Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Нова А класа във форуманов съфорумец


  • Please log in to reply
1 отговор на тази тема

#1 hristov008

hristov008

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 6 Мнения:
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    А160

Публикувано 17 април 2019 - 20:53

      Здравейте, закупих А 170 CDI декември 2002 година. Колата е нов внос от Италия. Регистрирах я и веднага смених маслото и всички филтри, като въздушния и на купето смених само. За щастие имаше клипчета в youtube. Маслото, което сложих е Castrol edge 5w40. Колата беше със счупена помпичка за чистачките /беше се отчупил единия изход за задната чистачка/ и купих нова. Свързах новата помпичка и задната пръскалка не работи. Засега няма да я ползвам, защото четох тема във форума, че може да се предизвика по-голяма беля ако пробвам да я отпуша с подаване на налягане. Днес посетих сервиз Авто Грозданов Пловдив /от форума прочетох, че там са компетентни за тези автомобили/, където се поинтересувах за смяната на пистовия ремък и ролките. Човекът, който ме посрещна ми даде цена за смяната и частите. Скоро ще я карам да ги сменят. Не мисля да чакам да простърже някоя ролка или да скъса ремъка.  Очаквах повече от хидравликата, като например да се върти с един пръст, но уви... 

     Ще се радвам да ме посъветвате нещо, което съм пропуснал като първоначално обслужване.

     Колата в момента е с гуми 185/55/15, но мисля да мина към 185/60 или 65.

      Няма индикатор за температурата. То и Форд Ка няма, но не е много практично, с оглед на това, че не може да се разбере колата загрява ли до оптимална температура. Ако прегрее ясно, че ще светне нещо, но ако не загрява сигурно нищо няма да светне...

     Благодаря Ви предварително! 

 


  • 0

#2 bat_Vite

bat_Vite

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 197 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 18 април 2019 - 19:36

Честито и безаварийно, колега!  :)


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни