Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Грешка p2187мнения


  • Please log in to reply
6 мнения по тази тема

#1 Vankomkm

Vankomkm

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 154 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Ямбол
  • Автомобил:
    Mercedes С 180 kompressor W204 2007г.

Публикувано 03 юни 2019 - 08:43

Добър ден, 

Притежател съм на Мерцедес Ц 180 Компресор, 2007г. От близо 2 месеца има поставена газова уредба.

Първия месец нямах никакъв проблем, но след това на няколко пъти ми светва чека. Газаджията прави настройки, но след 2-3 дни отново светва с грешка p2187

Може ли за мнения от какво може да се появява постоянно тази грешка. Казват, че когато газовата е нова, това е нормално докато се настрои и улегнат мембрани .

Минал съм около 700км. с газовото.

 

Благодаря предварително.

 


  • 0

#2 Vankomkm

Vankomkm

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 154 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Ямбол
  • Автомобил:
    Mercedes С 180 kompressor W204 2007г.

Публикувано 18 юни 2019 - 20:17

Добър вечер, колеги!
След смяна на Дебитомер, чека повече не е светнал и грешката не се е появявала. Но, се появи друг проблем. При подаване на повече газ, например при изреварване, колата при ниските обороти започва леко да придърпва. Преминах на бензин, същия проблем. Посетих сервиза който ми поставя газовото и им казах за проблема. Закачиха компютъра и в движение започна да я тества. Изключваше/включваше цилиндри, но промяна никаква. Газаджията каза, че според него няма изгоряла бобина, но ме посъветва да сменя свещите.
Днес ги смених с NGK iridium, но проблема с прекъсването си остана.
Моля, ако някой се е сблъсквал с подобен проблем или има идея от какво е предизвикан, ще бъда блогодарен до сподели. Не искам да започвам смяна на ненужни части без причина, понеже утре ще ходя отново при газаджията и съм сигурен че ще каже, че проблем с газовото няма и да сменя бобините..
Благодаря предварително.
  • 0

#3 Vankomkm

Vankomkm

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 154 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Ямбол
  • Автомобил:
    Mercedes С 180 kompressor W204 2007г.

Публикувано 19 юни 2019 - 08:46

Възможно ли е проблема да идва от новия Дебитомер, имам предвид, че марката на новия Дебитомер е Magneti Mareli, и да не е качествен. Защото прекъсването се появи след като сменихме Дебитомера.

 

Благодаря


  • 0

#4 hammer^BaTe

hammer^BaTe

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 5564 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дружба Сити :D
  • Автомобил:
    2004 W211 E55
    1995 W140 S500L - ex
    2014 W124 E500 - ex
    1996 W140 S350TD - ex
    1994 W124 E250D - ex
    1982 W201 190D - ex
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 19 юни 2019 - 08:47

https://www.obd-codes.com/p2187

 

Ей тук можеш да разгледаш малко повече за грешката. Има няколко предложения за решение.

 

Ами възможно е. Една от причините, посочени на доста места за тази грешка (бедна смест в еди коя си банка) е именно свързана с MAF или MAP (зависи с кое е колата)


  • 0
Scientists have finally discovered what's wrong with the female brain : On the left side, there is nothing right, and on the right side, there is nothing left... :)

#5 Malfa

Malfa

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 1 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    Mazda

Публикувано 19 юни 2019 - 15:48

Здравейте.

В benzworld.org има подобна тема за същата грешка. Кофти, че е на английски, но като цяло предлагат няколко решения.

Ето и линк клик към темата:


  • 0

#6 Vankomkm

Vankomkm

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 154 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Ямбол
  • Автомобил:
    Mercedes С 180 kompressor W204 2007г.

Публикувано 20 юни 2019 - 09:45

Добро утро!
 
Днес оставах колата в сервиза в който ми поставиха газовата уредба,  като се договорихме да я закачи на стар диагностика, и да види дали ще изкочи някой проблем с друг компонент, и да направи експеримент като върне стария дебитомер, и да видим дали колата ще прекъсва отново. Понеже, това прекъсване се появи след смяната на дебитомера. 
 
Поздрави.

  • 0

#7 Vankomkm

Vankomkm

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 154 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Ямбол
  • Автомобил:
    Mercedes С 180 kompressor W204 2007г.

Публикувано 21 юни 2019 - 13:01

Здравейте,

Проблема е решен. Колата бе закачена на Стар Диагностика, и показа бедна смес. Върнахме стария Дебитомер, като преди това бе почистен старателно.

Върнахме фабричните настройки и сега колата си върви без прекъсване и проблеми. Ще покарам няколко дни да видим дали отново ще ми изкара старата грешка Р2187

 

Благодаря на всички които се отзоваха на моя проблем.

 

Лек ден на всички. 


  • 0




1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни