Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Мерцедес Е500 - вибрации при смяна на скоростите


  • Please log in to reply
25 мнения по тази тема

#16 Dimitar m

Dimitar m

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 479 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    w201

Публикувано 05 август 2019 - 14:55

kdl,не можа да разбереш какво искам да кажа.Благодаря все пак за информацията.
  • 0

#17 Emo82

Emo82

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 12 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:ВРАЦА
  • Автомобил:
    Мерцедес Е500 2004г

Публикувано 05 август 2019 - 15:05

Да сложих същите свещи NGK който ми препоръча.Капака ляга добре на дебитомера прегледах го.Колата е със изкарани спортни филтри понеже са монтирали газта на мястото на въздушните филтри.Друго да добавя е ,че колата прави същото и на бензин.Има ги пак вибрации при смяна на скоростите особено под 2000 оборота със леко подаване на газта,но при рязко подаване на газта няма проблем и и няма придърпване между скоростите.
  • 0

#18 Krasi.Martinov

Krasi.Martinov

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 889 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofiq
  • Автомобил:
    W212 350cdi 4matic

Публикувано 05 август 2019 - 16:27

Смени майстора, намери си оригинални филтри и си ги сложи където трябва да са


Officeservices.bg
  • 0

#19 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 05 август 2019 - 19:36

Нямам какво повече да напиша реално...

@Dimitar m, да, не сме се разбрали. Помислих, че визираш някои други големи мотори, които ползват 2 дебитомера. Ако е шега с колегата, няма нужда, достатъчно е, че са се изгаврили така с колата, когато са му монтирали газовата.

 

@Emo82, посочих 3 различни опции на свещи за твоята кола, интересно ми е кои си сложил. Няма какво повече да повлияе на автомобила, но ми е любопитно. Не си сбъркал при смяната така или иначе, ако са едни от тях.

 

Малко ми е трудно да си представя как капака ляга добре, но са изкарали спортни филтри. Може ли да снимаш, че ме озадачи сериозно :) Капакът и филтрите са едно цяло тяло...

Нормално е колата да прави същото и на бензин. Затова ти написах да пробваш да изолираш газовата, докато установиш от къде е проблема. Нормалното ѝ поведение на бензин се влияе от осакатените горивни карти на газ. Колата ти не различава на какво гориво кара и пробва да се адаптира в рамките на фабрично заложените ѝ % толеранси на инжекторни времена към някакво нормално поведение.

 

Това с лекото сецане при плавно подаване на газ може да е и от кутията. Bat Andi беше писал преди време за причината му, но не помня наизуст. Той ще се включи като я види.

 

Но отново... не изолираш ли газовата, докато установиш проблема, не правиш нищо. ;)


  • 1

Audi_A4_avatar.gif


#20 Emo82

Emo82

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 12 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:ВРАЦА
  • Автомобил:
    Мерцедес Е500 2004г

Публикувано 05 август 2019 - 19:44

Ще кача снимки скоро да погледнете как е монтирана газовата.Аз така го взех и не съм я слагал
  • 0

#21 Bat Andi

Bat Andi

    Председател на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 1006 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Ловеч
  • Автомобил:
    W201 2.0E
    W201 2.6E (Automatik)
    W140 500SE
    C215 CL55AMG (Kompressor)
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 06 август 2019 - 08:38

Да сложих същите свещи NGK който ми препоръча.Капака ляга добре на дебитомера прегледах го.Колата е със изкарани спортни филтри понеже са монтирали газта на мястото на въздушните филтри.Друго да добавя е ,че колата прави същото и на бензин.Има ги пак вибрации при смяна на скоростите особено под 2000 оборота със леко подаване на газта,но при рязко подаване на газта няма проблем и и няма придърпване между скоростите.

Относно газта, това което KDL е написал е правилния метод, за да се открият и премахнат проблемите по мотора. Всичко останало ще е временно закърпване на ситуацията.

 

За скоростите... забелязал ли си когато караш с около 80-90 км в час, да има едно леко играене на оборотите при константно подаване на газ?


  • 0

#22 Emo82

Emo82

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 12 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:ВРАЦА
  • Автомобил:
    Мерцедес Е500 2004г

Публикувано 12 август 2019 - 18:23

Ето как е монтирано газовото.
  • 0

#23 Emo82

Emo82

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 12 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:ВРАЦА
  • Автомобил:
    Мерцедес Е500 2004г

Публикувано 12 август 2019 - 18:31

На мястото на филтрите са рейките със дюзите

Прикачени файлове


  • 0

#24 az_be

az_be

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 390 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    Honda Legend 3.7 VTEC

Публикувано 12 август 2019 - 22:25

 
За скоростите... забелязал ли си когато караш с около 80-90 км в час, да има едно леко играене на оборотите при константно подаване на газ?

Хидро или лок ъп соленоид?
  • 0

#25 Emo82

Emo82

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 12 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:ВРАЦА
  • Автомобил:
    Мерцедес Е500 2004г

Публикувано 12 август 2019 - 22:42

Мисля,че да ,има също и като карам със равномерна скорост и като има малко нанагорно има едно форсиране като връщане на скорост за секунда -две
  • 0

#26 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 12 август 2019 - 23:17

На мястото на филтрите са рейките със дюзите

Безкрайно глупаво изпълнение.
1. там е жега, тези филтри блъскат горещ въздух. Нормално има въздуховоди, които взимат външен.
2. нямам представа как са навряли там рейките, освен ако не са нагрявали и мачкали мястото на филтъра... или са го рязали, което също не е много умно.

Нямаш все още никаква гаранция, че не смуче въздух около дебитомера.
Ето как би трябвало да изглежда в нормална конфигурация. На клипчето предната част на капака е счупена, но тя е козметична само.
https://www.youcanic...112-m113-engine
  • 0

Audi_A4_avatar.gif





0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни