Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Ml 500 w163 въпросчета?


  • Please log in to reply
24 мнения по тази тема

#16 wertion

wertion

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 762 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дупница
  • Автомобил:
    W203 C200 Kompressor 2004 - Sold
    W209 CLK 270 CDI 2005 -Sold
    W163 ML 280 2003 - Sold
    W211 E270 CDI 2004 - Sold
    E320 CDI EVO W211 2009
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 21 април 2019 - 15:51

1)Колега момчил имам бюджет за джип до 13 к и отделно за обслужване гуми и т.н.
2) Попитах хора които имат такъв да споделят мнение.
3) Кой модерен джип в тоя диапазон 2.0тди е по бърз???

Колегата визираше кола 2.0 ТДИ ,но виждам че вече си решил . Джипа не е лош, но са ти отговорили какви са проблемите по него ,ако можеш да си го позволиш не ти пречи да си го купиш . 


  • 0

Auto-logo-New-contur1178.jpg


#17 ivo86

ivo86

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 8 Мнения:
  • Град:Свищов
  • Автомобил:
    Турбо бенз

Публикувано 21 април 2019 - 16:18

Никъде не съм писал дали мога да си го позволя.Просто попитах хора които имат такива да споделят по нещо.За последните 6 год не съм имал кола по слаба от 220 к.с.
Просто искам джип и съм се спрял на нещо което да има все пак някаква динамика в този ценови диапазон и да е бензин задължително.Както писах по горе около моя бюджет има само х5 мл и кайен. В тоя ред на мисли реших че мл- а е по удачния.Явно не ги карат много :Д

Този пост е редактиран от ivo86: 21 април 2019 - 16:19

  • 0

#18 ХаPu

ХаPu

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 2695 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ATV
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 21 април 2019 - 18:11

Имам ML ,но дизелов ,карал съм Х5 и Кайен. Моят съвет е да си намериш хубава Х5ца тя е най-близка до лек автомобил ,4.4 е супер мотор и като цяло за мен е по-добрият избор.Ml-a има гадна возия и твърде индиректно управление и с тия 300к.с. ще е както казваше един колега " прасе на стероиди"...
  • 2
NO PAIN - NO GAIN!

#19 ivo86

ivo86

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 8 Мнения:
  • Град:Свищов
  • Автомобил:
    Турбо бенз

Публикувано 21 април 2019 - 18:32

Там е работата по принцип харесвам бмв,но точно този двигател 4.4 работи на висока температура 108 градуса,така пишат в форума на бмв и от там идват проблемите с него и за това гледам повече към мл-а
  • 0

#20 ХаPu

ХаPu

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 2695 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ATV
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 21 април 2019 - 18:36

Щом харесваш БМВ ,ще ти е много трудно да харесаш МЛ ,просто той няма нито нотка от типа на управление на бмв.
  • 0
NO PAIN - NO GAIN!

#21 Knox

Knox

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 21 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W163 ML 270 CDI

Публикувано 24 април 2019 - 18:25

За мен лично не си заслужава от гледна точка на това че вече w164 започват от тази сума, ти сам каза че джипа е стар, ако искаш динамика и комфорт се насочи към S500 w220 за тези пари. МЛ-а е доста тип семейна кола, аз затова и си го купих. Все пак някога е разработвана за Американския пазар като 7 местна кола тип SUV.

 

За мен лично колата си е Мерцедес по всички параметри, да не мога да я сравня с S-class но все пак това си е SUV, помисли хубаво за какво ти трябва и какво искаш като усещане, не мисля че МЛ-а е най динамичния v8, близо 2 тона и половина е. Като здравина е здрав все пак говорим за v8 на мерцедес, карах v8 на бмв преди няколко години е38 не бях много очарован.


  • 0

#22 ~Мишо~

~Мишо~

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 1 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Свищов
  • Автомобил:
    ML 400 CDI
    E30 316!
    E36 318!

Публикувано 06 юни 2019 - 13:12

Какво стана колега, взе ли нещо?
  • 0

#23 Maverick

Maverick

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 9 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    ML55 AMG 2001

Публикувано 26 юни 2019 - 04:20

Колега,

така като гледам, вече си решил, искаш евтина кола, която да е бърза, да е джип и да е премиум.

Моя житейски опит сочи, че нищо от тия неща не седи на един рафт с другите, но освен да си я вземеш и да ни кажеш искрени впечатления, така следващите с такива въпроси, няма да се чудят.

Ако все пак решиш да поразмислиш, включи и 5.5 АМГ в уравнението, може пък да се окаже по-добрия избор, тука се разискваше в една тема и си взе колегата, каза, че е доволен.

Другия вариант е да си малко по-спокоен, да изчакаш да видиш всички, които имат да ти кажат нещо и да си прецениш сам.

 

Поздрави

 

Предполагам за мен става въпрос :)

 

Чак сега видях темата, но мога да споделя някои впечатления. Да, доволен съм от джипа, но никак не е евтин за поддръжка, а аз обичам всичко да е ок, както чуя да тропне и съм в сервиза. За 2019 г. ми излиза средно по 700 лв. на месец, като в това число влизат ремонти, гориво, застраховки, данъци, абсолютно всичко. 200 от тях са за гараж и каско, с повече късмет и по-малко ремонти вероятно цифрата може да падне до 400 лв., на месец и това е с не много каране, средно около 200 лв. на месец за гориво (основно газ). Разхода ми е 15 извън, 25-30 в града, но аз си го карам агресивно. Газовата като се обслужва няма проблеми с нея. 

 

Относно возията - по принцип возят твърдо, а АМГ-то е даже е още едно ниво по-твърд, сравнявах го с 270 цди. Като ускорение, да кажем, че върви колкото кола (1.5 + тона) в порядъка около 250-300 коня (зависи от годинките и колко коня са и избягали, с F10 530d например ускорявахме еднакво), тоест средна работа, но като за джип си е доста добре, все пак е на много години, този сув за известно време е бил най-бързия, преди кайена турбо с и бмв х5 4.6 и 4.8 да се появят. За сравнение с последните обаче, бих казал, че поддръжката му е по-евтина, аз затова заложих на него. Сравнявахме идентични части и на Х5-цата бяха с по 20% по-скъпи, а при кайена се отказах само като видях дисковете и накладките...Иначе и моят филтър за покупка беше СУВ 300+ коня, хем да е по-проходим от кола, хем сравнително бърз, но аз съм на мнение, че кеф цена няма, джипа го карам с голям кеф, особено с уникалния звук на АМГ генерацията дори и с нормално каране удоволствието го има. 

 

Надявам се да съм полезен с тази информация не само на Иво, ами и на други потенциални купувачи. С поддръжка тия коли могат още да живеят.  Ще я карам още няколко години поне, пък живот и здраве някой ден може да мина на Мл63 :)


Този пост е редактиран от Maverick: 26 юни 2019 - 04:32

  • 1

#24 PGV64

PGV64

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 12 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ML 270 CDI

Публикувано 27 юни 2019 - 12:49

 Ето , застраховките 300 + гражданска и 300-400 каско плюс 200-300 данък излиза около 1000 на година данъци и застраховки само /при теб повече заради по голяма мощност и кубатура/. Аз съм с w163 270CDI    и съответно 705 лв каско и гражданска плюс около 200 лв данък /данъка е за миналата година /.

Консумативите са отделно. Така че един Мерц. не е евтин за подръжка. Ама кеф цена няма :) .


Този пост е редактиран от PGV64: 27 юни 2019 - 12:51

  • 0

#25 batko_velizar

batko_velizar

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 10 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Сандански
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W210 E290 1997
    Mercedes-Benz W208 CLK230 kompressor 1998
    Mercedes-Benz W163 ML400 2001
    Mercedes-Benz W164 ML500 2006

Публикувано 21 юли 2019 - 08:53

Здравейте,обмислям закупуването на такъв автомобил мл500,и евентуалното поставяне на газ.Въпроса ми е към хората които имат такива или са имали достъп и наблюдения,да споделят дали си заслужава колата(все пак е стара)както и насоки за поставяне на газ в региона Търново,Плевен и Русе?

 

Здрвей колега, всичко се свежда до избор и предпочитания. Подбери правилно избора си на база това за какво ще го използваш. Ако се спреш на W163 ще останеш доволен. Има си предимствата и недостатъците. Двикатела потдържан правилно и редовно е адски здрав, сменяй маслото навреме и няма проблем. Реално всичко потдържано РЕДОВНО е издръжливо. Ремонтите са между 200-400лв. Аз имам следващо поколение W164 където ремонтите почват от 400лв. Да, модела е първият SUV и е старичък, возията му е твърда, но пък все пак е джип на 20 години. Но ако не те притесняват годинките джипа е супер добър. Двигателят има тяга, окачването е здраво. Има проблем с модула, който се намира зад десния стоп, влиза влагичка и го прецаква 300-400 лв, но това не означава, че непременно ще се рзвали. Ако има шибидах има тръбички за оттичане, които се запушват.  Разхода не го коментираме. На газ е съвсем различно, аз с 55лв минавам 350км. комбиниран разход, като не го жаля много, много. Имал съм VW туарег 4.2 с 310к.с. също добър вариант, по-усъвременен, приятен за каране. Но джипа си е джип разходите са по голями от колкото на лек автомобил. Ако имаш възможност за потдръжка помисли и за 5.5 АМГ. Аз лично в момента обмислям закупуването точно на W163 500 или 5.5 AMG. регистрация,данъци, каско около 1 000лв. обслужване около 1 500лв. ГАЗ между 1 800 и 2 400лв. Има добри варианти доста запазени. Но гледам и за Туарег, ако има някой интересен. Но всичко се свежда до това дали преди това е потдържан добре автомобила. Винаги съм казвал, че няма стар автомобил има непотдържан. 

 

Успех в избора!!!


  • 1




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни