Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Смяна на радио, фарове и километраж - W209


  • Please log in to reply
23 мнения по тази тема

#1 EMark

EMark

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 21 Мнения:
  • Град:Sofia

Публикувано 20 април 2019 - 13:47

Пичоеве,

 

Намерих готина кола, и една още по готина, но е бая по скъпа, разликата е сериозна.

 

Та по скоро ще се спра на по евтината, но има няколко неща дето не ми харесват и бих искал да ги сменя. Не че не мога да го преживея, ама е така.. пусти мерак.

 

1. Радиото - нашия човек е инсталирал някакъв third party цветен екран, дето искам да го изхвърля на секундата.

 

Прикачен файл  179456466_g.jpg   63,92K   11 Брой сваляния

 

искам да сложа ето това, което най-добре седи от дизайнесрка гледна точка за мен, но не знам какво е било предното, и дали ще стане директна замяна.

Прикачен файл  176510607_g.jpg   37,01K   12 Брой сваляния

 

2. От снимките са видни и управленията на вентилацията - искам да разкарам това с врътките за температура и да сложа такова с копчета, като на втората снимка, дали е възможна директна замяна или има и други разлики?

 

3. Фаровете, колата е с нормални фарове, искам да монтирам фарове с лупи.

 

Ето как е в момента

Прикачен файл  179456328_g.jpg   85,17K   11 Брой сваляния

 

Ето какво искам 

Прикачен файл  176510602_g.jpg   71,91K   11 Брой сваляния

 

Пак същия въпрос - заменяеми ли са, или трябват и други части?

 

Ако някой знае, правил е нещо подобно, или просто познава колата и е сигурен в отговора си, ще съм благодарен да го сподели.

 

И таблото ме дразни ... бяло, по харесвам черно, но може би ще мога да го преживея.

Прикачен файл  176510561_g.jpg   51,5K   10 Брой сваляния

 

Колата е с бялото, аз искам горното. Намерих черно, но е с километраж от 250 000, а колата е на 140 000, и не знам дали информацията се зарежда от ЕКУ-то, или се пази в таблото, та ако е в таблото изобщо не ми се ще да слагам табло със 100К отгоре, освен ако не може да се променя, ама ... не знам кой може да го промени да е като оригиналното, така че може би ще се откажа от тая идея.

 

Тази втората е ... кукла, много ми харесва, но е с 4000 евро по скъпа, така че изобщо не я и обмислям. Иначе бих я взел нея.

 

 

 

 


  • 0

#2 prokopi69

prokopi69

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 787 Мнения:
  • Град:с. Бъта
  • Автомобил:
    С220 CDI

Публикувано 20 април 2019 - 23:34

Взимай втората, по евтино ще ти излезе.
Повярвай ми.
  • 0

#3 Momchil

Momchil

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 488 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Specialized Allez - my favorite ride :)
    RAM Podium - off-road adventure :)
    Royal Enfield - Bike that has a soul!
    CLK 280, V6
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 21 април 2019 - 06:48

Като гледам празните бутони за екстрите мисля, че е по-добре да вземе ...третата :)

 

@ЕMark: линкове към обявите защо не дадеш - тука има хора, които ще ти посочат по 100 неща, дето не си им обърнал внимание :)


  • 0

#4 Praetorian

Praetorian

    Salat Küchenchef

  • Потребители на форума
  • 1682 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Europe
  • Интереси:Немски премиуми задължително с резервна гума.
  • Автомобил:
    W212, R56

Публикувано 21 април 2019 - 06:49

Взимай втората, по евтино ще ти излезе.
Повярвай ми.

+1
  • 0

#5 EMark

EMark

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 21 Мнения:
  • Град:Sofia

Публикувано 21 април 2019 - 11:43

Като гледам празните бутони за екстрите мисля, че е по-добре да вземе ...третата :)...

 

Какви бутони, коя трета? :)

 

Да, определено и при двете има доста празни бутони, например липсва подгрев на седалки, но тук не е нужен, лято е почти целогодишно.

 

 

По въпроса за евтино и скъпо... едната е 7 500 другата 11 300 евро. Разликата си я бива. Иначе намерих за по 100 и нещо евро в ибей управление за парно каквото искам, за същите пари и радио. Табло и фарове няма да пипам.

 

https://www.coches.n...14224-covo.aspx

 

https://www.coches.n...43247-covo.aspx

 

Ето да видите, ще е полезно да чуя някое и друго мнение. :)

 

По снимки, което не е критерии все пак, но ... идвете изглеждат много добре и двете ми харесват. Тази втората е по скъпа заради километрите. Аз ги гледам тия коли от 2-3 месеца и забелязах, че ако е на под 100К цената е нагоре, под 80К още повече, но километража гони ли 120-150К цената пада сериозно, има такива на по 200К км за по 4-5 евро.

Това ми е обяснението.

 

Харесвам бежаво ... но това как се подържа ... знам.


Този пост е редактиран от EMark: 21 април 2019 - 11:48

  • 0

#6 prokopi69

prokopi69

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 787 Мнения:
  • Град:с. Бъта
  • Автомобил:
    С220 CDI

Публикувано 21 април 2019 - 12:00

С радиото драмата е по малка.
За управлението на климатика - има повече мотори, повече сензори, повече филтри, повече кабели...не е невъзможно, но ти трябва донор паркиран до твоята кола и доста време. После трябва правилно кодиране.
  • 0

#7 vencislav

vencislav

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1547 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    インフィニティ

Публикувано 21 април 2019 - 12:15

 

 по-добре да вземе ...третата :)

 

 коя трета? :)

 

Momchil има предвид че тези двете не стават и е по добре да продължиш с търсенето. 

 

........


Този пост е редактиран от SAMURAIJACK: 21 април 2019 - 15:11

  • 0

#8 EMark

EMark

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 21 Мнения:
  • Град:Sofia

Публикувано 21 април 2019 - 14:43

Аз гледах едно видео в тубата и там показваха, че става директна замяна на управлението отпред и си бачка. Бих го купил да праобвам, ако не става не става, ще го продам.

 

Също не разбирам защо тия двете да не стават. Според мен (лаишки) колите изглеждат доста добре. Това че липсват три или две или пет функции не ме притеснява. За мен е важно да има всичко от първа необходимост като екстри, да не е някой милионник, прилично състояние вътре вън ... и толкоз.

 

 

ПС:

 

Може би тая е третата  :D   Има копчета на вратата ;)

 

https://www.coches.n...80615-covo.aspx


Този пост е редактиран от EMark: 21 април 2019 - 14:47

  • 0

#9 SAMURAIJACK

SAMURAIJACK

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3037 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Живота, Вселената и Всичко останало
  • Автомобил:
    C 140 CL 500 (weekend car)
    В историята:
    W124 260 E
    W124 E 300
    W126 S 500
    C140 CL500(US)

Публикувано 21 април 2019 - 15:09

Колега,

хем питаш, хем знаеш отговорите :)

Ще си позволя един генерален съвет за Мерцедес. По принцип, това са премиум клас автомобили, не зависимо от коя модификация са (дори и А класата е скъпа за класа си) и всяка неработеща функция или екстра излиза скъпо, а не всеки може да ги ремонтира, което е допълнителен проблем.

Половината хора в тоя форум, включително и аз, сме взимали евтини мерцедеси, за да разберем колко скъпи могат да бъдат, ако искаш и ти мини по тоя път, но резултата винаги е един и същ :)

 

Поздрави


  • 0
MERCEDESBENZCLCoupe C140  1902 4 (1)

#10 EMark

EMark

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 21 Мнения:
  • Град:Sofia

Публикувано 21 април 2019 - 15:12

Сори пич, ама това важи за всяка една марка, изтъниш ли се после се набиваш тройно, и аз съм го играл едно време. Аз не знам какво визираш под евтино, но според мен 7500 евро не е евтино за 12 годишна кола, била тя и Мерцедес. Харесвам много марката и честно да ти кажа друго не бих си купил, дори и не гледам.

 

Ще ти кажа например защо тая третата е само 8, защото е 388 коня и тук данъка и застраховката най вече е убийствен. Горе долу е рядкост да видиш такава кола на обява, повечето са 2-ка компресор и разни дизеляци. От другите брандове също, масово малките мотори се купуват и карат, защото после е трудно да продадеш кола с голям мотор още повече стара. И това цлк 500 може да си отвиси една година на обява без да има кой да го погледне, а колата със сигурност е хубава, проблема за повечето хора е, че после излиза скъпо. Отделно сигурно и похарчва, така че не всеки би я загледал. За това и цената е тая.


Този пост е редактиран от EMark: 21 април 2019 - 15:15

  • 0

#11 prokopi69

prokopi69

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 787 Мнения:
  • Град:с. Бъта
  • Автомобил:
    С220 CDI

Публикувано 21 април 2019 - 15:27

Да, така е.
За първите две - виждам, че са в различни градове, има ли начин там по испанско да се проверят, да се огледат, тестер, окачване, спирачки...

Ако е читава, взимай смело и карай.
Има коли, които са на много километри, но са по подържани от коли на по малко километри. Просто някои са големи мърлячи и не вкарват една стотинка в колите си. Даже масло не сменят.
Питай ги за номер на рама, тук ги разкодирват, може някой да забележи нещо което си пропуснал.
  • 0

#12 SAMURAIJACK

SAMURAIJACK

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3037 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Живота, Вселената и Всичко останало
  • Автомобил:
    C 140 CL 500 (weekend car)
    В историята:
    W124 260 E
    W124 E 300
    W126 S 500
    C140 CL500(US)

Публикувано 21 април 2019 - 16:08

Сори пич, ама това важи за всяка една марка, изтъниш ли се после се набиваш тройно, и аз съм го играл едно време. Аз не знам какво визираш под евтино, но според мен 7500 евро не е евтино за 12 годишна кола, била тя и Мерцедес. Харесвам много марката и честно да ти кажа друго не бих си купил, дори и не гледам.

 

Ще ти кажа например защо тая третата е само 8, защото е 388 коня и тук данъка и застраховката най вече е убийствен. Горе долу е рядкост да видиш такава кола на обява, повечето са 2-ка компресор и разни дизеляци. От другите брандове също, масово малките мотори се купуват и карат, защото после е трудно да продадеш кола с голям мотор още повече стара. И това цлк 500 може да си отвиси една година на обява без да има кой да го погледне, а колата със сигурност е хубава, проблема за повечето хора е, че после излиза скъпо. Отделно сигурно и похарчва, така че не всеки би я загледал. За това и цената е тая.

Аз визирах това, че имаш избор от по-скъпа и по-евтина която трябва да оправяш, за да стане като по-скъпата, ако съм разбрал правилно, а по-скъпите винаги има защо да са такива (малко километри, повече екстри и т.н.), така че евтиното ще излезе скъпо накрая.

Иначе 7500 евра (според мен), за 12 годишен мерцедес не са чак толкова много предвид началната цена (мисля около 40 К евра са били), ако е в добро състояние, а ако е в много добро 10 к евро си е справедлива цена.

Хубаво е че харесваш марката и имаш житейския опит, успех ти пожелавам :)


  • 0
MERCEDESBENZCLCoupe C140  1902 4 (1)

#13 bat_Vite

bat_Vite

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 197 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 21 април 2019 - 16:23

... Ще си позволя един генерален съвет за Мерцедес. По принцип, това са премиум клас автомобили, не зависимо от коя модификация са (дори и А класата е скъпа за класа си) и всяка неработеща функция или екстра излиза скъпо, а не всеки може да ги ремонтира, което е допълнителен проблем...

 

Сори пич, ама това важи за всяка една марка, изтъниш ли се после се набиваш тройно, и аз съм го играл едно време...

 

И двете твърдения са верни. Това, което допълва картинката е, че пропорцията на харчовете "за Мерцедес" и "за всяка една марка" не е 1:1.  :)


  • 0

#14 EMark

EMark

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 21 Мнения:
  • Град:Sofia

Публикувано 21 април 2019 - 17:56

Айде стига с фенщината (не че е лошо да си фен, но бъди обективен), казах харесвам бранда, но това че е Мерцедес не значи, че другите са някакви долни евтини легени, има марки които определно не харесвам и не бих купил, но има и други, които не са лоши. Последно имах Субару, така че ако ще мерим цени за части и труд ... по добре не, та да.. прави си, не е 1:1 пропорцията в харчовете.

 

Иначе на евтината няма какво да и оправям, тя си е ок, просто бих сменил 1-2 детайла дето ме дразнят. Но там въпроса е решен, човека каза че това му били и снимките и нямал повече, защото поисках да ми направи детайлни с висока резолюция и да ми ги метне на мейл. Отговорих му, че не виждам някаква драма в това да слезе в гаража и да направи десет снимки. Той каза - не, това са. И аз му пожелх попътен вятър. :)

 

@SAMURAIJACK, цената на синята за нова е била 48 000

 

@prokopi69, има къде да се гледат, има официални сервизи, поне една диагностика може да пуснат. Иначе сервизите или по точно майсторите са ... без коментар, по зле от при нас.

 

Но и двете коли са на малко километри, първи собственици, държани в гараж.. сървизни книжки. Отделно тук пътищата са диамантени. А технически преглед не можеш да минеш ако имаш някакъв теч, или омасляване, омазняване, строги са много. И проверката на колата е от до, и гледат всичко под лупа. Един приятел го върнаха миналата седмица заради несветеща крушка, и трябваше да чака за нов час десет дни, не му дадоха да я смени там...

При прегледа правят и пълн тест на окачването също. Та за едно масно петно на картера връщат, или крушка, какво остава за по сериозно ..


Този пост е редактиран от EMark: 21 април 2019 - 18:06

  • 0

#15 Momchil

Momchil

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 488 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Specialized Allez - my favorite ride :)
    RAM Podium - off-road adventure :)
    Royal Enfield - Bike that has a soul!
    CLK 280, V6
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 21 април 2019 - 18:49

Идваш от японска марка, значи има шанс да ти се отвие фантазията от разходи, както Самурая по-горе отбеляза. Защо ли? Нали знаеш лафа - окачването на немските автомобили е по-дълготрайно, защото изкарват доста време в сервиза за ремонт на мотора... :) Отделно този период не е най-добрия на Мерцедес от гледна точка на надеждността.

 

И така, всички се радват, че си имаме в твое лице ново другарче, просто се опитват да предположат какво би искал при така зададената тема - питаш за екстри пък посочените автомобили са доста "бедни" откъм такива... вероятно и другите (като мен) са помислили, че ще искаш да слагаш и още, и още ...например вентилация на седалките - предполагам ще го оцениш ако ходиш на работа с риза :)

 

Има и други интересни екстри, но по съществото на темата - този вид мотори (М272) имат много скъп и неприятен проблем ако се нахендриш на неподходяща бройка - прегледай форума, има писано много. Въпросния дефект се проявява под 100К, това е точно диапазона, в който гледаш. Проблеми се проявяват по-рядко в CLK, но е добре да проверяваш дали двигателя е от засегнатите серии, има бюлетин на производителя.

 

Евтината: на мен лично не ми харесва, нямам нищо против теглича (ако е на комби), но това е единствената екстра ...както и да е тя бездруго отпада.

Другата: светлия салон, ако състоянието му е ОК, не бива да те притеснява - материалите са качествени и се поддържат относително безпроблемно. Не знам обаче дали в случая няма да имаш (неприятни) отражения в челното стъкло... разцъкай на слънце, без поларизирани очила. Можеше да има електрически седалки с памет и щора, ама да не сме максималисти, ако ще се возиш сам е ОК и без тях, тъкмо пазарлък ще има :)


Този пост е редактиран от Momchil: 21 април 2019 - 19:00

  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни