъкло, подгрев на огледала

1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни