Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Покупка на Е Класа Е 200 CGI 184 hp КупеЗдравей! Спрял съм се на бензинова Е класа с двигател 200 CGI. Трябват ми мнения за колата.


  • Please log in to reply
27 мнения по тази тема

#1 flash.spik3

flash.spik3

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 11 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    C class 180 kompressor.

Публикувано 21 април 2019 - 18:12

Здравейте, колеги! Трябва ми съвет относно покупка на Е класа 200 CGI 2011. Всяко едно мнение ще ми от полза. Поздрави!  


  • 0

#2 KDim

KDim

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 19 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W212 E200

Публикувано 21 април 2019 - 20:38

Ми, питай. 

Аз карам подобен вече 2 години - E200 CGI 2010 г. автоматик, но седан.

Нямам забележки. Не съм имал съществени грижи с него. Единствено протече корпуса на масления филтър и смяната излезе към 800 лв. с доставка от Балканстар.


  • 0

#3 flash.spik3

flash.spik3

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 11 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    C class 180 kompressor.

Публикувано 22 април 2019 - 20:16

Ми, питай. 

Аз карам подобен вече 2 години - E200 CGI 2010 г. автоматик, но седан.

Нямам забележки. Не съм имал съществени грижи с него. Единствено протече корпуса на масления филтър и смяната излезе към 800 лв. с доставка от Балканстар.

До колкото разбрах, този двигател има проблем с веригата. Разтягала се около 120 000 - 150 000 км и после става мазало. Иначе как е като вървене и разход?  


  • 0

#4 Praetorian

Praetorian

    Salat Küchenchef

  • Потребители на форума
  • 1682 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Europe
  • Интереси:Немски премиуми задължително с резервна гума.
  • Автомобил:
    W212, R56

Публикувано 23 април 2019 - 08:52

Разход средно 8,4/100 с повече магистрала. Градското си е около 10/100 с изключен старт-стоп.

Вървенето е ок, но нищо особено. В никакъв случай това не е двигател за "ластици". На икономичен режим турбо-дупката е по-осезаема.
  • 1

#5 KDim

KDim

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 19 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W212 E200

Публикувано 23 април 2019 - 18:58

До колкото разбрах, този двигател има проблем с веригата. Разтягала се около 120 000 - 150 000 км и после става мазало. Иначе как е като вървене и разход?  

 

Не мога да кажа за веригата. Моят е на почти 105 000 км, като аз съм му навъртял последните 25 000. Като ги гледам в Западна Европа таксита на по 500 000 си вървят.

Разходът е задоволителен. Извънградско пада под 8, ако се кара до 140 км. В града 10-12, през зимата може и повече, зависи от задръстването.

Вървенето е задоволително. Не е страшната бегачка, но все пак е 184 кс., които с турбината си се усещат. Ускорява си прилично, педала до края и си изтегля добре. Общо взето по магистралата без никакво напрягане за теб и автомобила можеш да си поддържаш 160-180 постоянна скорост. 

Аз лично съм изключително доволен от автомобила - хубав дизайн, стабилен и сигурен седан, без изхвърляне в големите кубатури и коне, където вече и разходите за данъци и ГО са различни.

Много зависи с какви очаквания си от колата и какво искаш да постигнеш. Тоест, ако търсиш да вземеш някакво купе-бегачка може би е по-добре да се ориентираш към някоя от другите модификации например Ц-класа, която ще бъде по-лека и ще ти даде повече динамика. 


  • 0

#6 flash.spik3

flash.spik3

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 11 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    C class 180 kompressor.

Публикувано 23 април 2019 - 21:52

Не мога да кажа за веригата. Моят е на почти 105 000 км, като аз съм му навъртял последните 25 000. Като ги гледам в Западна Европа таксита на по 500 000 си вървят.

Разходът е задоволителен. Извънградско пада под 8, ако се кара до 140 км. В града 10-12, през зимата може и повече, зависи от задръстването.

Вървенето е задоволително. Не е страшната бегачка, но все пак е 184 кс., които с турбината си се усещат. Ускорява си прилично, педала до края и си изтегля добре. Общо взето по магистралата без никакво напрягане за теб и автомобила можеш да си поддържаш 160-180 постоянна скорост. 

Аз лично съм изключително доволен от автомобила - хубав дизайн, стабилен и сигурен седан, без изхвърляне в големите кубатури и коне, където вече и разходите за данъци и ГО са различни.

Много зависи с какви очаквания си от колата и какво искаш да постигнеш. Тоест, ако търсиш да вземеш някакво купе-бегачка може би е по-добре да се ориентираш към някоя от другите модификации например Ц-класа, която ще бъде по-лека и ще ти даде повече динамика. 

Именно към това съм се насочил - кола с прилично вървене и разход. Далеч съм от тези идиотщини "педала У пода" . Купето е красиво и за това съм се спрял на него. Благодаря ти! А иначе някакви други забележки към модела/двигателя имаш ли ? 


  • 0

#7 KDim

KDim

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 19 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W212 E200

Публикувано 23 април 2019 - 23:33

Единствената лека забележка, която бих отправил може би е към автоматика. На мен лично ми идва леко муден. Може да се дължи на факта, че досега съм карал само ръчни скорости. Общо взето се случва в градско, където често има ситуации в които за 1-2 секунди примерно се преминава през газ, спирачка, пак газ, спиране. Тогава малко подскача при газ или се замисля докато изключи при спиране. Но това нещо ще го усетиш в рамките на седмица каране и общо взето интуитивно ще се адаптираш към кутията. 

Иначе към модела моят е версията, която няма бутонче за прибиране на страничните огледа, което си е дразнещо. Също неприятно поне за мен е, че не му падат задните седалки.

Мен лично колата ме грабна с външен и вътрешен дизайн, стабилност на пътя и страхотен комфорт на возене. Останалото ми е било по-назаден план.

Като цяло е хубаво да се включи в дискусията и някой друг колега, който да може да каже как се държи колата след 150 000 км.


  • 0

#8 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 24 април 2019 - 08:30

Извън темата.
А кой всъщност знае колата му на колко хиляди е???
Гледай да си намериш запазена кола по възможност без газ и това е.
  • 0

#9 flash.spik3

flash.spik3

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 11 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    C class 180 kompressor.

Публикувано 24 април 2019 - 09:33

Извън темата.
А кой всъщност знае колата му на колко хиляди е???
Гледай да си намериш запазена кола по възможност без газ и това е.

Здравей, колега! Добре написано. Забравих да спомена, че живея в чужбина и колата е от оторизиран Мерцедес сервиз. В страхотно състояние е и е под 90 000км с включена гаранция 2 години. Много е красива на фона на най-новата, която една зализана-изчанчена. 


  • 0

#10 KDim

KDim

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 19 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W212 E200

Публикувано 24 април 2019 - 10:23

Извън темата.
А кой всъщност знае колата му на колко хиляди е???
Гледай да си намериш запазена кола по възможност без газ и това е.

 

Е случва се и това, макар и по-рядко. Аз също съм сигурен за моята, тъй като "остаря" пред очите ми. Базово условие е разбира се колата да не е взимана от България.

Flash.spik3, дай офертата да зарадваме и ние оче.

Сигурен съм, че е в топ визуално състояние. По принцип във w212 са използвани качествени материали и трябва да се потрудиш, за да я докараш да изглежда като кофа. Виждал съм доста модели на над 400 000, които са почти като нови. Може би само салона е малко по-слаб, ако е кожа. Забелязват се тук таме пречупвания на кожата, но нищо фрапантно.

Чел съм колеги да се оплакват и от поскърцване. При мен няма такова.


  • 0

#11 KDim

KDim

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 19 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W212 E200

Публикувано 24 април 2019 - 10:50

Edit:

Забравих, че покритието при скоростния лост е започнало да се люпи по ръбовете. За целта си взех от китайците едно панелче, но все не ми оставя да го лепна. Ето тук може да се види. Съвпада и с покритието около скоростния лост и изработката му е добра.

https://www.aliexpre....27424c4dYhU22o


  • 0

#12 Praetorian

Praetorian

    Salat Küchenchef

  • Потребители на форума
  • 1682 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Europe
  • Интереси:Немски премиуми задължително с резервна гума.
  • Автомобил:
    W212, R56

Публикувано 24 април 2019 - 14:23

Друга неприятна дреболия е, че хромираните лайстни отвън вече са пластмасови. Покритието им пада лесно от солта зимата и не могат да се възстановят. Нов комплект за цялата кола е към 400 евро.
  • 0

#13 flash.spik3

flash.spik3

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 11 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    C class 180 kompressor.

Публикувано 24 април 2019 - 17:52

Е случва се и това, макар и по-рядко. Аз също съм сигурен за моята, тъй като "остаря" пред очите ми. Базово условие е разбира се колата да не е взимана от България.

Flash.spik3, дай офертата да зарадваме и ние оче.

Сигурен съм, че е в топ визуално състояние. По принцип във w212 са използвани качествени материали и трябва да се потрудиш, за да я докараш да изглежда като кофа. Виждал съм доста модели на над 400 000, които са почти като нови. Може би само салона е малко по-слаб, ако е кожа. Забелязват се тук таме пречупвания на кожата, но нищо фрапантно.

Чел съм колеги да се оплакват и от поскърцване. При мен няма такова.

Заповядай, колега. На това съм се спрял.   https://www.finn.no/...nkode=139774568


  • 1

#14 KDim

KDim

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 19 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W212 E200

Публикувано 24 април 2019 - 18:58

Заповядай, колега. На това съм се спрял.   https://www.finn.no/...nkode=139774568

 

Ами страхотно изглежда.  :blush

Конзолата около шкафчето при скоростите е същото като моето, така че ако е започнало да се люпи можеш да помислиш и ти за китайско панелче.

Имаш и бутонче за прибиране на страничните огледала.

Аудиото ти е със SD карта. Не съм сигурен, но доколкото помня тази версия искаше код от дилъра за ъпдейта на навигацията. Иначе аз съм с предишната модификация и преди месец се ъпдейтнах, като си свалих картите директно от интернет. Не е голяма болка и да си караш със старите карти. И без това навигацията е пълна сръб дори в сравнение с най-тъпата фрии навигация на телефона и ъпдейти излизат веднъж на 3 години някъде.


  • 0

#15 flash.spik3

flash.spik3

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 11 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    C class 180 kompressor.

Публикувано 24 април 2019 - 22:52

Ами страхотно изглежда.  :blush

Конзолата около шкафчето при скоростите е същото като моето, така че ако е започнало да се люпи можеш да помислиш и ти за китайско панелче.

Имаш и бутонче за прибиране на страничните огледала.

Аудиото ти е със SD карта. Не съм сигурен, но доколкото помня тази версия искаше код от дилъра за ъпдейта на навигацията. Иначе аз съм с предишната модификация и преди месец се ъпдейтнах, като си свалих картите директно от интернет. Не е голяма болка и да си караш със старите карти. И без това навигацията е пълна сръб дори в сравнение с най-тъпата фрии навигация на телефона и ъпдейти излизат веднъж на 3 години някъде.

Кофтито тук е, че колата е полу-кожа и това ме дразни. Все пак мерц Е класа с полу-кожа, но колата си струва за този "косур" ... 


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни