Към съдържанието

  •  

Снимка

Инсталация xentry


  • Please log in to reply
20 мнения по тази тема

#16 rabbitshoot

rabbitshoot

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 40 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Видин

Публикувано 07 април 2020 - 20:15

Здравей,
късно пиша по темата ама все пак.
За C3 не е нужно да имаш визически com порт. Има USB кабел с ком порт (преди да скочат колегите, че са пробвали и не става - ще кача не са пробвали да прекодират чипа в кабела и не внимават кабела с какъв чип идва - имам много напълно работещи usb кабела с com port - единственият проблем е, че така става малко по-бавна връзката). Та C3 може да работи на всякакъв лаптоп.
Относно доставката - когато поръчваш от Китай - гледай да имаш опция за доставка с PostNL - това са пратки които минават през Холандия. Холандия въпреки, че е част от Евросъюза има договор с Китай. Пратките от Китай минават през Холандия, след това в Холандия се препакетират и пристигат в България все едно идват от страна в Европейският съюз - мито няма.
Ако ще си взимаш C4 не се притеснявай за инсталацията - става буквално с няколко кликания на мишката.
Ако ще си взимаш C3 - там нещата са малко по-объркани ако не си в час с компютрите, понеже системните изискания са буквално досадни.

Ако имаш други въпроси съм насреща.


  • 2

#17 sami

sami

    Администратор

  • Администратори
  • 2839 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дармщат
  • Автомобил:
    W215 CL500
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 07 април 2020 - 23:36

И аз едно време твърдях че без физически COM порт не става докато не подкарах C3 на лаптоп Lenovo X220 tablet с USB преходник. А кабела който ползвам е този.

 

Aten uc232a

 

https://www.bhphotov...32_adapter.html

 

Чипа който ползва е Prolific PL2303. Преди това пробвах с друг кабел на който марката не се сещам, но чипа беше FTDI и не пожела да тръгне С3-ката с него.


  • 0

#18 rabbitshoot

rabbitshoot

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 40 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Видин

Публикувано 08 април 2020 - 08:02

С FTDI не би трябвало да тръгне никога. Поне Аз съм опитвал всичко.
Всъщност цената която са обявили от Aten е нереално висока, има десетки пъти по-евтини алтернативи които работят с CH340 - единствено тряба да им смениш PID номера.


  • 0

#19 Chavalinov

Chavalinov

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 323 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Автомобил:
    C124 e200 1996
    S203 C220 CDI 2006
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 08 април 2020 - 10:22

При мен нещата са свършен факт вече- ноември или декември дойде C4-та с SSD диск, сложих я на едно ThinkPad X220. По teamviewer-a ми направиха инсталациите и настройките. Ползвах я няколко пъти вече на w203 и w211 . Напоследък нямам време да си ровя и да я разучавам. Интересното е, че китаеца ми обяснява , че сигурно няма да работи на коли преди 1999-2000 г. въпреки, че в описанието пише  че ги покрива. Пробвах я и на w124 - поне грешки и живи данни колкото и да са малко се виждат. Малко по-ниско показва захранващото напрежение, отколкото е реално ( около 0,5-0,6 V) и 1-2 пъти в някои забутани настройки ми изкара грешка, но беше в режим на симулация и може би затова или пък самата система има нещо нередно. Другия път ще му направя един screenshot.


  • 0

#20 sami

sami

    Администратор

  • Администратори
  • 2839 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дармщат
  • Автомобил:
    W215 CL500
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 08 април 2020 - 13:06

Ами висока е цената но е нищо ако човек иска да си ползва C3-ката с малко по-модерен лаптоп и да не мъкне някой DELL D620/630/820. Аз Атена го имах отпреди това за ползване с конзолните кабели на CISCO.


  • 0

#21 rabbitshoot

rabbitshoot

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 40 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Видин

Публикувано 08 април 2020 - 13:18

Какво xentry ти е сложил китаеца - стандартно или passthru версията.
Ще кажа защо питам. Имам диагностика на actia и за по-новоите мерцедеси инталирам passthru версията и покрива новите коли които c3 не поддържа. Та ми е интересно китайците дали ползват клонинк на c4 или тъпчат модифицирана версия на Actia.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни