Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

шумен бензинов двигателТракане на безнинов двигател, все едно е дизелов


  • Please log in to reply
2 мнения по тази тема

#1 gbeshkov

gbeshkov

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 2 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Мерцедес ЦЛА 250 4 матик 2014 година

Публикувано 17 март 2019 - 19:30

Здравейте колеги, 

 

Наскоро смених двигател на ЦЛА 250 4 матик 2014 година. Всичко ок, ама днес при теста се оказа, че двигателя издава супер странен шум все едно е дизелов. Не е постояенен, и се появява предимно при ниските обороти. Искам да кажа, че двигателя е седял празен без масло около година. По принцип този двигател е супер тих. Не виждам проблеми със мощността, пушене или нещо друго освен шума. 

 

Моля за помощ


  • 0

#2 prokopi69

prokopi69

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 786 Мнения:
  • Град:с. Бъта
  • Автомобил:
    С220 CDI

Публикувано 17 март 2019 - 21:14

Защо смени стария?
С какъв код е мотора?
Новия мотор ТОЧНО от същия модел ли е?
Шума от къде го локализираш- горе, долу?
Пистовия ремък махна ли го?
Налягане на масло мери ли?
  • 0

#3 gbeshkov

gbeshkov

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 2 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Мерцедес ЦЛА 250 4 матик 2014 година

Публикувано 18 март 2019 - 12:30

Здравей, 

 

Смяната се наложи поради удар. Главата беше заминала, и ме посъветваха да разгледам за цял необорудван блок, тъй като е по лесно и ще е горе долу същите пари. Така и направих. Двигателя е от ЦЛА 220 4 матик. Пак е 2.0, останалото е разлика в софтуера. Проблема е, че много време не беше работил и е седял празен.

Не съм мерил налягане, но е възможно да е от това. Шума се чува отдясно леко долу(но не съм сигурен). понякога изчезва. Скоростната кутия съяо ми правеше порблеми, но сле дпроверка се оакза, че и там проблема е в маслото. Кода на мотора ще предоставя малко по късно. 

 

Молбата ми да бъда насочен към майстор който да свърши работа, защото до сега общо взето само пари се пръскаха, 


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни