Към съдържанието

  •  

Снимка

М271.860 разтегната ангренажна веригаВече и при любимата марка


  • Please log in to reply
82 мнения по тази тема

#61 mitkofitnes

mitkofitnes

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1134 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Благоевград
  • Автомобил:
    CLK230TURBO/LPG

Публикувано 02 май 2020 - 20:13

Те оригиналните са много надеждни няма що, щом се износват.На М111 още не зъм чул за износено зъбно колело.От монтираните никой не се е оплакал, все пак това е желязо а не някакъв сложен компонент.По принцип има и бедняшки начин,като се монтира нова зъбчатка на вариаторите но е риск и един клиент страда от такава намеса от джамбазин. bac8b65a35b01afa598cdf457053803f.jpg

Изпратено от моят Huawei Nova 5T с помощта на Tapatalk
  • 0

#62 Antoni_

Antoni_

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 212 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Plovdiv
  • Автомобил:
    C180 S204 Kompressor BlueEFFICIENCY Avantgarde 2010 - ex
    C250 S204 Facelift BlueEFFICIENCY Avantgarde 2012

Публикувано 04 май 2020 - 09:23

Надежден източник ли е това? Аз съм чувал за въпросните зъбни колела, че не е просто един метал и зъби.

Ето и вариант в български сайт - https://www.diavto.c...2-e200-e250-cgi

 

Целият комплект е по-евтин от едно оригинално зъбно колело. Вносители са на немската марка ATEC. Ето и инфо: https://www.diavto.com/za-nas

 

Логичният въпрос е в това, че всичко е съмнително по-евтино като комплект от оригинална ЕДНА част от въпросния комплект. Подчертавам, че питам, защото не се занимавам с ремонти и нямам преки наблюдения.


  • 0

"Ръката Му отдава всекиму - дължимото"


#63 ЦецоКолев

ЦецоКолев

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 558 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Stuttgart
  • Автомобил:
    E200 1993 г. 136 кс.
    Е280 1998 г. 204 кс. Avantgarde
    S500 2000 г. 306 кс.

Публикувано 04 май 2020 - 09:27

Във видеото по-горе може да се види разликата и защо тия китайки са толкова евтини.

Този пост е редактиран от ЦецоКолев: 04 май 2020 - 09:35

  • 0

#64 mitkofitnes

mitkofitnes

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1134 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Благоевград
  • Автомобил:
    CLK230TURBO/LPG

Публикувано 04 май 2020 - 10:41

Слагаме ги и си работят перфектно, но ако не ми вярвате си слагайте оригинални, избора си е лично ваш.

Изпратено от моят Huawei Nova 5T с помощта на Tapatalk
  • 0

#65 Antoni_

Antoni_

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 212 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Plovdiv
  • Автомобил:
    C180 S204 Kompressor BlueEFFICIENCY Avantgarde 2010 - ex
    C250 S204 Facelift BlueEFFICIENCY Avantgarde 2012

Публикувано 04 май 2020 - 10:55

А каква е практиката - ако се наложи да се смени едно колело, редно ли е да става в комплект или може и единично?


  • 0

"Ръката Му отдава всекиму - дължимото"


#66 mr Big

mr Big

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 1953 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 04 май 2020 - 11:11

не съм чул/видял някой да сменя поединично. обикновенно се сменя целия комплект с веригата. възможно е да не се сменят бананите и обтегача. в сс сме правили такъв ремонт и не ги смениха. сметката беше 5500лв. за 2те колела, веригата и смяната. това тамън като станаха сс...


  • 0

#67 mitkofitnes

mitkofitnes

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1134 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Благоевград
  • Автомобил:
    CLK230TURBO/LPG

Публикувано 04 май 2020 - 14:32

не съм чул/видял някой да сменя поединично. обикновенно се сменя целия комплект с веригата. възможно е да не се сменят бананите и обтегача. в сс сме правили такъв ремонт и не ги смениха. сметката беше 5500лв. за 2те колела, веригата и смяната. това тамън като станаха сс...

Ухаа

Изпратено от моят Huawei Nova 5T с помощта на Tapatalk
  • 0

#68 BenzW164

BenzW164

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 27 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Е250 CGI Coupe 2010 W207

Публикувано 27 април 2021 - 10:36

Малко да повдигна темата за хората, който ще влизат  във филма с веригата. Преди около месец купих E250 CGI  купе, като преди да я купя чаках да излезне от сервиза, защото предишния собственик я беше вкарал за смяна на веригата. Ще прикача фактурата, която ми изпрати той, за да видят в бъдеще колегите на който ще им се наложи за какви цени става въпрос. По техническата част, коя част и защо е сменяна не мога да бъде полезен. Бях убеден от предишния собственик, че всичко е сменено като по фактурата, надявам се найстина да е било така, минал съм вече около 2к км за около месец, като единствения проблем, който съм установил е, че на няколко пъти в движение при по рязко натискане на газта мотора като, че ли изтропа като първия път светна и чека с грешка p2336, след което заредих 100 октана до горе и от тогава като, че ли изтропа 1-2 пъти, но чек не е светвал. Ако някой се е сблъсквал с грешката или има идей нека сподели :)

 

https://imgur.com/a/SkVSeoP


  • 0

#69 prokopi69

prokopi69

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 786 Мнения:
  • Град:с. Бъта
  • Автомобил:
    С220 CDI

Публикувано 27 април 2021 - 11:40

За 180лв. ти смениха веригата, така ли?

Този пост е редактиран от prokopi69: 27 април 2021 - 11:40

  • 0

#70 BenzW164

BenzW164

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 27 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Е250 CGI Coupe 2010 W207

Публикувано 27 април 2021 - 12:26

За 180лв. ти смениха веригата, така ли?

 Ами общата стойност на фактурата е 4554лв, вече за труд какво са си говорили с предишния собственик и какво са писали не мога да знам. Уж си били приятели/познати..... Всички цени са без ддс в изрязаната снимка. Изрязана е, за да не споделям и данни на хората. Възможно ли е тази грешка p2336 да е в следствие на пропуснати части при смяната? В интернет четох за Knock sensor,ламбда сонди, лошо гориво и т.н и т.н?


Този пост е редактиран от BenzW164: 27 април 2021 - 12:28

  • 0

#71 Praetorian

Praetorian

    Salat Küchenchef

  • Потребители на форума
  • 1682 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Europe
  • Интереси:Немски премиуми задължително с резервна гума.
  • Автомобил:
    W212, R56

Публикувано 27 април 2021 - 15:18

 Ами общата стойност на фактурата е 4554лв, вече за труд какво са си говорили с предишния собственик и какво са писали не мога да знам. Уж си били приятели/познати..... Всички цени са без ддс в изрязаната снимка. Изрязана е, за да не споделям и данни на хората. Възможно ли е тази грешка p2336 да е в следствие на пропуснати части при смяната? В интернет четох за Knock sensor,ламбда сонди, лошо гориво и т.н и т.н?

Колега, тази грешка се отнася само за цилиндър 1. Най-вероятно инжекторът си заминава или е само зацапан. Затова и "тропането" от бедна смес. Според мен е по-благоприятният сценарий в сравнение със зле монтирана верига.

 

Карай колата с добавка Керопур на BASF или търси съответния парт-номер на Мерцедес (писал съм го във форума). На резервоар по едно флаконче. Така 2-3 резервоара.

Ако няма подобрение иди да ти мерят работата на инжекторите.


  • 0

#72 BenzW164

BenzW164

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 27 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Е250 CGI Coupe 2010 W207

Публикувано 27 април 2021 - 15:47

Колега, тази грешка се отнася само за цилиндър 1. Най-вероятно инжекторът си заминава или е само зацапан. Затова и "тропането" от бедна смес. Според мен е по-благоприятният сценарий в сравнение със зле монтирана верига.

 

Карай колата с добавка Керопур на BASF или търси съответния парт-номер на Мерцедес (писал съм го във форума). На резервоар по едно флаконче. Така 2-3 резервоара.

Ако няма подобрение иди да ти мерят работата на инжекторите.

 

Благодаря за отговора колега, ще потърся добавката. И аз имам предположения за инжектор, затова веднага щом го направи отидох и напълних догоре със 100 октана от шел, от тогава не е светвал чек-а, но ще потърся и добавката, защото преди на дизелов МЛ съм го играл номера с дюзите, но за жалост, докато не ги смених проблема не се разреши и със добавки, дано тук случая да не е същия.

 

 

P.S. Сега погледнах и в Google поне никъде не мога да намеря добавката в БГ. Някаква идея, откъде може да се закупи или аналог на друга марка, от които сте били доволни?


Този пост е редактиран от BenzW164: 27 април 2021 - 15:51

  • 0

#73 Praetorian

Praetorian

    Salat Küchenchef

  • Потребители на форума
  • 1682 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Europe
  • Интереси:Немски премиуми задължително с резервна гума.
  • Автомобил:
    W212, R56

Публикувано 27 април 2021 - 17:53

В Силвърстар няма ли?

Освен това един колега във форума си я поръчва (от амазон май беше).

+ цък

 

Още веднъж - добавката я има с етикет на Мерцедес, Вайко, БАСФ. Има я и от БМВ, ВАГ (там вече не знам парт-номер). Кутийката й е много особена и по нея се познава. Но да се внимава, че я има и като вариант за дизел.


Този пост е редактиран от Praetorian: 27 април 2021 - 17:58

  • 0

#74 BenzW164

BenzW164

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 27 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Е250 CGI Coupe 2010 W207

Публикувано 27 април 2021 - 18:09

В Силвърстар няма ли?

Освен това един колега във форума си я поръчва (от амазон май беше).

+ цък

 

Още веднъж - добавката я има с етикет на Мерцедес, Вайко, БАСФ. Има я и от БМВ, ВАГ (там вече не знам парт-номер). Кутийката й е много особена и по нея се познава. Но да се внимава, че я има и като вариант за дизел.

Много ти благодаря колега!! Прочетох темата ти и изглежда си имал сходен проблем с моя. Ще потърся добавката и ще почна да я карам повече на спорт и да не я чакам по 5 минути преди да тръгна, както бях свикнал със дизеловия ми МЛ, защото за разлика от дизела тук явно не е полезно, а точно обратното. Хубава вечер!


  • 0

#75 Praetorian

Praetorian

    Salat Küchenchef

  • Потребители на форума
  • 1682 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Europe
  • Интереси:Немски премиуми задължително с резервна гума.
  • Автомобил:
    W212, R56

Публикувано 27 април 2021 - 18:15

Много ти благодаря колега!! Прочетох темата ти и изглежда си имал сходен проблем с моя. Ще потърся добавката и ще почна да я карам повече на спорт и да не я чакам по 5 минути преди да тръгна, както бях свикнал със дизеловия ми МЛ, защото за разлика от дизела тук явно не е полезно, а точно обратното. Хубава вечер!

Успех! Надявам се да минеш с този, най-евтин и приятен вариант, колега.


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни