Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Покупка на W166 GLE


  • Please log in to reply
13 мнения по тази тема

#1 Lordsidius

Lordsidius

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 3 Мнения:
  • Град:Sofia

Публикувано 06 февруари 2019 - 08:07

Обмислям да купя W166 GLE 2015-2016 г. от Германия (много често ходя по работа там), като разбира се 250d са доста по-евтини от 350д, почват около 35к евро с всички екстри които ми трябват на под 100к километра, а 350д са с по 3-4 к евро отгоре. Въпроса ми е по-малкия мотор слаб ли е за това купе и кой двигател е по-безпроблемен. Освен това имат ли други чести дефекти. Дали всички се правят в САЩ. Взех един ВИН WDC1660241A652634 това А на 11-а позиция в един сайт четох че значи завод Зингелфинген?
  • 0

#2 babaneze

babaneze

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 363 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    w124coupe 2броя, w111 , 300 sl R129. Jeep Wrangler YJ, cl 420 1997

Публикувано 06 февруари 2019 - 09:41

Здравей колега! Компетентно мнение не мога да изразя по темата. На мен също ми харесва нова еска и джиелес,но да ти кажа честно имам чувство че политиката на всички нови производители е да правят коли които се трошат още на конвейера! По форумите и ютуб руските оборите масово се оплакват хората от чисто нови коли излизащи с дефекти и едни безкрайни главоболия. С Харлей Дейвидсън е същата история понеже следа и моторите. Няма ги вече тези без проблемни и вечни коли както едно време, вече са отживелица за Запада! Аз карам 20 год цл и като им кажа, че е 97 и се хващат за главата, отиди и обесняват на глупавите германци, че старите звезди са вечни и безпроблемно! Пожелавам ти да си намериш нещо чутаво, но всичко е на късмет. С тази електроника наблъскана до горе, няма как да няма проблеми. Ако можеш си вземи нещо в гаранция поне да имаш някъкво финансово спокойствие за едно определено време! Късмет от мен
  • 3

#3 Marukian

Marukian

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 609 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W126 - 260SE 1989
    S210 - E320T 4MATIC 2001
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 06 февруари 2019 - 10:10

250д е 4 цилиндров, а 350 е 6, аз би заложил на големия, карал съм го на Е-класа, много гъвкав и добър мотор, обезшумен е добре. За проблеми не мога да кажа, както и за това купе.


  • 0

#4 vencislav

vencislav

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1547 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    インフィニティ

Публикувано 06 февруари 2019 - 13:51

Ако имахме германските пътища, познаване и спазване на закона и култура на движение 

250d щеше да е напълно достатъчен за нормално придвижване с GLE. 

Нямаме ги. За това по добре си купи 350d. По големият печели, в повечето случай. 

Разликата от 3-4 к евро ги погледни през немските очила, не са чак толкова много пари.


  • 0

#5 Lordsidius

Lordsidius

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 3 Мнения:
  • Град:Sofia

Публикувано 06 февруари 2019 - 17:02

Така си е. Онзи ден като се връщах от планина един олигофрен с МЛ щеше буквално да мине отгоре ми, просто изскочи от завой изцяло в насрещното, без да изпреварва, без да е заледено, ей така си кара в насрещното.
Но то 250д и 350д предполагам са с еднакво тегло и габарити, а 250 все пак с 200 коня би трябвало да може да изпреварва дори пълен с хора и багаж.
  • 0

#6 Bat Andi

Bat Andi

    Председател на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 1006 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Ловеч
  • Автомобил:
    W201 2.0E
    W201 2.6E (Automatik)
    W140 500SE
    C215 CL55AMG (Kompressor)
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 06 февруари 2019 - 17:10

Обмислям да купя W166 GLE 2015-2016 г. от Германия (много често ходя по работа там), като разбира се 250d са доста по-евтини от 350д, почват около 35к евро с всички екстри които ми трябват на под 100к километра, а 350д са с по 3-4 к евро отгоре. Въпроса ми е по-малкия мотор слаб ли е за това купе и кой двигател е по-безпроблемен. Освен това имат ли други чести дефекти. Дали всички се правят в САЩ. Взех един ВИН WDC1660241A652634 това А на 11-а позиция в един сайт четох че значи завод Зингелфинген?

A не значи Зинделфинген. Там не се произвеждат джипове. Производството им е отвъд океана.

 

Моята препоръка е, струва си стига да го вземеш от дилър на Мерцедес, да е на макс 2 години и да ползваш удължена гаранция. Аз се оглеждам за GLC от извесно време, но засега пасувам.

Това не е кола, която да п купиш и караш още 10 години. Взимаш, изтича удължената гаранция и търсиш следващия...

Не прави компромиси при покупката...


  • 0

#7 vencislav

vencislav

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1547 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    インフィニティ

Публикувано 06 февруари 2019 - 17:39

... 250 все пак с 200 коня би трябвало да може ...

 

Може, как да не може. Товарните бусове са със същият двигател, карат си ги хората и

някои отдавна са по над 500 000 км. пробег.


  • 0

#8 ЦецоКолев

ЦецоКолев

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 558 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Stuttgart
  • Автомобил:
    E200 1993 г. 136 кс.
    Е280 1998 г. 204 кс. Avantgarde
    S500 2000 г. 306 кс.

Публикувано 07 февруари 2019 - 00:49

Здравей колега! Компетентно мнение не мога да изразя по темата. На мен също ми харесва нова еска и джиелес,но да ти кажа честно имам чувство че политиката на всички нови производители е да правят коли които се трошат още на конвейера! По форумите и ютуб руските оборите масово се оплакват хората от чисто нови коли излизащи с дефекти и едни безкрайни главоболия. С Харлей Дейвидсън е същата история понеже следа и моторите. Няма ги вече тези без проблемни и вечни коли както едно време, вече са отживелица за Запада! Аз карам 20 год цл и като им кажа, че е 97 и се хващат за главата, отиди и обесняват на глупавите германци, че старите звезди са вечни и безпроблемно! Пожелавам ти да си намериш нещо чутаво, но всичко е на късмет. С тази електроника наблъскана до горе, няма как да няма проблеми. Ако можеш си вземи нещо в гаранция поне да имаш някъкво финансово спокойствие за едно определено време! Късмет от мен


Недей вярва на всичко, което четеш.

Прекалено много хора вярват на тия митове и легенди.
Днес колите са доста по-надеждни от старите кошове. 300-400к км без проблем. Коя велика 124-ка го е направила? Никоя.

Мога да ти говоря много за Даймлер и Порше. На тези фирми името им е НАЙ-ВАЖНО. Повярвай ми, от първа ръка ти говоря, че контрола е чудовищен. Тия песни за "нарочно лошо направени" са пълни глупости. Въпреки това се случват и грешки, разбира се, но са редки. Много мога да напиша, ама другият път.

Иначе с т.нар. удължена гаранция, плащаш за ремонти предварително, които най-вероятно няма да се наложат.
  • 0

#9 Lordsidius

Lordsidius

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 3 Мнения:
  • Град:Sofia

Публикувано 07 февруари 2019 - 19:47

Ясно че по-хубаво от новата кола няма. Един от най-важните фактори при избора са малкото реални км.
Въпроса е джипките като се произвеждат в САЩ и Мексико дали отговарят на стандартите на лимузините произвеждани в Германия.
Е това ме дразни на немските премиуми - нито един модел СУВ на нито една марка не се произвежда в Германия.
  • 0

#10 Ivan W210

Ivan W210

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 2835 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    E320 4MATIC
    E 250 TD
    150hp,1999
    ОГИН БЕШЕ!!!

Публикувано 07 февруари 2019 - 21:47

G klasse- Австрия. Мисля, че от известно време правят и бившият ML,сега GLE пак там, разбира се и в щатите заводът си работи.
  • 0

#11 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 07 февруари 2019 - 22:50

Ясно че по-хубаво от новата кола няма. Един от най-важните фактори при избора са малкото реални км.
Въпроса е джипките като се произвеждат в САЩ и Мексико дали отговарят на стандартите на лимузините произвеждани в Германия.
Е това ме дразни на немските премиуми - нито един модел СУВ на нито една марка не се произвежда в Германия.

Аз мълча,мълча,ама до едни години точно ТЕ се произвеждаха в Австрия.
Сега верно ли са само в САЩ!?
А!Той и Ванката писал нещо такова!:)

Този пост е редактиран от daimler1: 07 февруари 2019 - 22:52

  • 0

#12 Marukian

Marukian

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 609 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W126 - 260SE 1989
    S210 - E320T 4MATIC 2001
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 08 февруари 2019 - 10:36

Няма значение къде е произведена колата, щом има звезда на капака се следват еднакви по стандарти процеси на производство, качество и материали, където и да е по света. Говоря по спомени, но може да греша, купетата на СУВ-овете се правят в Щатите, двигателите и скоростните кутии в Германия само, двойното предаване в Грац, Австрия и там май се сглобяват всички 4 матици за Европа. За кола втора употреба водещи са състоянието и километража, като е най-добре колата да се провери във фирмен сервиз, като извадят сервизната й история от компа.

Иначе в сравнението за стари и нови коли, че новите са трошливи не са митове и легенди. Мерцедес до 80-те години са проектирали колите със жизнен цикъл от 10 години за първи собственик и още 10г за втори. Сега първи/втори цикъл са 2/4 години. Вярно, много повече километри се въртят в днешно време, в сравнение с преди 30-40 години назад. Както сме си говорили, модерните коли са предимно тъч-скрийн дисплеи, лед светлини и една купчина пластмаса.


  • 1

#13 drjivago

drjivago

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1881 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Вече бивш s212, e200 cdi
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 08 февруари 2019 - 10:55

Не е само до проектиране според мен. В един съвремен автомобил просто има все повече неща за чупене и подръжка. Двигателите излишно усложнени заради даунсайзинг и еконорми. Окачването трябва да комфортно и да държи МПС-то на пътя с висока скорост. Всякаква електроника да работи маркетинга и вървят продажбите. Големи и скъпи джанти и гуми и т.н. Все неща, които липсват в колите от 80-те

Този пост е редактиран от drjivago: 08 февруари 2019 - 11:02

  • 1

#14 bronc

bronc

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 679 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W211 E280 CDI 4Matic - ex
    Ford Focus 1.6 EcoBoost

Публикувано 08 февруари 2019 - 12:23

Не е само до проектиране според мен. В един съвремен автомобил просто има все повече неща за чупене и подръжка. Двигателите излишно усложнени заради даунсайзинг и еконорми. Окачването трябва да комфортно и да държи МПС-то на пътя с висока скорост. Всякаква електроника да работи маркетинга и вървят продажбите. Големи и скъпи джанти и гуми и т.н. Все неща, които липсват в колите от 80-те

 

И за мен това е истината. Малко като с чупливите премиуми срещу здравите Тойоти - ами то на една Тойота с атмосферен бензин, на която най-голямата ѝ екстра е ел. стъкла, какво да се счупи? 


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни