Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Почивка 2019Кой къде е почивал, какво предпочитате, морето или планината?


  • Please log in to reply
23 мнения по тази тема

#16 Klimfilt

Klimfilt

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 650 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes Benz W213 - E220D 4matic
    Mercedes Benz W164 - ML 350 4matic - SOLD :(
    Mercedes Benz W201- 190D
    BMW F39 - X2 sDrive18d
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 28 август 2019 - 16:08

Аз като по-непретенциозен към летните (морски) почивки от няколко години ходя в Царево. Кумът е от там и наблюденията ми относно хотелите са ирелевантни, но по заведенията е пълна скръб. Когато сме там обикаляме от Царево чак до Черноморец, било вечерни кръчми или дневни барове. Ходим там основно заради плажовете на Силистар (лично за мен най-добрият плаж в България), Корал и Аркутино. Еми, че то половината нацепеняци от Сл.Бряг са отворили или държат някакъв търговски обект по тези места. (Изключвам Силистар, но там е друга бира), вечно кисели и недоволни сервитьорки и бармани. Но тук съм длъжен да споделя и опита ми като държател на заведение. Проблемът с кофти обслужването не идва само от собствениците/ държателите на кръчми, а и от самите работници. Просто защото масово хората в България не считат сервитьорството за сериозна работа и не гледат на нея като на професия с която ще си хранят семействата (в което няма нищо лошо). Но тук някак си битува схващането, че това е работа докато изкарам студентството, да направя някой лев лятото докато съм на морето, а пък и на плажче ще отида и прочие подобни оправдания. И накрая какво се получава, от една страна тъпата батка не иска да плаща нищо повече от 700-800 лв. на месец (реално по документи дори е по-малко), а от друга работника си го приема като забавление и за него е ден да мине, друг да дойде. Има и една друга порода сервитьори, от тия старите чичаци, с потника с петна под ризата, засукания мустак и единствената му мисъл в главата е как да те врътне с 1-2 безалкохолни и 1 мастика, тези са ми най-любимите особи по родното черноморие.
Когато успяваме ходим и до Гърция, трафика го приемам и през дефилето, бягам в страни когато видя голф и кола с румънска регистрация. Като цяло, по груби сметки в Гърция 1 седмица ти излиза по-скъпо от колкото в България. НО ги няма ето тези дребните моменти, които са способни да ти развалят почивката. Да, в Гърция е пълно със сръбски аграри, които могат да ти скъсат нервите, но имаш избора поне. Тази година за първи път бях на плаж, които си плащаш чадъра и шезлонга и отделно ако искаш питие. Еми изобщо отсъства познатата картинка в която още не си се настанил и до теб е дохвърчал млад пернишки (без да се обиждат хората от Перник, използвам го просто за пример) нацепен левент със шапка, пилотския рейбан, гол до кръста и с чантичката през кръста да ти каже: "Дължите 30 лв. за чадъра и 2та шезлонга". Това добър ден, здравейте или друг поздрав, са отровни думи за устата им. Та в Гърция на този плаж, още на самият му вход (не влизаш от всякъде, а си има изградена пътека от декинг) и една мацка те поздравява и ти обяснява условията, обажда се по радиостанцията и пита обслужващия персонал къде има места и за Х-брой души. После ни попита дали искаме по-предна линия или по-назад и дали очакваме още хора. Като ни настаниха ни донесоха вода (комплимент) и ни попитаха дали искаме да платим сега, като си тръгваме или да ни пуснат отворена сметка, ако ще консумираме от бара. И накрая ме забиха в пясъка, като ме попитаха дали ще платя в брой или с карта. Е оставихме над 100 евро този ден, 4ма души на този плаж и тъпото беше, че го открихме предпоследния ден, а последния беше дъждовен и отиде за разходка в Солун.
Просто всичко опира до желанието на хората за работа. Персонала в Гърция много добре знае, че е обслужващ персонал, но не е слугуващ. Докато тука съм виждал, как разни сервитьорки по лайнорезки се скъсват от тичане да носят на разни батки или татини бизнесмени за 2 коли и 2 джина, а на съседна маса семейство от 4души стой 40 мин. за да си поръча. Проблемът си е в хората и чипа им.
Като запален бордист за зимния туризъм в България и Европа, а от предстоящата зима, ако всичко е наред и в Япония, ще имам големи наблюдения и ако тръгна сега да пиша, ще ми отнеме поне 1 час още и 2 страници :D .


  • 1

#17 slavimaster

slavimaster

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 277 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Интереси:компютри нови технологии Автомобили.
  • Автомобил:
    Skoda 120L(135LS) - Cervenka 1986 г.

    W124 200CE 1994 г. - Mечо Пух

    W220 S500 4-Matic - 2003 г.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 28 август 2019 - 16:19

Здравейте и от мен до сега бях за 1 ден до Гърция на плаж Юни месец , 3 дена в началото на август на нашето черноморие (Приморско) бях в потрес не бях стъпвал 10 години поне там станало е страшно народ да видиш предимно чужденци а иначе говорят че имало отлив. Другата седмица ще съм в Турско в Айвалък за 1 седмица ще споделя впечатления до сега не съм ходил там на почивка единсвено 2005 абитуриентската ми беше в кушадасъ. 


  • 0

1110907.png


#18 Bogi

Bogi

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 460 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дупница- 60169
  • Интереси:стари двуврати
  • Автомобил:
    US 1972 280SE 4.5
    US 1972 250C
    US 1972 280C
    EU 1984 500SEC
    US 1989 560SEC
    US 1998 CL500
    EU 1999 CLK320
    US 2008 S550

Публикувано 28 август 2019 - 17:32

вечно кисели и недоволни сервитьорки

 

Знаеш ли, има една порода българки които немогат да се усмихнат. Все едно че имат някакъв постоянен бан на усмивката.

 

Това е много странно, и се чудя само Българска черта ли е.


  • 0

сесшисе ?


#19 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 28 август 2019 - 18:55

Знаеш ли, има една порода българки които немогат да се усмихнат. Все едно че имат някакъв постоянен бан на усмивката.
 
Това е много странно, и се чудя само Българска черта ли е.


Понеже дотук прочетох,че всичко българско и родно е л@йна,та да кажа...
Не!Не е само българска черта!
Повечето западноевропейци са "гьон сурат".Евентуално ако ти се усмихнат,в момента в който се разминете вече физиономията е замръзнала.
Което ми говори,че освен че са стоун фейс :) са и лицемери!Хахайаххаха!
  • 1

#20 Klimfilt

Klimfilt

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 650 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes Benz W213 - E220D 4matic
    Mercedes Benz W164 - ML 350 4matic - SOLD :(
    Mercedes Benz W201- 190D
    BMW F39 - X2 sDrive18d
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 28 август 2019 - 19:14

Знаеш ли, има една порода българки които немогат да се усмихнат. Все едно че имат някакъв постоянен бан на усмивката.

 

Това е много странно, и се чудя само Българска черта ли е.

Да, за тези същите говоря, но те далеч не са 100% от всички сервитьорки по заведенията. Срещал съм и много любезни и кадърни хора, но са рядкост.
И за да зачекна темата за лицемерието, върхът му в българските ресторанти може да се види в една верига, която имаха за рекламна кола Ферари с логото си, доколкото чух след това дори самият дилър продал колата е искал обратно да се изкупи и отстрани това извращение. Та в същата тази голяма верига, сервитьорките с късите полички, след като ти вземат поръчката с най-широката усмивка (факт) се обръщат и тотално сменят маниер, подход и настроение...
Може би естествения ход  на нещата, е това да бъде разглеждано дори и като вид услуга за която се плаща. Тоест бира за 4.50 лв. се носи от намусена мацка, която ти я тропва на масата и толкоз. Бира за 4-5 евро (горе-долу толкова е голямата наливна бира в Гърция), или иначе казано за 9-10 лв. освен студена наливна бира, получаваш и вежлива усмивка и приятно отношение... (доста извратено звучи, но вече всяко нещо се таксува, така че нищо чудно и това един ден да влезе в ценоразписите).

 

П.С. Сега се замислям, че може би този бан на усмивката се дължи и на ъпгрейдите, които са направени и се е получил някакъв мисфайър :D :D :D


Този пост е редактиран от Klimfilt: 28 август 2019 - 19:15

  • 0

#21 az_be

az_be

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 390 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    Honda Legend 3.7 VTEC

Публикувано 28 август 2019 - 19:36

Пия си голяма бира за 2е по плажовете в южна Испания и нито веднъж не съм срещнал намусен персонал.
Явно е от материала...
  • 0

#22 ХаPu

ХаPu

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 2695 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ATV
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 29 август 2019 - 07:35

Пия си голяма бира за 2е по плажовете в южна Испания и нито веднъж не съм срещнал намусен персонал.
Явно е от материала...

Е то като цяло в Испания ,рядко можеш да видиш нацупени хора с потънали гимии. Този народ за мен е уникален в своят начин на живот и забавления.

Иначе моите 5ст. по темата:

-Ходя последните 2г. Май и Юни до Гърция за седмица и наистина обслужването е супер. Тази година бях в Лептокария на Ол Инклузив и ми изкараха акъла ,просто там 4* са си истински 4* , не като турските.

-Бил съм на инклузиви и в Турция ,за там съм със смесени чувства ,първо пътя те убива ,не стига ,че са 1000км ,ами и по-лоши шофьори от турците няма. Второ да в хотела има всичко ,пускат ти българска музика ,анимации и т.н. ,НО няма свинско :) ,ако решиш да се разходиш извън хотелските вериги ,виждаш какви мизерници са всъщност. Така че за там съм 50:50.

-На нашето черноморие има уникални плажове ,на всеки плац си имаш капанче и в градчетата/курортите има къде да се разхождаш , хапваш ,веселиш и т.н. Аз лично с така наречените Батки не съм имал проблеми ,така че те не ми пречат , а че някой е решил да си прави хирургични корекции - избора си е личен ,не ми влиза в работата ,като не ми харесва не я е$@ :)

Проблема ми идва от цените за чадър/шезлонг в комбинация с цените по плажа. Аз вече порастнах и ходя на море с жена и 2 деца ,които съвсем нормално искат всичко и като дам 20-30лв за чадър ,15лв за царевица , 10лв за сладолед , 40лв за картофки ,цаца ,бири и сокове ,на мен само плажа ми е 100лв/ден , отделно е закуска ,вечеря ,излизания. Краят на Юни бях за 3 дни на Ахтопол 3дни=500лв без път и нощувки.

Т.Е. не ме устройва варианта да съм на свободна консумация ,преди 2г. за 7 нощувки в Приморско ,престоя ни излезе 2400лв ,като малката беше малка и не съм пил алкохол ,че си я носех редовно към хотела. 

Сега в понеделник заминавам за Синеморец ,като съм окомплектовал 2нощувки в хотел (свободна консумация) ,през които ще ходим до силистар на плаж и на устието на велека ,както и в резово и 6 нощувки на Ол Инклузив пак в Синеморец на които се надявам да си почина истински ,с анимация за децата ,басейни ,барове и т.н, Надявам се този вариант да се окаже най-добър ,хем съм си в БГ ,хем ме обслужват като човек и на нормални цени ,пък ще видим дали ще стане така :)

Като се върна мога да споделя.


  • 2
NO PAIN - NO GAIN!

#23 phoenix679

phoenix679

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 354 Мнения:
  • Пол:не е посочено
  • Град:,,,

Публикувано 29 август 2019 - 11:34

Тази година бяхме в Приморско,Китен и Черноморец.Хотелчетата са с приветлив персонал,единствено куцаше храната по заведенията.Така и не попаднахме на място с добър готвач.На места сервитьорите бяха нацупени.Два шезлонга с чадър 20 лв.
  • 0

#24 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 29 август 2019 - 12:50

Хари, това руските капани ли са? Ол-инкл. хотелите, на баира до Бутамята (ци** и пици, или Куцата медуза)? :)
Дано покрие очакванията ти. Аз ходих миналата година след 10ина годишна пауза и попаднах на безумна хипстърия и доста куцо обслужване. Очарователното местенце е вече прашно и неуредено с разхвърляни кофи по пътя. То и преди беше същото, но поне евтино. Миналата година си беше откровено скъпо.

Единствено беше мега яко на ивицата на Велека, където някак си нямаше никакви барове, коли, пластмаси, торбички и цигании, а само сърф-училището. Подозирам и това се е променило...
  • 0

Audi_A4_avatar.gif





0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни