Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Щракане при подаване на газ Е320 ЦДИ 2003


  • Please log in to reply
55 мнения по тази тема

#46 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 28 май 2019 - 14:15

Ама нали по-напред писахме че маслото се сменя от време на време.Така че ако го смениш заедно с филтъра,няма да е голямо набутване.
  • 0

#47 Dimitar_AMG

Dimitar_AMG

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 113 Мнения:
  • Град:Sofia

Публикувано 28 май 2019 - 14:27

"използвайте високо перилен препарат за почистване" хахаха, това ми хареса :D

Доколкото разбрах, предположенията са им същите както и тук. Ако имаш излишни пари, смени си маслото в кутията и виж дали ще се оправи. Другото нещо, което и колегата ти каза, е да си провериш ГНПто да не чука.


  • 0

#48 devilx

devilx

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 66 Мнения:
  • Град:haskovo

Публикувано 09 юни 2019 - 22:59

Никъде не успяхме да намерим проблема

Препоръчайте ми сервиз в пловдив да я погледнат..

Колко пари ще ми вземат в СС да я слушат и кажат мнение
  • 0

#49 vencislav

vencislav

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1547 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    インフィニティ

Публикувано 10 юни 2019 - 12:25

Моят съвет е да спреш да прахосваш повече време и пари за диагностики. 

Ако нещо не се получи от първия път, става след третия. Ти отдавна премина тия граници. 

Или я карай тази кола и като нещото се разщтрака още повече бързо ще установиш от къде е 

или я продавай и заменяй с друга.


  • 0

#50 C180 :)

C180 :)

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 154 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Хасково
  • Автомобил:
    Mercedes C180 w202
    BMW E39 523I
    Vw Golf 4 1.9 SDI

Публикувано 10 юни 2019 - 17:38

Колега предлагам ти да я закараш в минерала ,или в Димитровград! Още в началото има един автосервиз дуранов там момчетата са едни от най-добрите ..
  • 0

#51 vasilev.vr

vasilev.vr

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 1 Мнения:
  • Град:Враца
  • Автомобил:
    W211 e280 3.2

Публикувано 25 март 2020 - 20:08

Здравейте колеги.
Да съживим малко темата и ако може колегата с проблема да каже нещо за  въпросният проблем и дали успя да го премахне.
При мен имам подобен звук и на моменти изчезва. Тракането се чува постоянно, а не на определени обороти единствено като дам газ ( над 2500 оборота до 4500 ) се чува по-силно тракане.
Дюзите ми са свалени и вече рециклирани и до края на седмица предстои монтаж и ще пиша какво се е случило.

Колата е E280 cdi R6 - 177к.с. края на 2004-та

-- Колата на моменти спира тракането и върви МНОГО повече.


Този пост е редактиран от vasilev.vr: 25 март 2020 - 20:09

  • 0

#52 СеЛсКиЯ

СеЛсКиЯ

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 8 Мнения:
  • Град:Ихтиман

Публикувано 15 май 2020 - 09:30

Късно се включвам в темата,ама ако колегата още не е открил проблема, да провери висящия лагер на кардана

Изпратено от моят VFD 720 с помощта на Tapatalk
  • 0

#53 devilx

devilx

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 66 Мнения:
  • Град:haskovo

Публикувано 10 юли 2020 - 22:22

Късно се включвам в темата,ама ако колегата още не е открил проблема, да провери висящия лагер на кардана

Изпратено от моят VFD 720 с помощта на Tapatalk

 

 

Колеги все още не съм намерил въпросния проблем и продължавам вече близо година да си я карам така, незнам просто е дразнещо като се чува иначе няма проблем откъм вървеж колата .. обаче е дразнещо особенно сега лятото.. 

 

ще накарам някой майстор да я погледне този висящ лагер на кардана, че аз нямам представа къде се намира и какво трябва да е.. 


  • 0

#54 devilx

devilx

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 66 Мнения:
  • Град:haskovo

Публикувано 13 юли 2020 - 21:35

Може ли да ми препоръчате някаква добавка за двигател да пробвам поне нещо ще се получи ли да спре известнве време или пък поне да се промени някак си звука за да се знае че е там.. и някаква добавка за горивната система за почистване на дюзите.. да пробваме с добавки да видим.. може да не харесва това масло .. затова може да иам някаква промяна с добавката за масло и така ще знам че трябва да сложа друго масло.. 


  • 0

#55 devilx

devilx

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 66 Мнения:
  • Град:haskovo

Публикувано 13 юли 2020 - 22:15

Това как е?

 

https://www.emag.bg/...6/pd/DVR7WYBBM/


  • 0

#56 devilx

devilx

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 66 Мнения:
  • Град:haskovo

Публикувано 17 юли 2020 - 23:15

пичове нека внасям малко яснота май сведохме проблемите до няколко варианта.. 

 

това е бил много често срещан проблем при редовия двигател 320 ЦДИ.. 

 

проблема май е бил фабричен, на 1 цилинтър дюзата е направена така че не впръска толкова колкото е нужно и оттам идва чукането.. поне в чуждите сайтове се говори за това..  проблема  не се решава със смяна на дюзите, обаче при някои с добавка за дюзи и качествено гориво има подобрение.. 

 

при някои се говори се точно този проблем не се е оправило със смяна на дюзи и трябвало да се реконструира екуто на мерцедеса .. обаче нямало ъпдейт към това еку.. проблема се решавал с чипване на машинката.. Brabus B6

 

Проблема според всички и според мерцедес които си признават че е фабричен дефект че не износва двигателя и не създава проблеми, просто е шума е дразнещ..  не е бил добре разположен цилинтър 1.. 

 

втората идея е че пукането може да се получи от някакъв керамичен матрикс на каталитичен конвертор.. ще проверя и това.. и ще проверя и изпускателния колектор за течове.. но най вече ще проверя дюзите да видим дали ще се оправи.. 

 

има ли варианти да се играе с дюзите коя дюза колко да пръска?


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни