Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Масло в дебитомера


  • Please log in to reply
4 мнения по тази тема

#1 Валентин92

Валентин92

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 2 Мнения:
  • Град:Елхово
  • Автомобил:
    Mercedes w203 2001

Публикувано 06 април 2019 - 18:40

Здравейте, колата ми е w203 компресор 2001 и имам проблем с това ,че постоянно ми се зацапва дебитомера с масло.Ходих при майстори даже тази седмица при един той ми я закачи на диагностика каза ,че имам грешки изчисти ги свали дебитомера почисти и него както и смукалтелния колектор(мисля че така се казва) след което колата тръгна и вървеше много добре от вчера нещо мощността и намаля изкарах днес дебитомера и целия беше в масло почистих го със спрей но колата в момента пак няма мощност.Преди време един приятел ме посъветва да си изкарам маркуча който отива от двигателя към системата за картерни газове за да може да спре да ми цапа дебитомера пробрах така и наистина спря да го цапа колата вървеше около седмица и след това пак почна да губи мощност.Колата си върви просто няма мощност и ускорява по бавно.Ако някой може да изрази някакво мнение от какво може да се получава това бях чувал за смяна на някакъв клапан за картерни газове но до колкото разбрах при моята кола се сменя цялата система в смисъл цялото казанче, което е.Първия майстор при който ходих пък пробва да ми смени дебитомера с друг но същата работа след което ми каза че проблема може да е от маслото преди смяната му карах с 5 на 40 мотул ,а сега със 10 на 40 мобил и не знам възможно ли е да е от това.


  • 0

#2 Praetorian

Praetorian

    Salat Küchenchef

  • Потребители на форума
  • 1682 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Europe
  • Интереси:Немски премиуми задължително с резервна гума.
  • Автомобил:
    W212, R56

Публикувано 06 април 2019 - 23:16

Здрасти колега, прави ли ти впечатление, дали цапането зависи от режима на каране - градско/извнградско?


  • 0

#3 Валентин92

Валентин92

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 2 Мнения:
  • Град:Елхово
  • Автомобил:
    Mercedes w203 2001

Публикувано 06 април 2019 - 23:28

Да ти кажа не знам колата я карам предимно градско и по-малко извън града.


  • 0

#4 MH12

MH12

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 5 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Plovdiv
  • Автомобил:
    C200, W203

Публикувано 16 октомври 2019 - 00:44

Здравейте, забелязал ли сте компресора да е по- шумен? Проверете маслото на компресора,

защото понякога семерингите изпускат и маслото влиза във въздушната система и цапа

мафа с масло.


  • 0

#5 rado_penev

rado_penev

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 323 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ML 350, 2003
    CL203 C220 CDI, 2001
    CLK 200 Kompressor Cabriolet, 2000

Публикувано 17 октомври 2019 - 09:21

 2001г W203-ка вероятно е с M111 двигател. Смени си клапана за картерните газове, намира се под всмукателния колектор. Клапана и маркучите около него, заедно с гарнитури на колектора струват 98лв - миналата седмица ги сменях на моето CLK. Стана за 4 часа, но аз съм внимателен и доста образцов при ремонтите - може да се направи и за 2 според мен.

 ПП: Във форума има тема за това: http://forums.mbclub...ръби-дросела-и/

 Самия сепаратор, който виждаш отгоре само се чисти, няма смисъл да го сменяш, той не се износва.


Този пост е редактиран от rado_penev: 17 октомври 2019 - 09:28

  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни