Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Картер на 722.6 5G Tronic

картер скорости автомат

  • Please log in to reply
7 мнения по тази тема

#1 gar4o555

gar4o555

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 7 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W211 E320CDI OM648 5G-Tronic 722.6

Публикувано 11 юли 2019 - 10:03

Здравейте, колеги.

 

Карах колата на сервиз за обслужване, и ми казаха, че не смеят да сменят маслото на скоростите, защото картера бил пластмасов, пробката била замазана и изглеждала като отливка.

 

Някой чувал ли е за пластмасов (сервизен) картер на W211 320CDI OM 648, 722.6 кутия?

 

Благодаря предварително.


  • 0

#2 Bat Andi

Bat Andi

    Председател на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 1006 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Ловеч
  • Автомобил:
    W201 2.0E
    W201 2.6E (Automatik)
    W140 500SE
    C215 CL55AMG (Kompressor)
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 11 юли 2019 - 10:14

Привет,

 

малсото може да се смени без да се развива пробката. разхлава се картера като в единия ъгъл се развива болта докрай, така картера застава под наклон и маслото над ръба му може да се източи в подходящ съд. След което внимателно се развиват остналите болтове и се демонтира пълния с масло картер.

- Сменя се филтъра

- Сменя се буксата

Почиства се картера и се преценява дали може да се развие пробката. Не съм виждал пластмасов картер на 722.6. Ако е такъв наистина, препоръчвам да го смениш с метален.

Ако имаш проблеми с намирането на картера, аз пазарувам от един малко скрит магазин за части за автоматични скорости в Дианабад. Не му правя реклама, но има доста единични части за автоматични скорости, а повечето моргаджии, пордават картера със скоростите.

ТРАНСМАТИК Адрес: София, ж.к. Дианабад ул. Николай Хайтов 32, магазин номер 6 (вход откъм Св. Пимен Зографски)
  • 1

#3 gar4o555

gar4o555

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 7 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W211 E320CDI OM648 5G-Tronic 722.6

Публикувано 12 юли 2019 - 18:10

 

Привет,

 

малсото може да се смени без да се развива пробката. разхлава се картера като в единия ъгъл се развива болта докрай, така картера застава под наклон и маслото над ръба му може да се източи в подходящ съд. След което внимателно се развиват остналите болтове и се демонтира пълния с масло картер.

- Сменя се филтъра

- Сменя се буксата

Почиства се картера и се преценява дали може да се развие пробката. Не съм виждал пластмасов картер на 722.6. Ако е такъв наистина, препоръчвам да го смениш с метален.

Ако имаш проблеми с намирането на картера, аз пазарувам от един малко скрит магазин за части за автоматични скорости в Дианабад. Не му правя реклама, но има доста единични части за автоматични скорости, а повечето моргаджии, пордават картера със скоростите.

ТРАНСМАТИК Адрес: София, ж.к. Дианабад ул. Николай Хайтов 32, магазин номер 6 (вход откъм Св. Пимен Зографски)

 

Благодаря ти за детайлите, ще ги преслушам хората.

 

Обмислям и второ мнение в друг сервиз, да се погледне пак картера и да се види дали наистина е пластмасов (простия тест с магнит).


  • 0

#4 erol_reyhanov

erol_reyhanov

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 2 Мнения:
  • Град:Targovishte

Публикувано 13 юли 2019 - 21:30

Благодаря ти за детайлите, ще ги преслушам хората.

Обмислям и второ мнение в друг сервиз, да се погледне пак картера и да се види дали наистина е пластмасов (простия тест с магнит).

Здравейте колеги,
Извинявам се ако коментарът ми е извън темата. Имам теч от скоростната кутия, но не можах да установя точно от къде е. Прикачил съм снимка. Може ли някой да предположи нещо?
Дали е от буксата или пък нещо в хидротрансформатора да е издало багажа? Последната смяна беше преди около 50к км. Днеска проверих нивото на маслото беше под минимума на 80С и долях около 300мл. Не чувствам някакви промени в работата на кутията.6edf42ea77ae0e3728e75bbbf5796dbd.jpg

Изпратено от моят SM-A520F с помощта на Tapatalk
  • 0

#5 Bewolf

Bewolf

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 329 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:На Юг
  • Автомобил:
    W211 E320 on LPG
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 13 юли 2019 - 21:35

Зад това капаче се вижда семерингата на коляновия вал. Семерингата е около 15лв, но падат скоростите за да се смени...


  • 0

#6 erol_reyhanov

erol_reyhanov

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 2 Мнения:
  • Град:Targovishte

Публикувано 13 юли 2019 - 22:08

Зад това капаче се вижда семерингата на коляновия вал. Семерингата е около 15лв, но падат скоростите за да се смени...

В такъв случай не трябва ли нивото на двигателното масло да е намаляло вместо на скоростната кутия? Ако е така това не се е случвало. Колкото масло му сложа толкова и източвам.

Изпратено от моят SM-A520F с помощта на Tapatalk
  • 0

#7 Bewolf

Bewolf

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 329 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:На Юг
  • Автомобил:
    W211 E320 on LPG
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 13 юли 2019 - 22:17

Извинявай прав си. Понеже аз имам теч от тази семеринга и само видях снимката с капачето и се подведох. 


  • 0

#8 sami

sami

    Администратор

  • Администратори
  • 2839 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дармщат
  • Автомобил:
    W215 CL500
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 13 юли 2019 - 22:59

 По снимката не мога да се ориентирам но аз имах теч от лоста на който е свързан избирача. Има някакъв о-пръстен на него и от там сълзеше и омасляваше кутията. Много е гаднасмяната защото се сваля кутията и се разглобява бая.


  • 0





Also tagged with one or more of these keywords: картер, скорости, автомат

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни