Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Обява Mercedes 350 CDImobile обява


  • Please log in to reply
59 мнения по тази тема

#1 dimitar stoichev

dimitar stoichev

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 320 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 20 август 2019 - 09:57

Привет колеги, тези дни при поредното прехвърляне на мобилето за нещо читаво попаднах на тази обява.
https://www.mobile.b...16&slink=c2rk67

Беше ми наблизо автокъщата и отскочих един обяд на бързо да метна едно око на колата.
Външно не мога да кажа, че съм погледнал всичко но от вътре на първо четене беше бонбон.
Волана ми се струва реновиран, беше прекалено запазен за километрите на таблото, които са 174 000.
Плюсове - AMG пакет, запазен салон, черен таван, плавно превключване на автомата, хубава работа на мотора, до колкото може да се улови нещо по слух. Возията приятна, колата е на пружини, което за мен плюс.
Екстри, доста опоскана, което напълно противоречи с AMG – пакета, направи ми впечатление, че стелките бяха супер запазени и те са AMG, ако това може да е признак за нещо.
Така минуси, колата е била в Балкан стар за преглед и са установени ремонти на стойност 5000 лева според думите на продавача. Няма протокол от прегледа, защото купувача не му го е дал, разбираемо защо.
До колкото разбрах има нещо по окачването, тампон на мотора и една от дюзите давала някакви аномалии в показанията.
Също така преди няколко дни, защото колата се кара в града на къси разстояния(с транзитни номера, жена му я ползва)
ДПФ – а е дал фира. Нещо което ми направи впечатление и контрастираше със запазения вид на колата е, при отваряне на багажника, дръжката на кората беше счупена, почти я нямаше. Та това са плюсовете и минусите на бързо от това което видях. Вчера с помощта на приятел се свързахме в Балкан стар да видим дали ще може да вземем въпроси доклад от направения оглед, но греда. И момчето силно ми препоръча да избягвам въпросният мотор, защото имал много проблеми, спомена за някакви лагери и големи главоболия. А да и последно по ВИН номер колата излиза, че е за италианския пазар, а мъжа от автокъщата каза, че колата е от германия.
Прилагам Вин номер – ако някой има да сподели нещо по темата да пише на воля Smile

Прикачени файлове


Този пост е редактиран от dimitar stoichev: 20 август 2019 - 09:59

  • 0

#2 IIVVOO

IIVVOO

    Член на МБКБ

  • Модератори
  • 2370 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 20 август 2019 - 13:22

Колата изглежда доста добре. На км недей да вярваш :( 

Какво като е Италянка.Имал съм, но аз съм си я купувал от там( много важен фактор). 

 

Много от Италианските коли отиват в Германия и се продават като Немски,защото по-лесно се продават.

 

Голяма част от колите пък които са внос от Италия за БГ пазар са били там за изхвърляне,но Бг автокъщи като ги вземат и пипнат по тях... стават като бижу. След продажба вече собственика да му мисли ;)

 

ето инфото за твоята кола в прикачен фаил : 2009г.

Прикачени файлове


  • 0

#3 az_be

az_be

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 390 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    Honda Legend 3.7 VTEC

Публикувано 20 август 2019 - 14:17

Те и на реални 300к изглеждат толкова добре, стига да е била нормално поддържана от предишния собственик.
Предвид проблемите на колата, цената е безумно висока, просто АМГ пакета се явява един мухолов в дадения случай. Нашенеца търси показност.
  • 0

#4 dimitar stoichev

dimitar stoichev

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 320 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 20 август 2019 - 15:01

цената е безумно висока, просто АМГ пакета се явява един мухолов в дадения случай. Нашенеца търси показност.

 

 
Показност не търся или поне на такава каквото имаш предвид, но да, AMG пакета допринесе доста да отида я видя.
Също и супер свежия салон и най важното, нямаше я онази миризма на напудрен милионник.
Притесненията ми идват от въпросните ремонти и препоръката на момчета от Балкан стар да избягвам този мотор.
Не живея в заблуда, че за 20К ще си купя перфектен автомобил, за това постнах темата да ми помогнете с избора дали инвестицията си заслужава.
Аз виждам нещата така 20 000 лева да я взема
3000 лева минимум ремонти
1000 лева обслужване
800-1000 лева гуми
1600 лева каско
и 300-400 прехвърляне
Дали подобен автомобил заслужава подобна инвестиция или да търся нещо за повече пари..

  • 0

#5 Praetorian

Praetorian

    Salat Küchenchef

  • Потребители на форума
  • 1682 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Europe
  • Интереси:Немски премиуми задължително с резервна гума.
  • Автомобил:
    W212, R56

Публикувано 20 август 2019 - 15:10

Здрасти колега,

 

този команд има собствена памет за грешки. Хубавото е, че ги записва при даден пробег. Например "При 65536 км проблем с изваждане на компакт диск". Потърси онлайн комбинацията с клавиши за влизане в инженерното му меню. Имай предвид, че има и второ ниво в него. Това меню може би не са го омагьосали. :)

 

Надписът на багажника ми се струва залепен накриво.

 

Продавачът, дали е регистриран по GDPR ( :) ), че да има нещо против да ти даде координатите на предния кандидат-купувач?

С него може да да се разберете нещо за резултатите от проверката, която той е платил. Протоколът вече не му е нужен, а ти би дал някакви пари за него, нали?


  • 0

#6 az_be

az_be

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 390 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    Honda Legend 3.7 VTEC

Публикувано 20 август 2019 - 15:13

Говорохте ли за пари, 3к лв не се смъкват току-така.

Имай едно на ум, за евентуална смяна на верига и маслен охладител заминаха 3те хиляди. Софтуерно премахване на дпф, егр и вихрови клапи още 600. Дюзички, това онова станаха 5к.

Занеси я задължително на С.С
  • 0

#7 dimitar stoichev

dimitar stoichev

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 320 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 20 август 2019 - 15:30

Говорохте ли за пари, 3к лв не се смъкват току-така.

 

 

Предният кандидат купувач е искал да му свалят 5К, но те не са се навили и това преди ДПФ – а да даде фира...
Та сега мисля, че ще клекне на 20 К


  • 0

#8 Dimitar_AMG

Dimitar_AMG

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 113 Мнения:
  • Град:Sofia

Публикувано 21 август 2019 - 08:56

Колега, какво стана, купи ли колата ? Защото обявата е изтрита.


  • 0

#9 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 21 август 2019 - 11:20

Мхм, а аз от друга страна продължавам да се чудя като видя думата "инвестиция" редом до обикновен автомобил, без колекционерска стойност ;)
  • 1

Audi_A4_avatar.gif


#10 dimitar stoichev

dimitar stoichev

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 320 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 23 август 2019 - 08:38

Колега, какво стана, купи ли колата ? Защото обявата е изтрита.

 

За моя радост или съжаление НЕ.
Пазара е супер динамичен, не знам някой наблюдавали го, но мен ми прави впечатление, че се купуват много коли.
Да не говорим, ако излезе нещо читаво, не се задържа и седмица. То за това в монета пазарлъка е много труден, ако не си ти ще някой друг.
Колата много ми допадна, но една патка мислила, мислила и се удавила.
Зор няма, имаме с какво да се предвижваме, искам да направя разумна покупка, но определено колата ми хареса с този черен таван и тъмната кожа или винил, че вече не знам какво слагат.
Определено не се чувства като w211, няма го това усещане, че си в Мерцедес.

  • 0

#11 dimitar stoichev

dimitar stoichev

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 320 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 23 август 2019 - 08:44

Мхм, а аз от друга страна продължавам да се чудя като видя думата "инвестиция" редом до обикновен автомобил, без колекционерска стойност ;)

 

Съгласен съм колега, не съм формулирал правилно нещата, думата инвестиция щеше да е подходяща за mercedes sl 55 amg, примерно

Приемам забележката, търсенето продължава...


  • 0

#12 Dimitar_AMG

Dimitar_AMG

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 113 Мнения:
  • Град:Sofia

Публикувано 23 август 2019 - 09:43

 

За моя радост или съжаление НЕ.
Пазара е супер динамичен, не знам някой наблюдавали го, но мен ми прави впечатление, че се купуват много коли.
Да не говорим, ако излезе нещо читаво, не се задържа и седмица. То за това в монета пазарлъка е много труден, ако не си ти ще някой друг.
Колата много ми допадна, но една патка мислила, мислила и се удавила.
Зор няма, имаме с какво да се предвижваме, искам да направя разумна покупка, но определено колата ми хареса с този черен таван и тъмната кожа или винил, че вече не знам какво слагат.
Определено не се чувства като w211, няма го това усещане, че си в Мерцедес.

 

Нищо, не е била за теб явно. Защо не помислиш и за варианта да си вкараш колата от чужбина, има много хубави оферти и можеш да намериш много запазена.


  • 0

#13 dimitar stoichev

dimitar stoichev

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 320 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 01 септември 2019 - 08:10

Привет колеги, търсенето продължава :) 

Днес попаднах на това и много ми хареса, мисля, че отговаря на 80% от нещата които искам.

Само не знам нищо за този мотор 2.5 става ли за нещо?

https://www.mobile.b...28&slink=c849cq


  • 0

#14 Brozestian

Brozestian

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 233 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    W203T 270 CDI Avangarde
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 01 септември 2019 - 09:37

Много евтина и това ме съмнява. Има АМГ пакет и е под 200к км, тези в Германия започват от 11к евро, а как пристига до тук, включва печалба и се регистрира на цена под тази ми е странно . Иначе изглежда доста добре.
  • 0

#15 ЦецоКолев

ЦецоКолев

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 558 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Stuttgart
  • Автомобил:
    E200 1993 г. 136 кс.
    Е280 1998 г. 204 кс. Avantgarde
    S500 2000 г. 306 кс.

Публикувано 01 септември 2019 - 11:14

В България всичко е възможно. После обаче хората плачкат като се окаже каруца на 567 000 км.

Иначе 250-то не е за препоръчване. Бих търсил 3.0 дизел (ако трябва да е дизел).
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни