Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Водородно почистванеЗа или против? Отзиви

въглеродно почивстване carbon cleaning

  • Please log in to reply
15 мнения по тази тема

#1 Mitakat

Mitakat

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 234 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Програмиране, криптовалути, онлайн инвестиране, Mercedes
  • Автомобил:
    W203, C220CDI, 2006, 110kW
    VW Golf 4, 1.6AKL, 1999, 74kW
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 18 април 2019 - 12:42

Привет,

 

Попадат ми тези дни разни клипчета за водородно почиситване(carbon cleaning). Та на теория и на клипчета изглежда супер, но ми е доста интересно някой да сподели опит. Тази тема е малко като с добавките - нещо, което е точно пред умиране, трудно може да се възроди. Но все пак ми интересно - напр. дали това може да помогне за DPF или EGR? 

 

От скоро имам дизелов Мерцедес с катализатор, DPF. EGR и вс други неща, които биха ме посъветвали да разкарам :) Просто ми е интересно една такава профилактика дали би дала отражение, подобрение, удължаване на живота на елементите.

 

Поздрави,

Митака  :beer


  • 1

Мнението е като задника - всеки го има, но не бива да го показваш навсякъде. :lolsign
mercedes-benz-c-klasse-c220cdi_medium.pn


#2 vencislav

vencislav

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1547 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    インフィニティ

Публикувано 18 април 2019 - 13:29

Водата мие всичко. 

 

И на мен ще ми е интересно някой да сподели опит. 

Много моля в темата да пишат само хора които са си чистили двигателите водородно. 


  • 0

#3 Bat Andi

Bat Andi

    Председател на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 1006 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Ловеч
  • Автомобил:
    W201 2.0E
    W201 2.6E (Automatik)
    W140 500SE
    C215 CL55AMG (Kompressor)
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 18 април 2019 - 13:44

Митак,

аз съм скиптичен към подобни неща и знанията ми са от форумите - там не съм открил някой, който да хвали процеса с факти.

 

Иначе като съм чел рекламите им, някой от тях говорят за процеса пиролиза... така нарече термичен разпад на органични съединения (каквито са отлаганията в мотора)

Пиролизата е процес, който протича в безкислородна среда, или в такава с инертен газ - в нашия случай - водород.

Минусите са температурата на горене, която се повишава.

 

Реално за мен може да има ползи за изпускателната система, прочистване на катализатори и дпф, поради промененто горене. Всяка модерна дизелова кола използва пиролиза да чистене на ДПФ, автоматично.

 

Но ако говорим за чистене на нагара на клапаните - темепратура от 480 градуса и нагоре на стъблото на клапана... не мисля че има мотор, на който да могат да се загреят до такава температура външните части на клапаните.


  • 3

#4 Mitakat

Mitakat

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 234 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Програмиране, криптовалути, онлайн инвестиране, Mercedes
  • Автомобил:
    W203, C220CDI, 2006, 110kW
    VW Golf 4, 1.6AKL, 1999, 74kW
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 18 април 2019 - 13:52

Митак,

аз съм скиптичен към подобни неща и знанията ми са от форумите - там не съм открил някой, който да хвали процеса с факти.

 

Иначе като съм чел рекламите им, някой от тях говорят за процеса пиролиза... така нарече термичен разпад на органични съединения (каквито са отлаганията в мотора)

Пиролизата е процес, който протича в безкислородна среда, или в такава с инертен газ - в нашия случай - водород.

Минусите са температурата на горене, която се повишава.

 

Реално за мен може да има ползи за изпускателната система, прочистване на катализатори и дпф, поради промененто горене. Всяка модерна дизелова кола използва пиролиза да чистене на ДПФ, автоматично.

 

Но ако говорим за чистене на нагара на клапаните - темепратура от 480 градуса и нагоре на стъблото на клапана... не мисля че има мотор, на който да могат да се загреят до такава температура външните части на клапаните.

Аз също съм скиптичен... За добавки съм по-оптимистично настроен, защото нито горивата са ни горива, нито маслото, което се внася за Източна Европа е същото като онова за "Белия свят", та с добавка, може би да се парира ефекта на по-ниското качество.

 

Като човек, който прекарва доста време в нета, днес гледах някакви за водороно почистване в БГ със 100ина ревюта във FB и като цяло хората бяха доволни - светнала лампа на Check Engine, опавена и т.н. Та това ме прокира и да пусна тази тема. Другата крайност са хора, които казват никаква работа не върши.... но дз.. напр. моя 15год. Мерцедес DPF има, ама съвсем не очаквам водороното почистване да го почисти и да си карам 10год. без проблем. Някак си с добавките ми се струва по-логично.

 

Поздрави!


  • 0

Мнението е като задника - всеки го има, но не бива да го показваш навсякъде. :lolsign
mercedes-benz-c-klasse-c220cdi_medium.pn


#5 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 18 април 2019 - 13:53

В интернет има много клипчета, как на теория това прави чудеса.

Не е лишено от логика.

В резултат на което, мой приятел със сервиз реши да пробва. Взе на заем тази мега-гига-технологична машина.

Тестът го прави на мотор, който беше тръгнал да отваря за ремонт. Свали капака, огледа как стоят нещата...

Мина няколко такива терапевтични процедури, които биха стрували по 100ина лв. всяка, преди няколко години (сега не знам как вървят).

 

После моторът се разглоби.

Кой ще познае какъв беше ефекта?

 

(М54 редови 6-цил на БМВ, който дори няма навика да прави много нагар)


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#6 drjivago

drjivago

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1881 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Вече бивш s212, e200 cdi
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 18 април 2019 - 14:36

Май имаше такава такава тема вече във форума и не се стигна до нищо конкретно.
Иначе малко нещата са като във всяко нещо в съвременият свят. Хората им е трудно да приемат истината и почват да вярват в неща, които са “лесни” и не изискват усилия, особено на мозъчната кора. Примери много. Според последни данни “плоскоземците” са вече 8% от населението. Според тях няма как река Нил да тече нагоре (разбирай на север) ако Земята е кръгла. И те така....

Този пост е редактиран от drjivago: 18 април 2019 - 14:37

  • 3

#7 Mitakat

Mitakat

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 234 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Програмиране, криптовалути, онлайн инвестиране, Mercedes
  • Автомобил:
    W203, C220CDI, 2006, 110kW
    VW Golf 4, 1.6AKL, 1999, 74kW
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 18 април 2019 - 15:52

Потърсих подобна тема, но не намерих (може и толкова да си мога с търсачката)  :unsure  На теория би тр да има "файда" от това упражнение, но ми е интересно на практика. По-скоро темата е за обратна връзка, от някого който е правил процедурата. Повечето караме 10год. коли +/- някоя година и би бил интересен опита от такова почистване. Дето се вика профилактиката спестява големи ядове, защото може да хване нещо, докато е в зародиш. Интересно ми е дали някой прави проф. такова почистване и след това казва - "какво е това да ти се запуши DPF-a?" или "то дюзите сменят ли се?", например :)

 

 

По темата за "плоскоземците".... там мисля, че само необвързани вегани-уфолози могат да вземат адекватна страна  :yeah


  • 1

Мнението е като задника - всеки го има, но не бива да го показваш навсякъде. :lolsign
mercedes-benz-c-klasse-c220cdi_medium.pn


#8 drjivago

drjivago

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1881 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Вече бивш s212, e200 cdi
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 18 април 2019 - 16:31

Ето една http://forums.mbclub...д/?fromsearch=1

Иначе профилактиката е много важна. И най вече защото колите са стари и бившите собственици, ако не са се грижили адекватно.
Иначе по темата, за моя кола особено ако съм се грижил за нея не бих рискувал с такава процедура. И най вече защото няма никъде достатъчно факти за ползите. Иначе щеше да я включат в задължителното сервизно обслужване и да взимат пари. Наясно съм с пазара, за който дори големите производители не залагат толкова голям пробег на автомобилите си и все пак.

Този пост е редактиран от drjivago: 18 април 2019 - 16:33

  • 0

#9 robber

robber

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 404 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Златоград
  • Автомобил:
    Mercedes Benz E270 CDI (W211)

Публикувано 18 април 2019 - 18:36

https://www.vbox7.com/play:0b07bcfb78

 

Това е моя опит с чистенето с водород. Лично аз бях доволен. Колата беше 2.9 TD. 


Този пост е редактиран от robber: 18 април 2019 - 18:38

  • 0

#10 prokopi69

prokopi69

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 786 Мнения:
  • Град:с. Бъта
  • Автомобил:
    С220 CDI

Публикувано 18 април 2019 - 19:36

Робер - на този клип се вижда калника на любимата ти. Калника ли почистваха?
  • 0

#11 robber

robber

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 404 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Златоград
  • Автомобил:
    Mercedes Benz E270 CDI (W211)

Публикувано 18 април 2019 - 21:04

Снимал съм какво излиза от ауспуха при форсиране на 20 годишен 2.9 литров мерцедес след почистване с водород, т.е безцветен дим, който дига прахоляка от земята. Препоръчвам ти да гледаш клипа със звук, а не да бързаш да даваш поредното компетентно мнение.

 

Относно калника какво ще кажеш за боята,  щото на мен много ми харесва как се беше получил цвета на боята.

 

И да все още ми е една от любимите, въпреки, че преди година се разделих с нея.


  • 0

#12 frizera

frizera

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 132 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Abu Dhabi
  • Автомобил:
    B 170 Sport Tourer
    Honda CRV 1

Публикувано 19 април 2019 - 06:04

После моторът се разглоби.

Кой ще познае какъв беше ефекта?

 

(М54 редови 6-цил на БМВ, който дори няма навика да прави много нагар)

 

Любопитен съм да разбера какъв е бил ефекта...... Залагам на ...... нищожен?!


  • 0

#13 bat_Vite

bat_Vite

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 197 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 19 април 2019 - 06:12

Потърсих подобна тема, но не намерих (може и толкова да си мога с търсачката)  :unsure  На теория би тр да има "файда" от това упражнение, но ми е интересно на практика...

 

Не намираш, понеже май търсиш само в този форум!  :)

 

@djivago обаче, я е намерил по-нагоре в темата.

Питането е за практически опит - правил съм го на предишната ми кола бензинка.

За мен ефектът беше, както казваше един познат - "като напълня резервоара с гориво и я измия върви повече!" 

Споделил съм го в тази тема

https://forum.mazdab...=carbon#p424025

и там най-много ми допада мнението на @ganyara.

 

...Любопитен съм да разбера какъв е бил ефекта... 

 

... и аз.  :)


Този пост е редактиран от bat_Vite: 19 април 2019 - 06:13

  • 0

#14 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 19 април 2019 - 07:10

Нулев :)
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#15 Mitakat

Mitakat

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 234 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Програмиране, криптовалути, онлайн инвестиране, Mercedes
  • Автомобил:
    W203, C220CDI, 2006, 110kW
    VW Golf 4, 1.6AKL, 1999, 74kW
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 19 април 2019 - 08:44

Няма попълнени тагове и не излиза в търсачката. Може би това е причината да не я открия или факта, че търсих "водородо", "carbon" :) Както и да е мисля, че се получи интересна дискусия в тази тема.

 

Нулев :)

След тази обратна връзка май е развенчан мита :)


  • 0

Мнението е като задника - всеки го има, но не бива да го показваш навсякъде. :lolsign
mercedes-benz-c-klasse-c220cdi_medium.pn





0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни