Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Конкретно мнение за обява: w204 C180 Komp AMG


  • Please log in to reply
14 мнения по тази тема

#1 kompressor_bg

kompressor_bg

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 39 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W211 E280 CDI 2006

Публикувано 17 март 2019 - 13:08

Здравейте колеги,

https://www.mobile.b...542713109438725

Швейцария още ли се води като уж добър произход за коли? Гледам конкретна обява, с вин, с всичко, но пък сервизната история от снимките показва че между 2015 и 2018 е пълна мъгла. Според вас има ли нещо съмнително?
Иначе как ви се струва колата като цена/качество? За друго - “дали върви тоя двигател” ще трябва да ползвам търсачката :)

Поздрави,
  • 0

#2 Praetorian

Praetorian

    Salat Küchenchef

  • Потребители на форума
  • 1682 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Europe
  • Интереси:Немски премиуми задължително с резервна гума.
  • Автомобил:
    W212, R56

Публикувано 17 март 2019 - 22:47

Парктроникът не е оригинален.

Фаровете не са ксенонови.  Ако все пак има ксенон, то той е афтърмаркет, което в Швейцария е абсурдно да е узаконено.

Тъмното фолио - също.

LED няма.

Блокаж на диференциала - най вероятно са писали наизуст.

Емблемите Harman Kаrdon са лепени ей-така, да има.

 

Две неща ме изненадват в този автомобил - че няма теглич и газова.


  • 3

#3 Antoni_

Antoni_

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 212 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Plovdiv
  • Автомобил:
    C180 S204 Kompressor BlueEFFICIENCY Avantgarde 2010 - ex
    C250 S204 Facelift BlueEFFICIENCY Avantgarde 2012

Публикувано 18 март 2019 - 10:39

Здравейте,

 

има ирония в думите по-горе, но пък посланието принципно е точно. Добре е да се обърне внимание.

Няколко неща, които не допадат на окото:

 

1. Прекаленият "тунинг" винаги плаши в една кола, особено, когато е от "премиум" марките, както се използва изразът.

2. Мултиволанът съответно дисплеят на километража е с малкото екранче, това е от едно от нещата, които най-не радват в този модел. Изглежда като ултра базов модел - най-първият на първите варианти на W204. Интересното е, че се  среща и на фейслифт такова оборудване.

Иначе е любопитно защо масово C180 с АМГ пакет нямат почти никакви екстри. Така да се каже - доста голи са. Язък им за готиния екстериор и интериор.

 

По отношение на Швейцария и колите оттам: Шансът за непревъртани километри, запазена кола, сервизна история, екстри като допълнителни 4 гуми и поддържана изобщо кола е именно оттам. Разбира се, говорим за къщи с някаква история и реноме, както и физически лица, но подбрани. Тези с имена на "Karim"; "Naser"; "Saad"; "Milosh"; фамилии на "WSKI", тоест поляци са рискови и често колите сами подсказват каква е автокъщата и обратно.

Много може да се коментира/споделя по възможностите/вариантите за внос на кола от Швейцария и отделно сравнено с Германия, Италия и тнт.


  • 1

"Ръката Му отдава всекиму - дължимото"


#4 ci3pi0

ci3pi0

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 166 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:.
  • Автомобил:
    Mercedes C200 Komressor, 192HP

Публикувано 19 март 2019 - 13:40

според мен тази кола е фейк! нагласена е с тунинг брони и емблеми, но за мен това НЕ Е AMG! Надписите на марката ги има навсякъде- по таблото, седалките, на двигателя, ауспуси и т.н., където по- трудно е да ги фалшифицираш.


  • 0

#5 sami

sami

    Администратор

  • Администратори
  • 2839 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дармщат
  • Автомобил:
    W215 CL500
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 19 март 2019 - 13:50

Според датакарта е с оригинален амг пакет. Сега че има допълнително слагани работи е ясно. И че е много далеч от истинските АМГта.

Прикачени файлове


  • 0

#6 gelevp

gelevp

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 856 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124,'91 300D - Sold
    W211,'03 270CDI - Sold
    S204,'08 320CDI - Sold
    S202,'99 220CDI
    G21,'20 320xd

Публикувано 19 март 2019 - 14:19

Изключително постна, с 4 вместо 12 бутона на волана и дисплей като за астра 97 година. Неоправдано висока цена.


  • 0


#7 lyon1986

lyon1986

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 2 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    mercedes-benz w204, c 300, 2008

Публикувано 19 март 2019 - 17:27

Януари месец купих C300, пак 2008, американка, която е отново с фабрични AMG детайли, с летни и зимни гуми, летните са с 18-ки AMG джанти, зимните са 16-ки, с големия дисплей съм, пак всичките бла-бла, ГО, прегледи, каско и т. н. Имам прибиране на страничните огледала, слот за карта-памет, шибедах. Минах и диагностика на двигател и скоростна кутия в Силвър Стар преди да я купя - никакви забележки. Последно казвам, че я взех за 16 500 лева. Сам можеш да прецениш за тази, която си гледал. 


  • 1

#8 Antoni_

Antoni_

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 212 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Plovdiv
  • Автомобил:
    C180 S204 Kompressor BlueEFFICIENCY Avantgarde 2010 - ex
    C250 S204 Facelift BlueEFFICIENCY Avantgarde 2012

Публикувано 20 март 2019 - 10:38

според мен тази кола е фейк! нагласена е с тунинг брони и емблеми, но за мен това НЕ Е AMG! Надписите на марката ги има навсякъде- по таблото, седалките, на двигателя, ауспуси и т.н., където по- трудно е да ги фалшифицираш.

Да поясним за следващите колеги, които ще четат. Става въпрос за АМГ пакет. По екстериор той включва различни брони и прагове, съответно фарове за мъгла и АМГ - джанти. Интериорно включва черен таван, различни предни седалки, лого на предни и задни стелки, трилъчев волан и алуминиев скоростен лост. Това е най-общо. В случая тук е изпълнено това.

АМГ в пълния смисъл е нещо различно, там повече другите сетива възприемат, не точно окото :)


  • 0

"Ръката Му отдава всекиму - дължимото"


#9 kompressor_bg

kompressor_bg

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 39 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W211 E280 CDI 2006

Публикувано 20 март 2019 - 17:18

Благодаря колеги, много изчерпателни коментари. Като цяло се отказах от колата, защото намерих w212 250 CDI. С най проблемния двигател OM651, но пък от Силвърстар пловдив ми потвърдиха че пиезо дюзите са сменени гаранционно. Колата е на 75000 реални, поради некаква причина за последно е обслужвана в Хюндай България. Доста по скъпо от ц класето, но ако диагностика в СилвърСтар покаже че е изрядна, мисля че ще си заслужава.


  • 0

#10 M.Traykov

M.Traykov

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 36 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:с.Драгичево
  • Интереси:Автомобили,Камиони и Футбол.
  • Автомобил:
    C220 CDI W204 2011г AMG Sport BlueEfficiency

Публикувано 20 март 2019 - 20:27

Да попитам и аз.Набележил съм е тази цедка https://www.mobile.b...&slink=a987ml  

Какво мислите за нея на първо четене?


  • 0

#11 Praetorian

Praetorian

    Salat Küchenchef

  • Потребители на форума
  • 1682 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Europe
  • Интереси:Немски премиуми задължително с резервна гума.
  • Автомобил:
    W212, R56

Публикувано 20 март 2019 - 22:03

Да попитам и аз.Набележил съм е тази цедка https://www.mobile.b...&slink=a987ml  

Какво мислите за нея на първо четене?

Освен, че салонът не е кожен (страните са от изкуствена кожа), предното стъкло не е отопляемо и че най-вероятно няма аларма, то няма за какво да се заяде човек :)


  • 0

#12 kompressor_bg

kompressor_bg

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 39 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W211 E280 CDI 2006

Публикувано 21 март 2019 - 00:24

Ееее, яка е колицата, големия дизел, малката скоростна кутия, голямата навигация. Ако човека се навие да я карате в силвър стар пловдив (да знаеш че се чака поне седмица), давай смело. Мен единственото, което ме отказва е че вече не ми се кара кола над 150000 км
  • 0

#13 gelevp

gelevp

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 856 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124,'91 300D - Sold
    W211,'03 270CDI - Sold
    S204,'08 320CDI - Sold
    S202,'99 220CDI
    G21,'20 320xd

Публикувано 21 март 2019 - 08:22

Да попитам и аз.Набележил съм е тази цедка https://www.mobile.b...&slink=a987ml  

Какво мислите за нея на първо четене?

 

По снимките може да се подвеждам но волана дава вид боядисван, като цяло изглежда добре колата, отиди с човек със стар диагностика, вижте километрите в DPF-a. Там рядко си правят труда да ги крият и малко хора могат, ако беше по бизло бих се метнал с теб да я видим дори да я прочетем със СТАР, карам такава кола комби и имам някакъв поглед върху тях. Ако нещо мога да помогна пиши.


  • 0


#14 M.Traykov

M.Traykov

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 36 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:с.Драгичево
  • Интереси:Автомобили,Камиони и Футбол.
  • Автомобил:
    C220 CDI W204 2011г AMG Sport BlueEfficiency

Публикувано 21 март 2019 - 10:58

Благодаря много за отговорите.Ще се гледа тази кола пък да видим.


  • 0

#15 Antoni_

Antoni_

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 212 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Plovdiv
  • Автомобил:
    C180 S204 Kompressor BlueEFFICIENCY Avantgarde 2010 - ex
    C250 S204 Facelift BlueEFFICIENCY Avantgarde 2012

Публикувано 21 март 2019 - 11:34

Здравейте,

 

да попитам тази цена не е ли малко ниска? Принципно е ясно, че дизелите са с по-ниска цена, поне в България - със сигурност, и се предлагат повече, да 2007 година, да над 200к км е, но все пак?

Иначе колата изглежда много добре. Ако е ползвана от този, който я продава и той я е поддържал, а не е внос - супер. Не би трябвало да има проблем да я закарате в Силвър Стар и там вече да се види всичко необходимо.


  • 0

"Ръката Му отдава всекиму - дължимото"





0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни