Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Съвет или помощ за начинаещ


  • Please log in to reply
4 мнения по тази тема

#1 kkarakashev

kkarakashev

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 4 Мнения:
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    Mercedes C220 W203 143hp

Публикувано 23 юни 2019 - 16:38

Здравейте колеги

От 2 дена съм собственик на колата и наистина към момента съм адски доволен, че сбъднах една детска мечта. Тъй като до сега Мерцедес не съм карал имам доста неща, за койито да се уча. Към момента имам няколко малки проблема, който трябва да отстраня или в сервиз или с Ваша помощ. 

И двата не са ми дерт, ама в тази кола да не работят е дразнещо:

- Двата бутона на седалката на шофьора за регулация на височина и облегалка са ми разменени като функции, в следствие на което седалката не се вдига. Тоест от височината се регулира облегалка, а оставащия за облегалка не регулира восочина.  

- Задния плафон над задната седалка не работи. Здрава крушка. 

 Бих се радвал ако някой сподели и каде мога да науча повече за функцийте на борд компютъра, тъй като за половин час не намерих превод на менюто на Български език.

Благодаря на тези, който помогнат със съвет. 


  • 0

#2 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 23 юни 2019 - 17:35

Направи борда на английски и започни от там. Това бих направил аз, по-близък ми е от останалите езици на борда.

Имам лоша новина за седалката, подозирам са ти подменили модула под седалката, който отговаря за функциите на седалката с такъв с повече (или по-малко) функции за регулиране, в резултат на което наблюдаваш това странно поведение.

 

Не са ти копчетата, те не са директно свързани с модул, а комуникират през кан-шината. Т.е. и да размениш кабелите им (ако директна размяна е възможна), ще види че пак същото копче реагира и ще се държи по същия начин.


  • 1

Audi_A4_avatar.gif


#3 kkarakashev

kkarakashev

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 4 Мнения:
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    Mercedes C220 W203 143hp

Публикувано 24 юни 2019 - 10:12

Тоест евентуално трябва да се смени този модул. Може ли да се ползва от лява седалка, на която работи всичко?
  • 0

#4 sami

sami

    Администратор

  • Администратори
  • 2839 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дармщат
  • Автомобил:
    W215 CL500
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 24 юни 2019 - 21:23

Ако колата е без памет. Тогава няма модул на седалката. Копчетата са вързани директно към електромоторите. Явно някой е свалял седалка и поради някаква причина е обърнал кабелите на електромоторите.

 

От централния плафон отпред от копчето можеш ли да включваш задния. Ако не прегледай бушоните в багажника.


  • 0

#5 kkarakashev

kkarakashev

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 4 Мнения:
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    Mercedes C220 W203 143hp

Публикувано 27 юни 2019 - 07:11

Всички налични бушони са изправени. Има липсващи, поради липсващи функции предполагам. Предполага че за да видя плафон в жабата трябва да е разглобя, че капаче то на първо четене не помръдва. Имам и печка, но нямам идея как се пуска. Ще пада превод от италиански май май. А седалката ще е на сервиз явно.
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни