Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Зареждане на акумулатор при W204


  • Please log in to reply
33 мнения по тази тема

#31 Dexter

Dexter

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 106 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    '10 W212 Е350 CDI

Публикувано 10 март 2019 - 22:50

Аз ползвам един CTEK 12V 5A, има и функция за десулфикация вече 3 години и съм доста доволен. За Мерцедес не съм на 100% сигурен, но при БМВ дори го пишеше някъде в книжката, че дозареждането става единствено през клемите при мотора. Така и IBS модула на колата знае след това как да зарежда акумулатора най-подходящо.


  • 0

#32 IIVVOO

IIVVOO

    Член на МБКБ

  • Модератори
  • 2370 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 11 март 2019 - 08:14

аз пък това 


  • 0

#33 Esper

Esper

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1531 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Pernik

Публикувано 11 март 2019 - 09:04

При наличие на IBS в системата действително зареждането през определеното за целта място се превръща в правилният начин.
Със сигурност е много по-добре компотерът да знае какво влиза в батерията.
Аз нямам такъв сензор фабрично но съм поставил един Xantrex LinkLite, който има същата функция както IBS.
Когато зареждам го правя точно през порта в двигателя за да може уредът да отчита процеса и правилно да показва състоянието след това.
Забележката е много уместна!
  • 0

879897.png


#34 Chavalinov

Chavalinov

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 323 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Автомобил:
    C124 e200 1996
    S203 C220 CDI 2006
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 11 март 2019 - 09:32

Всеки си има мнение по въпроса. Специално за хоби техника съм много доволен от нещата в lidl- 3 години гаранция, евтини и според мен на добро ниво цена/ качество . До сега проблеми с нищо не съм имал в тази верига. Днес пак взех 2 неща за баща ми . Моя винтоверт е от там и го ползвам 2 пъти в годината, да няма да си взема Metabo като бащата дето даде 600+ за него и сега пак се кани още по-мощен да си взимал (няма проблеми със стария). Не винаги високата цена е гаранция за качество за съжаление...  Не знам как се казва термина, но масово големите производители си продават чужди продукти с тяхното лого (марка) и съответно на по-висока цена ( продукта е одобрен и харесан от тях и е същия който се предлага по веригите  с нашенска марка ). Предполагам ,че имат някакъв надзор веднъж годишно или нещо подобно уж да следят спазват ли се техните изисквания в завода производител . За гаранционните условия също няма проблеми. Пък да се разправяш с някоя от нашите фирми за какво да говорим- едва не се запалихме миналата година , а от фирмата даже гаранцията на уреда не покриват защото не били спазени неща които въобще нямат отношение към конкретния случай и които и те не знаят какво означават , но са ги преписали от някъде в инструкцията си. Кой ще си губи времето да ги съди и да си търси правата за 200лв. - те на това разчитат.


  • 2




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни