Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Щракане при подаване на газ Е320 ЦДИ 2003


  • Please log in to reply
55 мнения по тази тема

#16 devilx

devilx

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 66 Мнения:
  • Град:haskovo

Публикувано 16 май 2019 - 10:17

Днес бях при един друг майстор.. който ми каза че за съжаление този звук идва от към разпределителния вал.. нещо отгоре и трябвало да се отваря всичко т.н. Каза че не е чул до сега такъв звук на мерцедес.. изненадан е и той.. 

 

да продължавам ли да търся майстори или да се захвана с някой да отваря двигателя незнам.. не се знае и каква сума ще ме удари.. 


Този пост е редактиран от devilx: 16 май 2019 - 10:19

  • 0

#17 Dimitar_AMG

Dimitar_AMG

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 113 Мнения:
  • Град:Sofia

Публикувано 16 май 2019 - 11:19

Преди да отваряш двигатели и да почнеш да харчиш пари за ремонти, аз бих те посъветвал да идеш при друг майстор за едно последно мнение. Колега, виждам, че си от Хасково, няма ли някой във форума да помогне на човека, поне с координати към нормален майстор да се диагностицира проблема? Интересното в случая е ,че не го прави на P. Пуши ли ти черно отзад ?


  • 0

#18 devilx

devilx

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 66 Мнения:
  • Град:haskovo

Публикувано 16 май 2019 - 11:53

Преди да отваряш двигатели и да почнеш да харчиш пари за ремонти, аз бих те посъветвал да идеш при друг майстор за едно последно мнение. Колега, виждам, че си от Хасково, няма ли някой във форума да помогне на човека, поне с координати към нормален майстор да се диагностицира проблема? Интересното в случая е ,че не го прави на P. Пуши ли ти черно отзад ?

Абсюлютно никакъв пушек нямам даже сутрин като запаля.. 


  • 0

#19 devilx

devilx

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 66 Мнения:
  • Град:haskovo

Публикувано 16 май 2019 - 12:11

Хронология на майсторите.. 

 

1. Квартален майстор познат - приличат му на повдигачи... 

2. Автосервиз Грозданов Пловдив -  след дълъг оглед  не установено откъде идва шумаа. слушаха със стетоскоп..  препоръчаха да се изпратят дюзите за стенд. 

3. Майстор в сервиз Желев Хасково - шумът му прилича на нещо от аспухната генерация..  я тампон я нещо друго.. не е дюза или нещо от двигателя.. Да не забравя да кажа че тук махнаха пистовия ремък и чукането си го имаше.. 

4. Майстор от Хасково .. Зад ОМВ -  Динко..    покара чу малко колата без да отваря капака на колата и т.н. каза че за него е от генерацията и с времето ще се покаже откъдете и че трябва да се оглежда.. Каза да си карам спокойно колата и че не е от двигател..

5. Майстор от Макс Про Хасково - първоначално търсел някакъв друг шум гледаше колата на канал.. после тръгнахме да караме разбра за кое става въпрос.. спряхме махна капака на двигателя .. слушаше.. и за него този шум идва от горната и предна част на двигателя.. някъде кам разпределителния вал.. може да има някви луфтове да има т.н. Подчерта че до сега не е чувал такъв тип чукане и то при мерцедес.. 

 

 

Колата не го прави преди да достигне 60-80 градуса.. никакъв друг проблем няма, пали си, работи си, безшумно има си мощност.. . не го прави на P.  прави на D и на R.. най ясно се чува между 1200 - 2000 оборота..   Само като подавам газ тогава се появява.. Пусна ли педала на газта чукането си изчезва.. 

Предполагам всички тези симптоми трябва накрая да се свързват на някъде.. Колко работи могат да чукат като загрее. Възможно ли е това да е верига? Щото колата е 300 хиляди КМ по табло ама знае ли се може и да е още 1 път толкова..  Никой не иска да ми  даде орентиоръчна цена за отваряне на двигателя.. хайде разбирам ако е за части ама поне за майсторлъка отваряне и затваряне на главата.. Всички се оплакват че трудно се вадят дюзите на мерцедесите.. Е добре какво толкова нали знаете .. 300 лева ли 400 лв ли е.. 

 

П.С. незнам дали има нещо общо това но като тръгна през лек наклон поначало.. колата бързо сменя скоростите като падне обората и си ги сменя и се получава едно леко придърпване.. примерно като оставя педала ан газста.. 


  • 1

#20 devilx

devilx

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 66 Мнения:
  • Град:haskovo

Публикувано 16 май 2019 - 13:45

П.С. не е задължително да е от Хасково.. ходя и в Пловдив често може и там да я погледнат.. 


  • 0

#21 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 16 май 2019 - 18:09

От кога имаш колата?
От кога започна да го прави това?
След като смени маслото ли започна или и преди това го правеше?
  • 0

#22 devilx

devilx

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 66 Мнения:
  • Град:haskovo

Публикувано 16 май 2019 - 18:27

От кога имаш колата?
От кога започна да го прави това?
След като смени маслото ли започна или и преди това го правеше?

Колата я имам от началото на Февруари..  Прави го от  28-29 Април.или поне съм чувал нещо подобно... . на 1. май  смених маслото..  отначалото като купих колата нямаше такова нещо..

 

Междудругото  ако е нещо откъм двигателя няма ли да го прави постоянно  а не само като се дава газ.. И на мен ми струва като карам че идва точно под колата а не отпред на колата но всички гледат двигателя..  Прочетох толкова много теми  в едната тема имаше подобен симптомм... като подаваш газ се чувало тракане.. и накрая се оказало лагер точно зад скоростната кутия.. Никой не гледа кутията.. явно не е харектерен шум за там.. 

 

Според мен някой по навътре с нещата може да изолира някои неща.. например кое се свърза с подаването на газ ?  прави го като загрее колата на студено не го прави..


Този пост е редактиран от devilx: 16 май 2019 - 18:33

  • 1

#23 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 16 май 2019 - 21:13

Това от къде го чуваш ти,не е миродавно.Шумовете се предават по купето така,че си нямаш представа.Бях подлудял от една вибрация и разглобих половината кола,табло,двигателен кош,а се оказа в предния калник един скъсан нит...
Съмнява ме,че и от към време не оцелваш от кога е проблема.Февруари,Март студени месеци,лед,сняг,дъжд,затворени прозорци.Април края,размразяване,топло.
Ако е от маслото,това е няй-лесно.Сменяш го,набухваш една добавка и се ослушваш.
Нещо друго.
Кой майстор,какво гледал и шлушал...
Вземи един приятел и карайте,слушайте,вдигайте с крик или на канал...Това е просто едно щракане.Не е електроника или нещо невидимо...С една дълга отвертка се чуват перфектно шумове,като си опреш дръжката в ухото.
Разбери,дистанционно е невъзможно да се отгатне.
Другото което се сещам е да се довериш на някой майстор и да си харижеш колата да ти я кара една седмица и да се ослушва :)
Шумовете са от най-гадните проблеми.Ти ги чуваш,а другите не!
  • 1

#24 devilx

devilx

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 66 Мнения:
  • Град:haskovo

Публикувано 17 май 2019 - 10:24

Така сега ходих при друг майстор..  покара си.. и веднага се хвана да проверява маслото на кутията.. каза че май е малко.. сега я оставих колата за 1 час след това ще отида да видим дали може да е от автомата.. 


  • 1

#25 Dimitar_AMG

Dimitar_AMG

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 113 Мнения:
  • Град:Sofia

Публикувано 17 май 2019 - 10:38

Има някаква логика, при положение че се чува на определени позиции на ск. лост. Дано е от това, стискаме палци.

P.S.: Пиши после да кажеш дали си оправил проблема.


Този пост е редактиран от Dimitar_AMG: 17 май 2019 - 10:39

  • 0

#26 devilx

devilx

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 66 Мнения:
  • Град:haskovo

Публикувано 17 май 2019 - 13:42

Проверихме маслото на автомата на ниво е... 

 

легна под колата още не беше много загряла и не се чуваше чак толкова добре.. но той каза че се чува и че е от връзката с аспуха.. каза че нямал свободен подемник и понеделник ще погледнем тъкмо като подменяме тампони биалетки че и те са за смяна.. започваме от там и вече докъдето стигнем.. тогава като дигнем колата ще се разбере дали е от Ауспуха.. 

 

Дано да е от аспуха.. силно се надявам.. 

 

До сега 1. за повдигачи . 1 за дюзи.. 1 за двигател.. 3-ма за аспухната система.. 


  • 0

#27 devilx

devilx

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 66 Мнения:
  • Град:haskovo

Публикувано 17 май 2019 - 14:21

Ето направих нов клип позаден фон се чува 

 


  • 0

#28 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 17 май 2019 - 14:44

Чувам нещо и отхвърлям повдигачи,двигател(дюзи)Явно нещо отдолу чатка.Освен в картера да има нещо...
В понеделник я загрей хубаво преди да отидеш.Ако трябва се уговори с него за колко часа със сигурност ще е свободен подемника и я карай хубаво да загрей,за да се чува отчетливо.На ЦДИ-то му трябва доста време да загрее,смятам знаеш.
Огледайте хубаво гумените карета.
Остани в колата на вдигнат подемник и давай газ,както си знаеш че се чува най-много.Трябва от някъде да изкочи зайчето!
  • 0

#29 nvg

nvg

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 44 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    E320

Публикувано 17 май 2019 - 21:39

На мен ми прилича на верига.


  • 0

#30 Krasi.Martinov

Krasi.Martinov

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 889 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofiq
  • Автомобил:
    W212 350cdi 4matic

Публикувано 18 май 2019 - 19:39

На мен ми прилича на верига.

веригата на тоя мотор се вижда с око през капачката на маслото.... мисля можеше да се види колко е се е разпънало буталото на хидравличния компенсатор


Officeservices.bg
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни