Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Къде си ремонтирате бенца?


  • Please log in to reply
2 мнения по тази тема

#1 vixbg

vixbg

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 37 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz C350 (S203) Sport Edition

Публикувано 13 март 2019 - 19:07

Здравейте.
Търся сервиз или майстор в София, които да се занимават специфично с Мерцедес. Да имат стар диагностик. За бившите балкан стар и ивайджет съм чувал, но ме притеснява цената, която ще платя там.

Колата е C350 от 2005та (s203). Моторът е M272.
Имам следните няколко проблема:

1. Губя антифриз. Около литър на 300 км. До сега не успяваха да намерят от къде е. Веднъж пристягаха маркичите към газовата. Ако давам повече газ, по-бързо спада нивото.

2. Зимата на няколко пъти ми светваше енджин чек лампата и след няколко паления сама изгасваше.

3. При кикдаун в купето замирисва на изгоряло. Възможно е да е свързано с проблем едно или от някъде да капе масло по изпускателен колектор или нещо такова.

4. Този проблем е от една седмица. При потегляне чувам скърцащ звук. Като буркан пълен с пружини. Понякога става продължителен около 1600 оборота и мотора е под товар.

За момента ме интересува някой да ги диагностицира тези проблеми, за да разбера какво ще ми струва ремонта.

Благодаря !!!
Поздрави.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 0

#2 hammer^BaTe

hammer^BaTe

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 5564 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дружба Сити :D
  • Автомобил:
    2004 W211 E55
    1995 W140 S500L - ex
    2014 W124 E500 - ex
    1996 W140 S350TD - ex
    1994 W124 E250D - ex
    1982 W201 190D - ex
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 14 март 2019 - 13:53

Привет.

 

По т. 1 никъде ли няма петно, капка или нещо друго ? Дори и по кората ? Остави колата на равно и сухо място, махни корите отдолу и сложи един чист кашон за тест.

По т. 2 по-умните газови компютри имат опцията да гасят чек енджин лампата ако грешката не е някаква фрапантна., но със сигурност имаш записани (а може и актуални) грешки в мотора.

По т. 3 може и да има общо според мен, но ако антифриза капе на колектора то ще има и пушек ?


  • 1
Scientists have finally discovered what's wrong with the female brain : On the left side, there is nothing right, and on the right side, there is nothing left... :)

#3 vixbg

vixbg

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 37 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz C350 (S203) Sport Edition

Публикувано 14 март 2019 - 17:13

1. При последното ходене на сервиз ги накарах да я огледат и да свалят корите. Според тях не са намерили. Това ме плаши, щото да не се окаже в мотора.

2. Газовата е на LPGTech и минава за умна. Дали тя чисти лампата, не съм наясно. Ще се надявам при изчитане да се види какво е.

3. Пушек нямам. Факта е че в купето мирише на секви неща от мотора и е много дразнещо.

Мерси за отговора !!


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни