Към съдържанието

•  

Снимка
- - - - -

Питане за теч на масло и грешка на мотораC220 CDI - om646

• Please log in to reply
4 мнения по тази тема

#1 Chavalinov

Chavalinov

Напреднал

• Потребители на форума
  • 255 Мнения:
  • Град:Стара Загора
  • Автомобил:
    C124 e200 1996
    S203 C220 CDI 2006
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 08 февруари 2019 - 11:22

Здравейте колеги имам питане относно една грешка която виждам за 2-ри път. Не е постоянна но веднъж на 4-5 хил.км. ми я изкарва - P2632 (Pressure control turbo charger-  ми я превежда диагностиката). Не е четена със СТАР ами с една универсална евтина диагностика която ползвам. Не е влизала в авариен режим колата или поне не съм усетил.  Ако може малко насоки какво може да е и евентуално какво да прегледам по колата ? Другия въпрос е теча на масло- като взех колата около капачката имаше малко масло и си личеше, че уплътнението и не държи и съответно го обърнах на обратно , но без ефект ( номер на капачката е А 000 010 03 85). Купих нова която е с номер А 000 010 13 85  и с нея е същото положение- уплътнението няма суха част .Маслото подлизва и през нея- прави ми впечатление ,че лесно се стягат и развиват без значение дали е студен или топъл мотора. Старата ми кола като е топла си иска сила да се отвори въпросната капачка на мотора- не знам на какво се дължи това. Капачките ли са с лошо качество или проблема е другаде. Въпроса също може да се счита - тези промени в номера на частта , не са ли изменения на компонента и съответно оправяне на дефект ако е имало такъв. Кой номер капачка да търся за моя мотор и въобще да се занимавам ли или да го побългарявам с някаква подложка , че да усиля натиска на уплътнението.... Имам и леко сълзене на хидравликата - където е оградено на снимката.  Маслото го бях сменял  и тогава  видях  , че тръбичката стой мазна и се стича . Съединението е проверено и затегнато доста добре , но продължава да цапа и сълзи. Може ли да се види в каталозите дали има някакво уплътнение като се свали този маркуч  или о-пръстен на отвора който да си поръчам и да се подмени , защото само със стягане не се реши проблема? Благодаря предварително на отзовалите се :)

Прикачени файлове

• Прикачен файл  22.jpg   198,29K   2 Брой сваляния
  • Прикачен файл  33.JPG   183,21K   2 Брой сваляния
  • Прикачен файл  00.jpg   213,81K   2 Брой сваляния
  • Прикачен файл  11.jpg   235,33K   1 Брой сваляния

• 0

#2 Chavalinov

Chavalinov

Напреднал

• Потребители на форума
  • 255 Мнения:
  • Автомобил:
    C124 e200 1996
    S203 C220 CDI 2006
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 08 февруари 2019 - 11:46

Забравих да добавя , че и двете капачки са марка " Reutter ", уж каквито ги водят оригинално вграждани . Капачката я купих  за 13 лв . 

• 0

#3 pavel1828

pavel1828

Чирак

• Потребители на форума
  • 62 Мнения:
  • Град:Несебър
  • Автомобил:
    Мерцедес w203 c200 kompressor,2001g.

Публикувано 08 февруари 2019 - 12:37

Само за капачката мога да ти кажа,че и аз имах такъв проблем,дори и с новата.Маслото при мен сълзеше  между уплътнението и капачката не от към главата(капака на клапаните).Проблема го реших след като отделих уплътнението от капачката.Намазах го със силикон на Виктор Рейнц(залепих до за капачката) и вече доста време нямам проблем.И аз като теб обръщах гумичката(уплътнението) без резултат.Дори кривих и ламаринките за да се затваря по плътно пак без резултат.  Дано и при теб е това.

Този пост е редактиран от pavel1828: 08 февруари 2019 - 12:43

• 0

#4 Chavalinov

Chavalinov

Напреднал

• Потребители на форума
  • 255 Мнения:
  • Автомобил:
    C124 e200 1996
    S203 C220 CDI 2006
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 11 февруари 2019 - 08:43

При мен не знам дали  подлизва от горна страна на уплътнението , но от към главата със сигурност пропуска защото е омазнено цялото. Това с силикона не ми беше минавало през ума, може и така да пробвам- поне имам капачки да експериментирам :D

• 0

#5 Chavalinov

Chavalinov

Напреднал

• Потребители на форума
  • 255 Мнения:
  • Автомобил:
    C124 e200 1996
    S203 C220 CDI 2006
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 12 февруари 2019 - 13:12

Относно теча на хидравликата и грешката на мотора , някой има ли мнение по въпроса ? 

• 0

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни