Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Смяна на предно челно стъкло

Челно Стъкло

  • Please log in to reply
9 мнения по тази тема

#1 Knox

Knox

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 21 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W163 ML 270 CDI

Публикувано 11 април 2019 - 21:14

Здравейте колеги, имам въпрос относно смяна на Челно стъкло за МL W163 2003г с сензор, какво е най удачното решение, понеже направих едно запитване в фирма КОБРА и ми предложиха китайско за 233лв крайна цена но прочетох доста негативни мнения относно китайските стъкла и работата на КОБРА, поразгледах и стъклата втора употреба вървят между 150-200лв, потърсих и по скъпи стъкла уж оригинални за около 800-900лв, може ли да споделите мнение за тези китайски стъкла и опит от тях струва ли си да сложиш по евтино стъкло, като се има на предвид че аз джипката я карам главно извънградско и не съм голям фен на китайските части като цяло. Предпочитам да сложа втора употреба за тези пари от колкото китайско.


  • 0

#2 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 12 април 2019 - 08:49

Кобра трябва да имат и не-китайски стъкла, напр. Pilkington. Имам наблюдения над 2 коли, на които сложих най-високия им клас и е прекрасно. Монтажът също беше без забележки.

Желателно е да се разглоби около стъклото предварително, за да могат да си го работят на спокойствие.

(т.е. външни декоративни пластмаси, вътре кори, бегове, огледало, всичко свалихме)

 

Не слагай китайско в никакъв случай.


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#3 sami

sami

    Администратор

  • Администратори
  • 2839 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дармщат
  • Автомобил:
    W215 CL500
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 12 април 2019 - 09:25

За монтажа нямам и аз забележки. Обаче имаха едно стъкло което го водят "европейско" но се оказа, че е произведено в ЮАР. За две години се надра от чистачките. Така, че аз бих сложил стъкло само Pilkington или PPG, каквито са оригиналните на Мерцедес.


  • 0

#4 Knox

Knox

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 21 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W163 ML 270 CDI

Публикувано 12 април 2019 - 14:52

Да предложиха ми европейско 800 лв друго не ми предложиха като марка. Каква е цената на тези 2 марки и къде в София да ги търся?

Този пост е редактиран от Knox: 12 април 2019 - 14:53

  • 0

#5 Esper

Esper

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1531 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Pernik

Публикувано 12 април 2019 - 20:14

На мен 2 стъкла са ми поставяли в кобра като и двете са “европейски”, каквото и да значи това.
Със сигурност по-скъпи от най- евтините, тоест китайски.
И само защото субективно хейтя чайници.
Също предпочитам 2 употреба оригинално пред ново китайско по горната причина но стъклото до голяма степен е консуматив.
Нещо като да си купиш 2 употреба филтър с МБ щампа.
В случая бих купил китайско ново пред оригинално на сума ти години и преживяло сумати катаклизми!

Този пост е редактиран от Esper: 12 април 2019 - 20:15

  • 0

879897.png


#6 Д. Пеев

Д. Пеев

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 465 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Перник

Публикувано 12 април 2019 - 23:27

На мен 2 стъкла са ми поставяли в кобра като и двете са “европейски”, каквото и да значи това.
Със сигурност по-скъпи от най- евтините, тоест китайски.

Значи, че си им платил повече за същите китайски ментета.
  • 0

Стресни се, племе закъсняло! Живейш ли, мреш ли, ти не знайш! След теб потомство иде цяло - какво ще да му завещайш?

                                                                                      

                                                                                                                                                                                               Иван Вазов.


#7 Esper

Esper

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1531 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Pernik

Публикувано 13 април 2019 - 01:58

Може и така да е, аз проблем с това нямам.
Последното изживя 8 години преди да си замине с колата.
Да, леки драскотини се бяха появили но по моргаджийско стъкло няма ли да ги има?
И не става въпрос конкретно за кобра като услуга а за оригинално старо или нов заместител.
  • 0

879897.png


#8 Knox

Knox

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 21 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W163 ML 270 CDI

Публикувано 13 април 2019 - 06:13

Притеснява ме отговора на въпроса ми към кобра, “а каква е марката и произхода на европейското стъкло? ами не се знае.Добре, а каква е разликата в качеството? Няма разлика!” Аз съм доста решителен човек, но и държа когато си плащам за нещо да зная за какво плащам, и да получа поне професионално отношение от съответната фирма. Казах,” а може ли да видя стъклот?” ами не ние го нямаме налично. Във още няколко фирми беше същия отговор относно тези уж европейски стъкла.

Проблема явно е в мен, че държа да знам за какво плащам, и за това още не съм си сменил стъклото.
Благодаря ви за откровените отговори.

Този пост е редактиран от Knox: 13 април 2019 - 06:15

  • 0

#9 sami

sami

    Администратор

  • Администратори
  • 2839 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дармщат
  • Автомобил:
    W215 CL500
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 13 април 2019 - 10:22

Ами да. Това беше отговора който получих и аз. Реално можеш да видиш стъклото когато пристигне в монтажния център. Моето е марка Safevue. Поразрових се в интернет и е производствo ЮАР. Няма нищо европейско в него. Иначе на приятел на Голф  5 му смениха с европейско и стъклото си беше Pilkington както си трябва.


  • 0

#10 Knox

Knox

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 21 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W163 ML 270 CDI

Публикувано 20 април 2019 - 06:29

В крайна сметка намерих едно момче което се занимава с поправка на стъкла и ми го оправи на място, останах доста доволен от резултата.

 

Ето ви един телефон на човека 0878 277 763 Илиян, работи и събота и неделя. За мен лично момчето е компетентно в това което върши тъй като ми отговори на всичките въпроси свързани с процедурата по поправката.


  • 0





Also tagged with one or more of these keywords: Челно Стъкло

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни