Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

W204 - C220 CDI - Масло


  • Please log in to reply
52 мнения по тази тема

#16 prokopi69

prokopi69

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 787 Мнения:
  • Град:с. Бъта
  • Автомобил:
    С220 CDI

Публикувано 19 март 2019 - 21:54

Защото има една букса на него - подгрев, ала-бала.
На 646 няма.
  • 0

#17 MB123

MB123

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 17 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 19 март 2019 - 23:04

Привет! Да, мотора при мен е ОМ646.

 

Ами пуснал съм цените на MANN филтрите. Това е което излиза по-програма в сервиз 6+ (принцинпо не знам дали може да се обърка нещо т.е да не им излизат точните модели.), но определно има бая разлика с това при теб.

 

Горивния филтър по рама излизат два модела единия с датчик за вода, другия без датчки. Като цената на единия е 184.15
(този с датчика) и 42.30( този без). При смяната вече ще се види кой от двата е монтиран....

 

Вие имате ли идея каквъ в етози датчик?

 

Сега гледам и оферта от Ивайджет там са оригиналните:

 

Горивен филтър : 67лв.

Маслен филтър 32 лв

Въздушен 54 лв

 

Принципно не ме притеснява цената, искам да знам че съм сложил правилните филтри, но не разбирам защо има такава разлика в цените и дали тези  MANN дето съм поръчал са ОК.


  • 0

#18 M.Traykov

M.Traykov

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 36 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:с.Драгичево
  • Интереси:Автомобили,Камиони и Футбол.
  • Автомобил:
    C220 CDI W204 2011г AMG Sport BlueEfficiency

Публикувано 19 март 2019 - 23:45

Ако са ги вадили по рама няма да имаш проблем.По принцип Манн са хубави филтри и както казах ги слагат на Мерцедес дори на оригиналните им филтри има емблема Манн дефакто са Манн.

Гледах,че и за моя мотор дават филтър с датчик за вода,но стария ми нямаше и тука където гледах как го сменят махнаха филтър със датчик и сложиха без датчик.Следователно мисля не е проблем и без него.

При мен най вероятно подгрева оскъпява толкова филтъра и,че е по-новия мотор всичко върви нагоре.


  • 0

#19 Chavalinov

Chavalinov

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 323 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Автомобил:
    C124 e200 1996
    S203 C220 CDI 2006
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 20 март 2019 - 09:19

Само да подметна нещо - има си въздушен филтър за купе, но при някой коли има втори въздушен филтър с активен въглен който вече е скъп и не при всички го има (поръчково е) . От там може би идва голямата разлика освен дребните разлики в цените на отделни марки и различни магазини на сходни неща.....


  • 0

#20 M.Traykov

M.Traykov

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 36 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:с.Драгичево
  • Интереси:Автомобили,Камиони и Футбол.
  • Автомобил:
    C220 CDI W204 2011г AMG Sport BlueEfficiency

Публикувано 04 юни 2019 - 18:34

Здравейте.Искам да сменя маслото на кутията и на дифа.Проблема е,че съм с ръчна 6 степенна кутия и не намирам инфо за нея.Трябва ли машина или не,колко масло събира?Намерих спецификациите за кутията-235.1 за дифа 235.7. Маслото за дифа на МБ излиза към 110лв литър.Предполагам събира 1,2-1,3л.

Има ли заместители които да ги е ползвал някой например Fuchs?

И какъв вискозитет трябва да бъдат маслата 80W,75W80.75W90,75W140?


  • 0

#21 IIVVOO

IIVVOO

    Член на МБКБ

  • Модератори
  • 2370 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 04 юни 2019 - 20:27

Здравейте.Искам да сменя маслото на кутията и на дифа.Проблема е,че съм с ръчна 6 степенна кутия и не намирам инфо за нея.Трябва ли машина или не,колко масло събира?Намерих спецификациите за кутията-235.1 за дифа 235.7. Маслото за дифа на МБ излиза към 110лв литър.Предполагам събира 1,2-1,3л.

Има ли заместители които да ги е ползвал някой например Fuchs?

И какъв вискозитет трябва да бъдат маслата 80W,75W80.75W90,75W140?

Колата ти C220 CDI BlueEfficienty W204 2011г ли е?

Изпуснал си  в инфо за Автомобил : CDI

 

На снимката и pdf е информацията за гореспоменатия автомобил :

Прикачени файлове


  • 0

#22 M.Traykov

M.Traykov

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 36 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:с.Драгичево
  • Интереси:Автомобили,Камиони и Футбол.
  • Автомобил:
    C220 CDI W204 2011г AMG Sport BlueEfficiency

Публикувано 06 юни 2019 - 19:37

Благодаря.Да изпуснал съм сди. :beer


  • 0

#23 Vankomkm

Vankomkm

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 154 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Ямбол
  • Автомобил:
    Mercedes С 180 kompressor W204 2007г.

Публикувано 20 юни 2019 - 14:08

Здравей, M.Traykov !
Преди около 2 месеца също реших да сменя маслото на скоростната кутия и дифа. 
Направих и запитване към Мерцедес да съм сигурен и да не стане някой беля.
По долу виж и отговора от сервиза на Мерцедес.
Аз, лично си избрах следното масло и съм много доволен.
Скоростна кутия масло – Да, 75W80, Yacco, BVX-500X, 1,2л.
Деференциал масло – Да, 80W90, Yacco, BVX-LS200
Но, това все пак е на моята кола Мерцедес С 180. Авангард, 156к.с, 2007г. със 6 степенна ръчна ск.кутия.
 
 
 
 
Пиша Ви по повод Ваше запитване относно автомобил с номер на рама WDD2040461A058630  постъпило при нас през сайта ни.
 
Този автомобил е оборудван с механична предавателна кутия с автоматизирано управление (тип 716.635).
 
Тази кутия използва два вида масло:
 
трансмисионно (отговаря на сервизен лист 235.10) – 1,2 л. – за самата кутия
хидравлично (отговаря на сервизен лист 345.0) – 0,5 л. – за управлението на кутията
По принцип производителят не предписва подмяна на маслото в този вид механични предавателни кутии, но при желание клиентът може да го подмени. Важно е да се спазват точно предписаните количества на хидравличните течности. 

Този пост е редактиран от Vankomkm: 20 юни 2019 - 14:09

  • 0

#24 Tanya

Tanya

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 8 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 14 януари 2020 - 15:21

Здравейте, искам да споделя от личен опит информация относно оригинално масло за мерцедес 5w30, което е със спецификация 229.52 (старата беше 229.51, но тя вече не се произвежда и се замества с 229.52). В момента в Силвър стар цената на това масло е около 50лв. за литър. От интернет, както и от магазини за авточасти, човек може да си купи "оригинално масло мерцедес" на цена от около 15-19лв. за литър. Всички сайтове и продавачи по магазините се кълнат като за последно, че по-оригинално масло от това няма как да намерите!, което е пълна лъжа, разбира се. Разрешение да внася оригинално масло мерцедес в България има само Силвър стар. Много са малко магазините, които могат да ви предложат да ви поръчат масло от  Силвър стар и да ви послужат един вид като посредник, за да ви го прогадат. На пръв поглед опаковката на ментето масло наподобява оригинала, но при сравняване на двете опаковки се откриват разликите :) Оригиналното масло на гърба на шишето има залепено нещо като малко книжка с информация за представителството на марката във всяка страна, което на ментетата, естествено, лисва. Отпред също има някои разлики в надписите. Друг интересен факт е, че фалшивото масло се предлага в опаковки от 1л и от 5л. Оригиналното масло се предлага единствено и само в опаковки от 1л! Така, че колегите, които си купуват 6-7 л масло за около 100 кинта са в голяма заблуда, ако наистина вярват, че си наливат оригинално масло в колите си. Лично моето мнение е, че оригиналото масло има своите две големи предимства пред каквото и друго масло да изберете. Първото е, че колата може да се кара до 20 000км, вместо до 10 000, както е при другите масла, и второ - няма по-добро решение за сърцето на твоя бенц от това, което самият производител е измислил и ти препоръчва!  Надявам се тази информация да бъде от полза за всички  бъдещи и  настоящи собственици на мерцедеси, които наситина искат да обслужват качествено своя автомобил!


  • 1

#25 ЦецоКолев

ЦецоКолев

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 558 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Stuttgart
  • Автомобил:
    E200 1993 г. 136 кс.
    Е280 1998 г. 204 кс. Avantgarde
    S500 2000 г. 306 кс.

Публикувано 14 януари 2020 - 18:09

Къде е завода на Даймлер за масла? За това, което даваш по 50 лв на литър е преетикетирано Fuchs, Shell или там която марка даде най-добра оферта. Това, че с "оригиналното" масло можеш да караш двойно повече километри е смешно и дори вредно за по-незапознатите потребители. Масло се сменя на макс 10 000 км, ако караш много градско дори на 8000 км. Това ако искаш "сърцето на твоят Бенц" да ти служи повече от 100к км.

Този пост е редактиран от ЦецоКолев: 14 януари 2020 - 18:09

  • 2

#26 blaskowitz

blaskowitz

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 38 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    E200K (W210.045 6-speed)

Публикувано 14 януари 2020 - 18:37

Съгласен с колегата, Мерцедес не правят масла, а ребрандират, както някои оригинални части по окачването имат лого на Lemforder или TRW. Ето линк към листа с одобрени масла за ръчни ск. кутии по 235.10, вижда се че няма Мерцедес масло, единственото одобрено, което се продава към момента е Gear Oil 317 на Mobil, тъй като явно само то покрива напълно изискванията.


  • 0

#27 iceto01

iceto01

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 37 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 14 януари 2020 - 18:54

Доколкото знам в момента оригиналното масло МБ е брандиран Петронас.

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk
  • 0

#28 iceto01

iceto01

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 37 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 14 януари 2020 - 19:00

А относно тубите
Виж този продуктов код какво ще покаже
a000989920213
В случая за бензинов двигател

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk
  • 0

#29 IIVVOO

IIVVOO

    Член на МБКБ

  • Модератори
  • 2370 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 14 януари 2020 - 19:01

Добра реклама,но нещо и куца :

"... относно оригинално масло за мерцедес 5w30, което е със спецификация 229.52 ...

... Оригиналното масло се предлага единствено и само в опаковки от 1л! ... "

 

Интересно варелите от 200лт ( 205лт ) от абсолютно същото масло  пристигащо в горе спомената фирма - какво ли пренасят в тях :D щом се предлага единствено в опаковки от 1лт

А и колкото пъти съм си сменял маслото при тях ;) все ми сипват маслото в двигателя от 200лт. варел. Не носят туби от по 1лт.

 

И бих попитал : на ул.Резбарска 5  каква длъжност заемаш ;)

Не съм против такава реклама,но поне да е с по достоверна информация :)


Този пост е редактиран от IIVVOO: 14 януари 2020 - 19:14

  • 3

#30 Praetorian

Praetorian

    Salat Küchenchef

  • Потребители на форума
  • 1682 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Europe
  • Интереси:Немски премиуми задължително с резервна гума.
  • Автомобил:
    W212, R56

Публикувано 14 януари 2020 - 21:05

Здравейте, искам да споделя от личен опит информация относно оригинално масло за мерцедес 5w30, което е със спецификация 229.52 (старата беше 229.51, но тя вече не се произвежда и се замества с 229.52). В момента в Силвър стар цената на това масло е около 50лв. за литър. От интернет, както и от магазини за авточасти, човек може да си купи "оригинално масло мерцедес" на цена от около 15-19лв. за литър. Всички сайтове и продавачи по магазините се кълнат като за последно, че по-оригинално масло от това няма как да намерите!, което е пълна лъжа, разбира се. Разрешение да внася оригинално масло мерцедес в България има само Силвър стар. Много са малко магазините, които могат да ви предложат да ви поръчат масло от  Силвър стар и да ви послужат един вид като посредник, за да ви го прогадат. На пръв поглед опаковката на ментето масло наподобява оригинала, но при сравняване на двете опаковки се откриват разликите :) Оригиналното масло на гърба на шишето има залепено нещо като малко книжка с информация за представителството на марката във всяка страна, което на ментетата, естествено, лисва. Отпред също има някои разлики в надписите. Друг интересен факт е, че фалшивото масло се предлага в опаковки от 1л и от 5л. Оригиналното масло се предлага единствено и само в опаковки от 1л! Така, че колегите, които си купуват 6-7 л масло за около 100 кинта са в голяма заблуда, ако наистина вярват, че си наливат оригинално масло в колите си. Лично моето мнение е, че оригиналото масло има своите две големи предимства пред каквото и друго масло да изберете. Първото е, че колата може да се кара до 20 000км, вместо до 10 000, както е при другите масла, и второ - няма по-добро решение за сърцето на твоя бенц от това, което самият производител е измислил и ти препоръчва!  Надявам се тази информация да бъде от полза за всички  бъдещи и  настоящи собственици на мерцедеси, които наситина искат да обслужват качествено своя автомобил!

Ех, Tanya, Tanya, и моята жена, ако разбираше от моторни масла като теб......

Честито първо мнение!


  • 1




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни