Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Обслужване на шибидах


  • Please log in to reply
7 мнения по тази тема

#1 vbogoev

vbogoev

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 300 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W212 E350 CDi
    W211 Е320 CDi - открадната
    W201 190E

Публикувано 01 февруари 2019 - 00:05

Здравейте,

 

трябва да обслужа шибидаха, защото не го бях отварял от 1 година и сега като пробвах се отвори на пресекулки и на места забавяше, очевидно трябва да се смаже.

 

Какви са вариантите за смазване? Трябва ли да се свали люка за да се смаже като хората или може и без да се сваля? Каква грес се използва? Намерих 2 варианта, които са безумно скъпи, ама ако трябва...

 

s-l1600.jpg  или 555751_x800.jpg

 

И 2-те струват над 100лв, като едното е малко шишенце, другото 500гр грес.

 

Някой ползвал ли е алтернатива? Четох на много места, че това е най-добрия вариант(което е логично) и че каквото и да са пробвали друго не става...

 

И основния въпрос за почистване на отводнителните тръби. Може ли да се извади края на тръбата, където е накрайника(за да го почистя или сменя), като сваля декоративната кора на предната колона (A pillar) или може само след сваляне на подкалника да се достъпи? От ляво бавно се изтича, а от дясно още по-бавно и задържа вода и 1 ден започна да ми капе на главата... :D

 

За този накрайник говоря:

321947d1451148460-interior-water-leak-an

Освен това, ако се наложи покупка на голямата консерва с грес, ако някой има желание може да си я разделим, че от тия 500гр. грес ще останат и за внуците...


  • 0

#2 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 01 февруари 2019 - 05:19

Относно смазването...На всичките си люкове съм ползвал всяка смазка която става за пластмаса.
Силиконова,тефлонова,дори и бяла грес напоследък,защото само нея намерих.Гледам да са във флакон,на спрей за да ми е по-лесно.Не свалям нищо,а и наскоро гледах клипче за 212,че за ремонт разглобиха тавана и пр.за да свалят шибито .
За отводнителите чувам че направо им махат тия накрайници и ги оставят на тръбички.
  • 0

#3 IIVVOO

IIVVOO

    Член на МБКБ

  • Модератори
  • 2370 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 01 февруари 2019 - 08:30

Ползвай грес която не е агресивна към гума и пластмаса.

Най добре е бяла грес както Daimler1 ти е писал или монтажна грес.

 

 

 


  • 0

#4 vbogoev

vbogoev

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 300 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W212 E350 CDi
    W211 Е320 CDi - открадната
    W201 190E

Публикувано 01 февруари 2019 - 12:45

Ползвай грес която не е агресивна към гума и пластмаса.

Най добре е бяла грес както Daimler1 ти е писал или монтажна грес.

 

Гледах ги тези, както обаче гледах и това и заради него се двуумя, ама ако наистина трябва да се разглоби тавана за да се свали панела изобщо няма да се занимавам... Гледах 1 видео, където просто развиха 4 болта и панела се махна без проблем.

 

 

 

 

 

Относно смазването...На всичките си люкове съм ползвал всяка смазка която става за пластмаса.
Силиконова,тефлонова,дори и бяла грес напоследък,защото само нея намерих.Гледам да са във флакон,на спрей за да ми е по-лесно.Не свалям нищо,а и наскоро гледах клипче за 212,че за ремонт разглобиха тавана и пр.за да свалят шибито .
За отводнителите чувам че направо им махат тия накрайници и ги оставят на тръбички.

 

Ами аз имам такава, бях си я взел за смазване на пантите на вратите, като гледам даже има нарисувани лайсни на шибидах, може да пробвам. Нещо не ми се дават 100лв за смазка...

 

WT_0893_106_7-1000x1000.jpg

 

Интересно каква роля играят накрайниците, съмнява ме да са ги сложили само за да се запушват и да се наводняваме...


Този пост е редактиран от vbogoev: 01 февруари 2019 - 12:46

  • 0

#5 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 01 февруари 2019 - 12:58

Тоя отгоре е голям симпатяга,ама е малко разтегач на локуми :)
Свалянето на старите шибидаци и устройството им е по-просто.
Чукни в тубата за 212 та дори и за 211 и ще видиш.
Почисти добре,намажи с това което имаш и си свиркай.То се разнася до където е хода на движещата част.
От мерцедес могат и въздух под налягане да продадат за по-добър комфорт в купето :)
За отводнителите..,някой е имал някаква идея,ама никой не знае каква.
  • 2

#6 vbogoev

vbogoev

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 300 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W212 E350 CDi
    W211 Е320 CDi - открадната
    W201 190E

Публикувано 04 февруари 2019 - 18:20

Тоя отгоре е голям симпатяга,ама е малко разтегач на локуми :)
Свалянето на старите шибидаци и устройството им е по-просто.
Чукни в тубата за 212 та дори и за 211 и ще видиш.
Почисти добре,намажи с това което имаш и си свиркай.То се разнася до където е хода на движещата част.
От мерцедес могат и въздух под налягане да продадат за по-добър комфорт в купето :)
За отводнителите..,някой е имал някаква идея,ама никой не знае каква.

 

Ами оказва се, че не трябва да се пипа целия таван. Сваля се уплътнението и се държи на 8 винта според WIS. Прикачвам стъпките, пък като имам време и преценя на място, че няма да го прецакам, може и да го сваля и ще кача снимки.

 

Иначе по препоръка, греста е голямата консерва със спецификация 6827.60

Прикачени файлове


Този пост е редактиран от vbogoev: 04 февруари 2019 - 18:24

  • 0

#7 imanev

imanev

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 62 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    W211 E350 2005

Публикувано 12 декември 2022 - 13:21

Здравейте,

Къде се намират тези накрайници на отводнителните маркучи? Лесно ли се махат, че и на мен ми капе при по-силен дъжд?
Според мен идеята им е да не влизат някакви буболечки по обратния път, друга логика не виждам.

Благодаря предварително


  • 0

#8 genadi

genadi

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 357 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    MB, E class, 220 BlueTec, 2016

Публикувано 13 декември 2022 - 11:00

Аз ползвам това https://mr-bricolage...-cx-ml/p/995117за шибидаха. Нищо не демонтирам. Мисля, че триещите се повърхности се виждат. Колегата в офиса и той пръска с това и вече 3-4 год. всичко е както трябва и при двамата.  Само на излизащия ветробран отпред ми е по-загадка къде да мажа. Гледах в тубата, ама пак ми е мрак механиката на ветробрана... 


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни