Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Въздушно окачванеразпределителен блок на въздушното окачване взаимо заменяем ли е със други модели на S class


  • Please log in to reply
2 мнения по тази тема

#1 Lencho

Lencho

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 7 Мнения:
  • Град:Pazardzhik
  • Автомобил:
    S320 2001g

Публикувано 18 май 2019 - 16:57

Здравеите господа имам проглем с въздушното окачване които ту изчезва ту се появява има моменти в които всичко е наред и може с по месец колата да стои нормално  без да спада а когато я ползвам по интензивно или когато мие най необходима спада ляга на дъното и по 15-20 не може да набере височина не знам какво се случва ходих при механици , диагностици те само се подиграват и учат на нея и непрекъснато се опитват да ми пребутат нови въздушни пружини или компресор а те са чисто нови маркучите са здрави бутлката не изтича не знам какво се случва наскоро в един саит видях реставратор от щатите които се занимава само с мерцедеси от там разбрах че проглема можеби е в разпределителня блок на окачването нещо което в никои от сервизите не ми спомена. искам да знам разпределителя взаимо заменяем ли е с други модели S class или само за конкретният кодел S320 е необходимо да търся попаднах на една Германска фирма Miessler automotive които предлагат тази част на цена по добра от тези в българия 160€ нова с гаранця 2 години. има ли някой мнение и личен опит темата моля да ми отговори ще съм ви много благодарен.                                      

                                                                                                                        с уважение Ленчо.

 


  • 0

#2 Bewolf

Bewolf

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 329 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:На Юг
  • Автомобил:
    W211 E320 on LPG
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 18 май 2019 - 21:55

Първо не са въздушни пружини, а възглавници, но го отдавам на грешка в бързината на писането ти.

Отварял съм такъв клапанен блок, проблема е във влагата която го съсипва вътре. Самия блок е прост като конструкция, но заради годините и влагата трудно се "разлипат" двете части алуминии и след това не зная как ще успееш да ги притиснеш една към друга. Вътре са 5-6 соленоидни клапана и клапан за налягането, който се навива от едната страна на блока.
Но ако колата не може да ти набере височина, вероятно ти е за правене и компресора, който се рециклира.
За да успееш да локализираш проблема се въоръжаваш с пръскалка със съпунена вода и минаваш по всяка една връзка на въглавници, компресор, клапанен блок и т.н. Ако всички връзки са наред, трябва да заследиш от коя страна започва да пада колата и да търсиш възглавница която е проблемна от съответната страна, но това след като си сигурен че клапанния блок е наред, прост метод е да му разкачиш въздушната линия която идва от компресора и да е потопиш във вода, ако няма мехурчета би трябвало клапанния блок да е наред.
Всичко което ти пиша е от личен опит с моята кола и съвети давани преди това на мен за различни проблеми. Надявам се да съм помогнал.


  • 0

#3 hammer^BaTe

hammer^BaTe

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 5564 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дружба Сити :D
  • Автомобил:
    2004 W211 E55
    1995 W140 S500L - ex
    2014 W124 E500 - ex
    1996 W140 S350TD - ex
    1994 W124 E250D - ex
    1982 W201 190D - ex
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 18 май 2019 - 22:12

Ако имаш някой със Стар диагностика под ръка, нека пусне тест на компресора. Веднага си показва колко бара налягане прави. Има си червена и зелена скала.. ако стигне веднага до зелената всичко е наред, ако не стигне и седи в червената е за рециклиране.

Друго което е, колкото и банално да звучи, ако имаш много фина цепнатина на някоя възглавница може да застава по начин, по който цепнатината да е притисната и да не изпуска и в даден момент, при разместване, да застава по друг начин и да почва да спада.

Не на последно място, оптимално е да отидеш на място, където се занимават само с ремонт на въздушни системи и да оставиш колата да я тестват.


  • 1
Scientists have finally discovered what's wrong with the female brain : On the left side, there is nothing right, and on the right side, there is nothing left... :)




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни