Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Масло за Е320 ЦДИ 2003 г.


  • Please log in to reply
1 отговор на тази тема

#1 devilx

devilx

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 66 Мнения:
  • Град:haskovo

Публикувано 23 април 2019 - 12:57

Знам че има много такива теми коментиране , но искам лично мнение в този случай.. 

 

Предстои ми смяна на маслото на колата.. имам Е320 ЦДИ 2003 г. Автоматик 

 

Имам един познат майстор който има сервиз тука , но от време на време работи и в Германия . 

 

Той имаше В211 2007 г. , а сега има В212 2012 май..  и ми каза че при смяна на маслото да ползвам масло Bardhal  5х40 той винаги е карал с това масло и е бил много доволен.. вие какво ще кажете някой ползвал ли е това масло и как се държи? Аз смятах да ползвам Castrol мислех че са найй-добрите , но като гледам цените на Bardhal са по високи, затова се зачудих.. пише че са състезателни масла в смисъл ползвали са се в такива коли. 

 

Бардал видях че има 3 варианта и не разбирам каква е разликата и кое масло ще е за моята кола.. 

 

 

 

BARDAHL XTC 5W-40 4L

66,60 лв

100% синтетично двигателно масло, съдържащо най-новите поколения адитиви, специално разработено за превозни средства, оборудвани с филтър за твърди частици (DPF/FAP), покриващо стандартите за емисии EURO IV и EURO V

 

 

Mercedes-Benz 226.5/229.3

 

BARDAHL XTS 5W-40 4L

68,40 лв

 

Mercedes-Benz 229.3/229.5

 

 

 

BARDAHL XTEC 5W-40 4L

77,40 лв

100% синтетично двигателно масло, съдържащо най-новите поколения адитиви, специално разработено за превозни средства, оборудвани с филтър за твърди частици (DPF/FAP), покриващо стандартите за емисии EURO IV и EURO V. BARDAHL XTEC 5W40 C2/C3 е разработен в съответствие с технологията midSAPS/high HTHS, като се гарантира висока степен на защита на двигателя. Съвместим е с бензинови и дизелови двигатели, оборудвани или не с турбо компресор на MERCEDES, BMW, RENAULT NISSAN DACIA, VW, AUDI, SEAT, SKODA, FORD - леки автомобили, лекотоварни, товаро-пътнически микробуси. Препоръчва се за дизелови двигатели тип помпа-дюза. Стабилен маслен филм при високи температури, антикорозионни и противоизносни свойства. Намален разход на гориво и вредни емисии. Лек старт при ниски температури. Удължени интервали на смяна (съгласно препоръките на производител).

 

 

Mercedes-Benz

229.31/226.5

 

 

 

Според вас кое масло ще е най-удачно да използвам?


  • 0

#2 Саркоптес

Саркоптес

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 1 Мнения:
  • Град:Благоевград
  • Автомобил:
    W211 320 cdi

Публикувано 25 април 2019 - 22:17

Слагай 229.3;или 229.5;за тоя модел това са одобрените масла.
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни