Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

ml w163 изчезнаха късите светлини


  • Please log in to reply
3 мнения по тази тема

#1 Venom123

Venom123

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 3 Мнения:
  • Град:Търговище
  • Автомобил:
    МЛ 270

Публикувано 02 октомври 2019 - 19:58

Здравейте,

От скоро съм собственик на мл в163 270 цди 2002 и преди 2 дена вечерта като си тръгвах от работа установих, че нямам къси светлини. Когато сложа ключа на положение за светлини ми светят габаритите т.е. както и предходното положение на габарити, но разликата е, че дългите ми работят с положение на фарове. Същото се получава и в режим авто при тъмно време т.е. вместо да включи къси включват се габарити. От какво може да е? За всеки случай смених 2-те крушки на късите H7, но без резултат.


  • 0

#2 todoraki

todoraki

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 30 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Поморие
  • Автомобил:
    Мерцедес-Бенц Е250д 1993, Е220 CDI ML270CDI

Публикувано 03 октомври 2019 - 16:53

Късите светлини се управляват от прословутия проблемен ААМ модул. Най- вероятно е от него. Намери ако можеш от някой колега само за проба. Ремонтират се успешно от колега в Хасково


  • 0

#3 Venom123

Venom123

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 3 Мнения:
  • Град:Търговище
  • Автомобил:
    МЛ 270

Публикувано 06 октомври 2019 - 09:16

Здравейте,

Говорих с Хасково, но от там ми казаха, че едва ли е ААМ модува т.е. и преположиха, че е ключа, който ги включва. Има ли вероятноста да е от това и как мога да го тествам?


  • 0

#4 todoraki

todoraki

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 30 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Поморие
  • Автомобил:
    Мерцедес-Бенц Е250д 1993, Е220 CDI ML270CDI

Публикувано 06 октомври 2019 - 10:42

Варианта е като свалиш кората на волана и да провериш тръгва ли сигнал от ключа към модула. На позиция AUTO  тръгва + по син кабел към модула. И сложи нещо да покрива сензора за светлина при пробата.


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни