Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Ръжда W202


  • Please log in to reply
7 мнения по тази тема

#1 Dimitar_AMG

Dimitar_AMG

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 113 Мнения:
  • Град:Sofia

Публикувано 02 май 2019 - 14:54

Привет колеги,
карам W202 C220CDI автомат от около 4 години. Доволен съм от колата, но както знаете, модела е известен със слабата си корозионна защита. Като я купих, най-вероятно автомобилът беше кърпен и боядисван, и нямаше грам ръжда. След втората ми зима с колата обаче, положението почна да става сериозно с много бързи темпове. В момента ръжда имам по 3 от 4те врати (без задна дясна), двата предни калника, както и заден ляв калник. Какво ще ме посъветвате: да сменя детайлите с нови и да ги боядисам или да се изкърпи всичко + боя ? Не знам как стои положението с вратите, ше трябва ли да се разглабят, да се свалят от колата и т.н. ? Също така, ако някой е минал през тази процедура - моля да сподели цени и препоръки за определени сервизи. Благодаря и лек ден на всички!


  • 0

#2 pavel1828

pavel1828

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 94 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Несебър
  • Автомобил:
    Мерцедес w203 c200 kompressor,2001g.

Публикувано 02 май 2019 - 21:07

Вратите от друга(автоморга или някоя на части) а останалото кърпене.


  • 0

#3 boiko

boiko

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 67 Мнения:

Публикувано 03 май 2019 - 14:30

По вратите, ако е много ръждата мисля, че най-добре да потърсиш други. При моята кола, ръждата също започна изведнъж и само за няколко години беше в доста лошо положение. Това ме и принуди да я продам.


Този пост е редактиран от boiko: 03 май 2019 - 14:31

  • 0

#4 Dimitar_AMG

Dimitar_AMG

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 113 Мнения:
  • Град:Sofia

Публикувано 03 май 2019 - 14:54

По вратите ръждата е още съвсем малко, само долу около праговете, за това се чудя дали не може да се закърпи. По-скоро калниците ще ги купя нови, а вратите ще се кърпят. Вече се замислям дали да не я продавам, преди да е станало трагично положението и да си взема W211 примерно. Въпреки, че технически колата е уникално здрава. Само тая ръжда де***а.


  • 0

#5 ХаPu

ХаPu

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 2695 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ATV
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 03 май 2019 - 22:32

И аз имах 202ка и си мислех ,че само праговете са тръгнали ,докато един ден не ми излетя предно ляво колело.
Продавай я и си взимай нещо по-ново ,да няма да е толкова здраво със сигурност ,но поне няма да гние
  • 1
NO PAIN - NO GAIN!

#6 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 04 май 2019 - 07:41

Продавай!
"Една ръжда и една жена като тръгнат...спиране няма!"(форумна поговорка :))
  • 0

#7 C180 :)

C180 :)

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 154 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Хасково
  • Автомобил:
    Mercedes C180 w202
    BMW E39 523I
    Vw Golf 4 1.9 SDI

Публикувано 05 май 2019 - 16:35

Според мен търси нови врати от италианка ,калниците също! За другото вече бояджия,но с тях внимавай ,че няма читави майстори,които да я направят както трябва.Моята я кърпих на скоро прагове,дъно ...Ако имаш въпроси питай ;)
  • 0

#8 Dimitar_AMG

Dimitar_AMG

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 113 Мнения:
  • Град:Sofia

Публикувано 10 май 2019 - 11:47

Работата май върви на продаване. Малко ме е яд, защото си я бях направил да я карам дълго време и съм сменил почти цялото окачване с оригинални части, както и съм правил много други процедури по колата. Дори и да я закърпя сега, ще изкара 2 години и пак ще ръждяса.

Малко оффтопик: какво мислите за бъдещето на дизеловите автомобили? Ще го бъде ли или няма да го бъде? Какво би било по-изгодно за следваща кола?


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни