Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

отзиви w212 250 cdi 4 matic 2015г.


  • Please log in to reply
1 отговор на тази тема

#1 IlinDimitrov

IlinDimitrov

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 10 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    w210, w211, audi a6 4f, w212 250 4 matic

Публикувано 25 април 2019 - 17:01

Здравейте, 

купих си преди 2 месеца E класа  и искам да споделя впечатления.
Споменавам ,че съм карал w210, w211 ауди А6 и сега дойде ред и на тая.
Надявам се темата да е полезна на чудещи се колеги дали си струва автомобила.

1. Екстериор- много ми допада, актуална е. 
Спрях до една нова w213  и освен задните светлини, не ми се струваше остаряла. 
Това е много субективно, но на мен ми допада как изглежда.
Като и сложиш едно керамично покритие и става супер.

2. Интериор - тук чувствата са ми смесени.. 
Според мен в сравнение с АУДИ са леко назад при този модел  с дизайна.
Мониторчето е малко, управлението от волана не ми допада. Команд е зле, навигацията смешка....Не че не съм свикнал - не ми допада.
Нямам скърцане ( под 50к километра е автомобила) но всичко е едно ръбесто и не бих казал ,че съм впечатлен . 
w211 според мен за времето си беше далеч по-красива вътре.
Най-сериозният проблем са безумно глупавите седалки, чиято артико кожа е пълен боклук..........
Като се видя с време ще си сменя предните с комбинация от алкантара и истинска кожа при Вилнер.
Направо не мога да повярвам как може на скъпа кола да се сложи такив гнусен винил за покритие на седалки...
Пълен боклук.. пълен..Човек пипа най-много волана в една кола, подлакътника и седалката...
Каква е логиката? 



3. Возия - нямам никакви забележки! Вози прекрасно
Този двигател не блести с нищо изключително, но си е съвсем разумен с 204 коня като динамика. Предишната ми беше v6 и далеч по-спортна, но и тази не е зле. 
Уточнявам, че не съм състезател. Скоростната кутия е що-годе добре. Понякога забравя да превключи и леко претриса ,но нищо дразнещо или лошо. 

4. Ел Джаджи - ами... има си всичко. Поне моята е натоварена добре с екстри.
МНОГО впечатлен съм от фаровете - ILS  са супер.Препоръчвам горещо.
Дистроника е полезна екстра, асистента за помощ при шофиране с дистроник ( държи те в лентата) е хубав също, но на 20 сек. писка и иска да местиш волана иначе се изключва.....
Музиката е много зле в сравнение с Босе на Ауди, но еднаква с w211 . За 300 лева с изолация допълнителна на вратите и подмяна на колонките се подобрява значително... Нямам харман кардон, но била супер.



Разход на 100км:

аз шофирам икономично и спазвам знаците  и ми дава среден разход от 6.5 л/100 км.

Това е смесен с преобладаващо извънградски.
Иначе в града съм около 9-9.5 , а извън града около 5.5
Това засечено по резервоар с програма фуело за 5200 км.

Малко е шумна по пътя в сравнение с аудито, но то беше с акустични стъкла.

Цялостно впечатление - добре сглобена,добре возеща непретенциозна кола, добър разход, скучна вътре, идеална за дълъг път.
Единственото , което е дразнещо е отвратителната изкуствена кожа на седалките. 

Поздрави , дано съм бил полезен





 


  • 3

#2 drjivago

drjivago

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1881 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Вече бивш s212, e200 cdi
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 25 април 2019 - 20:26

Аз имам впечатления от платнен салон, комфортен е лятото, но седи смешно евтино в Мерцедес. Перфорираната кожа в 203 беше супер. Винилът наистина е отврат и като дълготрайност, и като запарване.
Та с две ръце ти препоръчвам алкантарата, за мен е супер избор. Съчетава само ползите и за сега след почти три години ползване без никаква специална подръжка изглежда като нова.
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни