Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

P1856 Sector lever position detection has failed - влиза в авариен на скороститеw211 2.7 CDI


  • Please log in to reply
Няма други мнения в тази тема

#1 koicho

koicho

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 27 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    W211 E270

Публикувано 05 февруари 2019 - 12:02

Привет!

Опомената горе Е класа взе, че влезна в авариен и заключи на трета скорост. При опит да спра и да я паркирам, позволи ми да преместя лоста от D на N, но оттам нататък не ми даде да стигна до R и следователно и до P. 
При загасяне на мотора вече може да се мине на P съвсем свободно. И така до следващия път, когато пак го направи, след около седмица (карах я, защото нямаше кога да я видя по-рано на диагностика).
Горе на таблото или не показва на коя позиция си въобще, или показва P например, докато си шофираш в авариен.

До колкото попрочетох, това се дължи на износване(счупване) на една щипка(поне така изглежда) на превключвателя, или проблем в ESM (electornic selector module) модула.

 

Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем и ако да как подходихте?
Чета някакви много странни мнения, че не може да смениш превключвателя, заюото бил програмиран само за определена кола, и трябвало с него да се сменят и още някакви части от колата донор, което честно казано не ми звучи много адекватно.

 

 

 


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни