Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Щракане при подаване на газ Е320 ЦДИ 2003


  • Please log in to reply
55 мнения по тази тема

#1 devilx

devilx

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 66 Мнения:
  • Град:haskovo

Публикувано 01 май 2019 - 16:03

Здравейте колеги,

 

имам Е 320 ЦДИ 2003 година.. 

 

днес смених маслото, но от няколко дена имам имам едно щракане докато си мислех че е от гумите, днес разбрах че идва като подам ГАЗ.. Незнам дали е от двигателя или от някъде другаде.. 

 

Ако запаля колата и оставя да си работи няма проблем.. Когато е на D натискам  спирачката и подам газ пак се чува щракане.. когато съм в движение и таман тръгвам щракането се чува повече.. Подам ли повече газ не се чува щракане или поне не се усеща.. Всичко това се чува докато са отворени прозорците.. Ако са затворени нищо не се чува.. Не е някво силно тракане, а повече щракане някво..  Ако махна крака си от газста няма щракане ако натисна лекичко пак се чува.. 

 

От какво може да е проблема?.. Дано да  не е нещо сериозно.. дано не съм закъснял със смяната на маслото..  Колата е моя от 3 месеца и не съм сменял масло на скоростите..  преди нямаше такъв звук 


  • 1

#2 devilx

devilx

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 66 Мнения:
  • Град:haskovo

Публикувано 02 май 2019 - 21:59

Днес ходих при един майстор да послуша и ми каза че му прилича на повдигач.. четох доста в нет-а но знам ли .. 

 

Повече се чува при 1200-2000 обората.. няма значение далие  заграля колата или е студена.. 

 

Утре ще пътувам за Пловдив.. Дано да не ме остави на пътя .. Там ще отида в мерцедес сервиз на Грозданов.. дано да ме приемат и да погледат поне да знам диагнозата.. Ще подържам темата.. 


  • 0

#3 devilx

devilx

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 66 Мнения:
  • Град:haskovo

Публикувано 03 май 2019 - 15:42

Бях днеска в автосервиз грозданов в пловдив..

Послушаха си момчетата но не успяха да ми дадат точна диагноза казаха че е добре да изпратим дюзите за стенд и да разберем дали не е от тях.. според диагностиката е показвал нещо на 1 и 6 дюза но не разбрах точно какво е.. каква е цената за тест на дюзи? Щота там.ми обясниха че за момента цената е неизвестна.. което може да се окаже 300 лв х 6 = 1800лв и някрая да не е от там и проблема.. последно време бях си сложил от едно място нафта.. деба мошениците им ще се окаже че е бил пълна с вода нафтата..
Може ли дюзите да тракат така? Само на скорост като е.. на P не се чува такова нещо..

Освен.това диагностикатя показа че е блокирал агр и ми казаха да го изолираме за 250 лв. Като дам кик доун и колата влиза в авариен режим .. какво ще ми препоръчвате да правя
  • 0

#4 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 03 май 2019 - 18:53

Нещо не можеш да обясниш нещата.
Как да трака на Р,като не е в движение?Като форсираш на Р,трака ли?
Само в движение ли трака?
Повдигачите принципно тракат само на студена кола.Така че тях ги отпиши.
Дюзите могат да тракат.Може да трака авансатор мисля че се казваше.
Ако се съмняваш в горивото,сложи някаква добавка за гориво,но концентрирано.Ако пише че е за един резервоар,сложи я на 10л.Няма да има никакъв проблем за колата.Това е най-евтиния вариянт.Може и да си източиш резервоара и да смениш горивен филтър.
За ЕГР-а,вече трябва да вземеш мерки.Може и от там да ти е проблема.
Стенд за дюзи остави за последно и ако е нужно.
Г-н Грозданов се включва от време на време във форума,добре ще е ако се появи и внесе малко яснота.
  • 0

#5 devilx

devilx

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 66 Мнения:
  • Град:haskovo

Публикувано 03 май 2019 - 22:11

Не трака на Р!

Чува се като я форсирам на Д.. или като съм в движение. Като е на R също се чува..
  • 0

#6 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 04 май 2019 - 07:49

Не трака на Р!
Чува се като я форсирам на Д.. или като съм в движение. Като е на R също се чува..

Я ми обясни,как я форсираш на Д? С натиснат съединител ли!?:)
На Д като натиснеш газта би трябвало колата да тръгне,а не само да се форсира.

На Р значи като я форсираш не трака..?Чудна работа!
Проблемна дюза в зависимост от състоянието и трябва да се чува всеки път при високи обороти,а и не само.
Остави ги тия дюзи за последно както писах по-горе.
  • 0

#7 devilx

devilx

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 66 Мнения:
  • Град:haskovo

Публикувано 04 май 2019 - 11:25

Я ми обясни,как я форсираш на Д? С натиснат съединител ли!? :)
На Д като натиснеш газта би трябвало колата да тръгне,а не само да се форсира.

На Р значи като я форсираш не трака..?Чудна работа!
Проблемна дюза в зависимост от състоянието и трябва да се чува всеки път при високи обороти,а и не само.
Остави ги тия дюзи за последно както писах по-горе.

 

 

Да форсирам я с натиснат педал на спирачката.. това само за да ви покажа.. иначе го прави и на R , но не го прави на P.

 

Ето едно видео.. не е най хубаво качество но все пак може да се чуе нещо.. 

Сутринта като запалих междудругото май не тракаше докато не стигнаха 70-80 градуса..  като стигне работна температура започва.. Усеща се най вече на 1100 - 2000 оборота.. може да го прави  и на по високи обороти но просто на малки се усеща повече... и в малки улички като прави ЕХО се чува най силно.. Иначе вътре в купето почти не се чува.. 

 

 

 

 

 

 

 

Ще ви направя още клипове ако не се чува добре.. 

Възможно ли е да е ангренажната верига? Или да е нещо от скоростите ? Доста четох последните 2 дена такива теми.. и имаше някъде лагер зад скоростите.. но незнам дали е характерен този шум.. 


Този пост е редактиран от devilx: 04 май 2019 - 11:26

  • 0

#8 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 04 май 2019 - 14:22

Само майстори могат да ти помогнат.
Това което чувам ми прилича на разцентрован двигател.
Може да е от верига,може да е от помпа,може да е от дюзи,може да е от авансатор и кой знае от какво още.
Само в сервиз могат да помогнат.С гаранция за работата.
  • 0

#9 devilx

devilx

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 66 Мнения:
  • Град:haskovo

Публикувано 04 май 2019 - 15:54

Да във вторник ще отида в още няколко сервиза и някакъв дюзаджия и ГНП имаме в Хасково Шишков дизел .. да го послуша и той.. 

 

Току що проверих отново... след като колата си постоя 2-3 часа.. момента не го прави.. значи като вдигне градусите над 60-70 и тогава започва.. Какво може да е свързано? в една тема прочетох нещо подобно че това са повдигачи.. и май започнах да се надявам да е от тях.. щото всичко друго излиза много по солено.. 

 

АГР може ли да трака? Или пък да е автоматичните скорости?


  • 0

#10 mimo160

mimo160

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2203 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes w221 s320 cdi
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 04 май 2019 - 16:12

Слушай сега внимателно,първо за всеки случай хвани някой да свали гнп-то и виж да ли вътре, онази куротресина която е спойката между вала и помпата не е на парчета.По клипчетата нищо не мога да определя и чуя ,но аз още като взех моята имаше едно ромолене прещракване лекинко от към веригата ,всеки викаше верига ще да е ,ама аз си карам ,и накрая протече помпата .Но така протече че се беше разхлабила от плочката към която е захваната ,абе направо е щяла да изпадне някъде ,а тя е захваната на 4 болта от вътрешната страна.Свали я майсторчето и какво да види ,куротресината на две ,все едно с нож си я срезал.Това което седи по средата, елипсовидното с двете уши.
  • 0

#11 mimo160

mimo160

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2203 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes w221 s320 cdi
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 04 май 2019 - 16:18

Снимка.

Прикачени файлове


  • 0

#12 devilx

devilx

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 66 Мнения:
  • Град:haskovo

Публикувано 08 май 2019 - 20:14

Закарах колата на още един майстор който послуша.. каза че колата работи.. този шум е от някъде от ауснусната система или някви тампони.. но имаше много коли  нямаше как да я прегледа по обстойно.. каза че не са повдигачи или дюза.. 

След което закарах колата на още един майстор който е доста известен в града и повече коли с които са занимава са от по новите поколения..  така доста реномиран човек.. покара си послуша.. каза да съм спокоен и той каза че за него това е от системата за газове някъде пропуска... каза че нямам катализатор..  незнам как го разбра без дори да погледне отдолу.. каза да съм спокоен и да си карам така колата и с времето ще стане по голяма дупката и ще си проличи откъде е.. каза че трябва да прегледаме обстойно колата.. 

до сега минах през 5 майстора никой не потвърди че е от двигателя или че е някъв страшен шум.. в Грозданов просто след диагностиката казаха че има леки отклонение на 1 и 6 дюза.. но понякога диагностика е лъжело и затова трябва да се изпратят на стенд.. това е едно на ум ще трябва да се   проверят след време да не стане беля.. 

Дали да я закарам и на друга място или да си карам така незнам..  В пловдив на грозданов автосервиза доста гледаха и под колата и отгоре.. незнам ако е от аспуха дали нямаше да видят..


  • 0

#13 Dimitar_AMG

Dimitar_AMG

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 113 Мнения:
  • Град:Sofia

Публикувано 09 май 2019 - 09:50

Всеки си развива неговите теории и нищо не прави както 90 процента от "майсторите". Факт е, че проблема е все още на лице. Аз бих те посъветвал да идеш и на друг майстор, който освен диагностика и фантастика, да вземе да направи нещо реално.


  • 0

#14 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 09 май 2019 - 10:24

Накарай ги да запушат ауспуха докато форсирате мотора и някой да гледа и слуша отдолу.
Няма как да не се чуе от къде е ако е от генерацията.
Такова цъкане може да се получи от сцепен колектор или такъв с издухана гарнитура.
Това също според мен може да се установи с лампа с подходящ светлинен спектър.
Да караш и да чакаш да изкочи заека е най-лесното.
В и около Хасково по мои наблюдения са едни от най-големите джамбази на мерцедеси.Учудвам се че не могат да установят проблема.
  • 0

#15 devilx

devilx

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 66 Мнения:
  • Град:haskovo

Публикувано 15 май 2019 - 22:24

Да наистина не мога да чакам да се развали повече колата.. утре ще отида при някой друг майстор да видим.. 


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни