Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Обява Mercedes 350 CDImobile обява


  • Please log in to reply
59 мнения по тази тема

#16 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 01 септември 2019 - 11:53

В България всичко е възможно. После обаче хората плачкат като се окаже каруца на 567 000 км.
Иначе 250-то не е за препоръчване. Бих търсил 3.0 дизел (ако трябва да е дизел).


Май че всичко е Тото
Някой беше ходил в С.Стар и му казали че 3.0 не е за препоръчване...
Човек да се чуди каква да му е следващата кола...
  • 0

#17 ЦецоКолев

ЦецоКолев

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 558 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Stuttgart
  • Автомобил:
    E200 1993 г. 136 кс.
    Е280 1998 г. 204 кс. Avantgarde
    S500 2000 г. 306 кс.

Публикувано 01 септември 2019 - 12:31

Винаги съм казвал: Ако си с 500 лв заплата, никой мерцедес не е за препоръчване, всички са лоши. Ако джЕба ти е дълбок - и s65 V12 biturbo е препоръчителен, страхотен е! Трябва да се вземе под внимание и съотношението цена-продукт. Та така погледнато 3.0 дизел е по-добрият мотор. Да, имаш един скъп ремонт, но вървенето, усещането, ресурса и т.н. са доста по-добри от 250-то и си заслужава повече като мотор.
  • 0

#18 dimitar stoichev

dimitar stoichev

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 320 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 01 септември 2019 - 14:30

Май че всичко е Тото
Някой беше ходил в С.Стар и му казали че 3.0 не е за препоръчване...
Човек да се чуди каква да му е следващата кола...

На мен ми казаха от Балкан стар, че не ми препоръчват Е350. Един майсторите каза да си търся Е500.
Намерил съм го, но още не съм пораснал за него :)
https://m.mobile.bg/...562697573532872
Хубавото в конкретния, говоря за Е250 - то, за 500 е ясно там нещата изглеждат перфектни. Та 250 ката е със старата кутия 5 степенна, по мудна и стара, но по надеждна, с пружини е и има амг пакет и дистроник. Всичко друго е късмет, както каза колегата, дори не се заблуждавам, че е на 180К, надявам се да е обслужвана добре, което ще се опитам да проверя в Балкан стар Пловдив. Колта има регистрация, гражданска, кара се в момента и според човека има минимални забележки. Единият датчик на дистроника не работи и са били счупени страничните огледала и са сменени с обикновенни, а колата е със сензор за мъртва точка и дава грешка. Това ми даде, като информация за забележки....

Този пост е редактиран от dimitar stoichev: 01 септември 2019 - 14:43

  • 0

#19 Krasi.Martinov

Krasi.Martinov

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 889 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofiq
  • Автомобил:
    W212 350cdi 4matic

Публикувано 01 септември 2019 - 14:42

Привет колеги, търсенето продължава :)
Днес попаднах на това и много ми хареса, мисля, че отговаря на 80% от нещата които искам.
Само не знам нищо за този мотор 2.5 става ли за нещо?
https://www.mobile.b...28&slink=c849cq


Изглежда ОК външно. Ако имаш 7-8 хил винаги свободни за нов мотор ( непредсказуемо затяга, въпроса е кога :) )
Аз бих търсил 350 на малко км ( модела е дърт и под малко имам в предвид около 200к реални ) Към 300хил сменяш верига и прилежащи боклуци и после каквото покаже :)



Officeservices.bg
  • 0

#20 dimitar stoichev

dimitar stoichev

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 320 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 01 септември 2019 - 14:54

Изглежда ОК външно. Ако имаш 7-8 хил винаги свободни за нов мотор ( непредсказуемо затяга, въпроса е кога :) )
Аз бих търсил 350 на малко км ( модела е дърт и под малко имам в предвид около 200к реални ) Към 300хил сменяш верига и прилежащи боклуци и после каквото покаже :)



Еми те Мерцедесите станаха като БМВ тата, може сам да погледнеш за един от най надежните мотори какво е написал човека който го продава.
https://m.mobile.bg/...559165450226138

Мерцедеса е в отлично състояние на 217х. км. Много запазен интериор, екстериор и оптика. Н А П Ъ Л Н О О Б С Л У Ж Е Н. Сменени са ролки и ремъци. Верига пълен комплект(верига, банани, обтегач и зъбни колела) , сменена маслена помпа превантивно-най-важното за този двигател ом651(правят проблем и чупи двигателя) .

Този пост е редактиран от dimitar stoichev: 01 септември 2019 - 15:00

  • 0

#21 prokopi69

prokopi69

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 787 Мнения:
  • Град:с. Бъта
  • Автомобил:
    С220 CDI

Публикувано 02 септември 2019 - 21:50

Изглежда ОК външно. Ако имаш 7-8 хил винаги свободни за нов мотор ( непредсказуемо затяга, въпроса е кога :) )
Аз бих търсил 350 на малко км ( модела е дърт и под малко имам в предвид около 200к реални ) Към 300хил сменяш верига и прилежащи боклуци и после каквото покаже :)



Officeservices.bg


Абе това са глупости като цяло, ОМ642 когато са на мнооого километри също толкова проблеми правят, чупят бутала, превъртат първи основен, биелни лагери и т.н.

Тъпия мотор ОМ651 го плюят толкова, щото в БГ под 500 к км. не е влизал. Пък и в Италия масло не се сменя.
  • 2

#22 dimitar stoichev

dimitar stoichev

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 320 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 04 септември 2019 - 14:54

Накрая май ще се задоволя с това и ще прекратя драмата.

https://www.mobile.b...01&slink=c9mxie

Поне ще е ново и ще има гаранция, 8 степенен автомат, не е Мерцедес и няма да бъде никога,

но поне няма да  го мисля къде ще ме изостави и на колко стотин километра е...


Този пост е редактиран от dimitar stoichev: 04 септември 2019 - 15:00

  • 0

#23 Dimitar_AMG

Dimitar_AMG

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 113 Мнения:
  • Град:Sofia

Публикувано 04 септември 2019 - 15:37

Колега, моите уважения към теб, но да дадеш над 25000 лева за пежо 308 си е абсолютна глупост според мен. Имаш достатъчен бюджет за прекрасен мерцедес, който ще ти служи вярно много по-дълго време от тая френска кочина. Ти решаваш в крайна сметка, но си помисли още веднъж преди да купуваш.

P.S.: Не бъди сигурен, че няма да те остави на пътя, независимо че е на малко километри ( в което също не може да си напълно убеден)


Този пост е редактиран от Dimitar_AMG: 04 септември 2019 - 15:39

  • 0

#24 Antoni_

Antoni_

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 212 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Plovdiv
  • Автомобил:
    C180 S204 Kompressor BlueEFFICIENCY Avantgarde 2010 - ex
    C250 S204 Facelift BlueEFFICIENCY Avantgarde 2012

Публикувано 04 септември 2019 - 16:07

Това е едно от най-безумните неща, които скоро съм чел и чувал на тема автомобили.

Колега, направо обиждаш съфорумците :)

 

Въпросната кола иначе не е толкова зле...чак. Има удобства, включваш с кабел айфон-я и ти излиза екрана му на фабричния дисплей на колата. И това е :)

Помисли добре, за градска кола е супер, но не вярвам надеждността да се по-голяма. Даже напротив.

И тази, и предишната съм шофирал. Както казах, не е зле, карат ги много. Просто не се връзва с началото на темата. Ама изобщо.


  • 0

"Ръката Му отдава всекиму - дължимото"


#25 drjivago

drjivago

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1881 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Вече бивш s212, e200 cdi
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 04 септември 2019 - 17:46


Тъпия мотор ОМ651 го плюят толкова, щото в БГ под 500 к км. не е влизал. Пък и в Италия масло не се сменя.


Тук съм много съгласен. Много плют, но почти година карах един на над 400к. Едва ли е толкова лош
  • 0

#26 mr Big

mr Big

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 1953 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 04 септември 2019 - 17:54

проблема му е както и на всички други нови мотори - за всяка тъпотия трябва да се сваля долу. веригите отзад, при това едноредови, маслена помпа зацепена със заден ангренаж и т.н. 

 

дюзи - при нас си е стандарт заради горивото 

 

иначе има случаи не изкарали 100000 км, та затова му викат кекав...


  • 0

#27 drjivago

drjivago

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1881 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Вече бивш s212, e200 cdi
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 04 септември 2019 - 18:36

Това с веригата е така. По БМВ форумите пищят отдавна за Н47. Което е същата концепция породена от еко норми и нисък разход.
  • 0

#28 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 04 септември 2019 - 23:42

Това Пежо е един прекрасен автомобил. Освен това, че не е премиум модел, други недостатъци няма. Със сигурност ще служи вярно поне няколко години.
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#29 barty

barty

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 953 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W203 C180 Kompressor the Black bird

Публикувано 05 септември 2019 - 08:12

Повечето от нас са минали по този път, да купиш друга по-нова кола защото е по-нова от Мерцедес иииии.....се връщаме към старите Мерцедеси.

Пежо-то изглежда ок, но ако го купиш и не ти хареса няма продажба после, или загубата ще е сериозна.


  • 1

#30 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 05 септември 2019 - 16:36

Коли се купуват или при нужда или от мерак.
Очевидно тази е при нужда. Понякога всичко, което е важно е да е не-амортизирана машина, която да служи вярно определен период от време. Като е толкова нова, колко да е зле... особено и в гаранция, ако разбирам правилно.
 
Разбирам старите коли, с евтини части, много know-how за тях има. Ако са и запазени, са прекрасни.
Реалността рядко е такава. Обикновено е някаква гняс. 
 
Старите коли имат смисъл, когато имат стойност.
... или когато няма възможност за нова
... или когато старата върши отлична работа.
 
Но нека не се заблуждаваме: почти винаги новите и не-амортизирани коли са по-добре от старите и доста амортизирани ;)
 
Всъщност по скромните ми наблюдения, продажбата на такива коли се случва по-лесно и на нормална цена много по-често отколкото при премиумите.

  • 0

Audi_A4_avatar.gif





0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни